×
Your cart is empty.

Maslá a tukové nátierky

Filter

Showing all 2 products

View 40 80 All

Sort By
Please add widgets to the WooCommerce Filters widget area in Appearance > Widgets
 • Sold out

  Maslo čerstvé 82 % 250 g

  Čerstvé maslo od Meliny s vysokým obsahom tuku 82 % je vyrobené z kvalitného kravského mlieka vo forme emulzie vody v tuku, ktoré tvoria prevažne nasýtené mastné kyseliny. V podstate ide o zmes spomínaného mliečneho tuku, vodného roztoku, malého množstva laktózy a kyseliny mliečnej v kombinácii s kazeínom. Výrobok je bohatým zdrojom vitamínov A, D, E a K či rozpustných a nerozpustných minerálov.
  Už po stáročia je známe, že kyselina maslová priaznivo pôsobí na kompletnú črevnú mikroflóru a iné zažívacie procesy nášho organizmu. Nasýtené tuky majú protirakovinové účinky a sú známe aj tým, že efektne posilňujú celý imunitný systém. Fámy o tom, že z masla priberiete, podľa všetkého nie sú pravdivé. Čisto prírodné zloženie je hlavným dôvodom, prečo je čerstvé maslo od Meliny jedným z najkvalitnejších mliečnych výrobkov. Maslo neobsahuje žiadne pridané farbivá, konzervanty, stabilizátory, prehnané zahusťovadlá ani zvýrazňovače chuti či škodlivé antioxidanty. Natrieť si chlieb pravým čerstvým maslom bol po stáročia rituálom opisujúcim nadštandardné spoločenské postavenie. Dnes máte možnosť dosiahnuť podobných cností pomocou nadčasovej chuti čerstvého masla od Meliny, ktoré je neoddeliteľným a všestranne využiteľným prvkom každej kuchyne.
  Maslo medzi mliečnymi výrobkami v známych reťazcoch nájdete zabalené vo výrazne červenom, 250 g papierovom balení. Mliečny výrobok je potrebné skladovať pri teplote do +8 °C a samozrejme chrániť pred priamym slnečným žiarením.
  Tradičné maslo v červenom obale. Balenie 250 g Ďalšie informácie: Obsah tuku 82 % Skladovanie: Skladujte pri teplote do +8 °C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.
 • Sold out

  Maslo so zníženým obsahom tuku 200g

  Zloženie: Smotana Ďalšie informácie: Množstvo mliečneho tuku najmenej 60%. Informácie o alergénoch: Mlieko – Obsahuje. Mliečne výrobky – Obsahuje Pokiaľ ide o maslo ako také, musí byť vyrobené výhradne z mliečneho tuku. Väčšina masiel ho obsahuje približne 80 %. Ak si však chcete pravidelne vychutnávať tradičnú chuť masla, no pritom túžite po celkovo nižšom príjme tukov, je pre vás maslo so zníženým obsahom tuku od Meliny presne to, čo hľadáte. Toto kvalitné maslo obsahuje najmenej 60% mliečneho tuku, pričom predstavuje omnoho „ľahšiu“ formu masla ako to klasické. Vďaka modernej technológii spracovania a akosti použitých surovín si toto maslo zachováva chuť, arómu, nutričnú hodnotu či iné vlastnosti tradičného masla. Okrem toho je maslo ľahko roztierateľné a použiť ho môžete pri príprave rôznych tradičných pokrmov. Prioritne sa však využíva v tzv. „studenej“ kuchyni, kde sú jeho chuťové vlohy najviac rozpoznateľné. Maslo môžete klasicky použiť na namazanie chleba alebo rožku, pričom si ho môžete ochutiť soľou, pažítkou, rôznymi bylinkami či inými ingredienciami. Nadčasová chuť tohto masla vynikne však aj na grilovaných steakoch. Maslo s trojštvrtinovým obsahom tuku od Meliny nájdete na pultoch osvedčených reťazcov v modrom 200 g papierovom balení.