Vianočná kapustnica so sušenými slivkami

Vianočná kapustnica so sušenými slivkami
4. decembra 2015 tomasharcarik

Vianočná kapustnica so sušenými slivkami

Ako na to?

Porcie
6-8


Príprava
60 minút


Úroveň
stredný

Ingrediencie

1ks Cibuľa (veľká)

1kg Kyslá kapusta

1pl Bravčová masť

50g Sušené huby

100g Sušené slivky

2ks Údená klobása

250g Údené rebrá alebo menšie koleno

1čl Paprika sladká mletá

200g Kyslá smotana

Soľ, celé nové korenie, bobkový list, čierne mleté korenie

Postup receptu

Sušené huby namočíme v miske do teplej vody. Na bravčovej masti do zlatista opražíme na kocky nakrájanú cibuľu.

Pretlačený cesnak pridáme k cibuli len na krátku chvíľu, aby nezhorkol, zaprášime mletou červenou paprikou, chvíľku opražíme a pridáme scedenú kyslú kapustu, z ktorej šťavu sme si po scedení odložili a kapustu nakrájali. Poriadne premiešame, podusíme, zalejeme vodou a pridáme celé klobásy a údené mäso.

Osolíme, okoreníme a vložíme bobkvý list a celé nové korenie, najlepsie v kovovom vajíčku alebo v handričke. Varíme do zmäknutia kapusty.

Po dovarení ešte dochutíme podľa potreby soľou a čiernym korením. Klobásy a údené mäso vyberáme a podávame k polievke až na prvý sviatok vianočný. Polievku podávame s kyslou smotanou.

Maslo čerstvé 82%

Čerstvé maslo od Meliny s vysokým obsahom tuku 82 % je vyrobené z kvalitného kravského mlieka vo forme emulzie vody v tuku, ktoré tvoria prevažne nasýtené mastné kyseliny. V podstate ide o zmes spomínaného mliečneho tuku, vodného roztoku, malého množstva laktózy a kyseliny mliečnej v kombinácii s kazeínom. Výrobok je bohatým zdrojom vitamínov A, D, E a K či rozpustných a nerozpustných minerálov.