×
Your cart is empty.

Smotany

Filter

Showing all 6 products

View 40 80 All

Sort By
Please add widgets to the WooCommerce Filters widget area in Appearance > Widgets
 • Sold out

  Smotana na varenie 10% 500ml

  Smotana trvanlivá ošetrená UHT ohrevom vhodná na varenie s obsahom tuku 10%. Balenie 500g s praktickým uzáverom. Ďalšie informácie: Jedna porcia /100 g/ obsahuje: 117 kcal 6% Tuk 10,0g 14% odporúčaného denného množstva pre dospelých*. *individuálna potreba výživných zložiek môže byť vyššia alebo nižšia v závislosti od pohlavia, veku, fyzickej aktivity a iných faktorov. Ošetrené UHT. Príprava a použitie: Pred použitím pretrepte. Po otvorení spotrebujte do 48 hodín a prechovávajte pri teplote do 10 °C. Trvanlivá smotana na varenie s nízkym obsahom tuku iba 10%, prináša do vašej kuchyne skvelú nezameniteľnú chuť tých najrôznejších domácich špecialít. Smotana je vyrobená z mlieka tej najvyššej kvality, ktorá si dokáže nájsť široké uplatnenie predovšetkým pri príprave tradičných slovenských jedál. Poľahky pomôže zjemniť chuť mnohých pokrmov, polievok či chutných omáčok, pričom im dodá najmä typicky jemnú a krémovú chuť, konzistenciu, príjemný vzhľad alebo arómu. Pridaním smotany do svojich obľúbených omáčok a polievok vykúzlite prvotriedne jedlá, ktoré potešia nielen vaše chuťové bunky, ale vôbec nezaťažia vaše trávenie. Smotanu na varenie od Meliny však môžete využiť aj v mnohých iných pokrmoch či nápojoch. Zjemniť si s ňou môžete chuť horkej kávy, pričom vyrobiť sa z tejto smotany dá aj originálny nápoj „Frappe“. Spoločne s mliekom si máte možnosť spracovať tiež vylepšený domáci jogurt, zmrzlinu či iné lahôdky. Smotana na varenie je vďaka svojmu praktickému baleniu v 500 g tetrapacku vždy voňavá a svieža. Smotanu nájdete aj v menšom 250 g balení.
 • Sold out

  Smotana na šľahanie 30% 250ml

  Smotana trvanlivá ošetrená UHT ohrevom vhodná na šľahanie s obsahom tuku 30%. Balenie 250g s praktickým uzáverom. Zloženie: Smotana, Stabilizátor E407 Ďalšie informácie: Obsah tuku min. 30%. Uchovajte pri teplote 2°C až 25°C. Pred šľahaním ponechajte min. 24 hodín pri teplote 2°C až 6°C. Pred použitím pretrepte. PO otvorení uchovajte v chladničke a spotrebujte do 48 hodín. „Extra“ smotana na šľahanie od Meliny slúži na zjemnenie a obohatenie rôznych klasických alebo netradičných šľahačkových pokrmov. Táto trvanlivá smotana sa spolu s jogurtom alebo acidofilným mliekom radí už dlhšiu dobu medzi tie najobľúbenejšie kyslomliečne výrobky. Smotanu na šľahanie ponúka spoločnosť Melina v praktickom 250 g balení, ktorú v obchodoch spozorujete vďaka elegantne čiernemu tetrapacku s pestrým červeným uzáverom. Vďaka vysokému obsahu tuku (až 30%) sa po rozšľahaní táto hustá smotana najlepšie hodí na rôzne cukrárenské výrobky. Extra energetická smotana na šľahanie sa vyrába z kravského mlieka, ktoré je pre čo najdlhšiu spotrebu ošetrené ultravysokotepelným ohrevom (UHT). Uchovať ju môžete pri teplote 2°C až 25°C, pričom min. 24 hodín pred šľahaním je potrebné smotanu udržiavať pri teplote 2°C až 6°C. Pred použitím je smotanu tiež nutné poriadne pretrepať. Po otvorení výrobok samozrejme uchovajte v chladničke a spotrebujte do 48 hodín. Smotana tiež obsahuje stabilizátor E407, ktorý sa v potravinárstve nazýva Karagénan. Táto látka je hojne využívaná ako stabilizátor, zahusťovadlo, želírovacia látka či emulgátor. Keďže sa jedná o sulfátový polysacharid, ktorý sa vyskytuje v červených morských riasach, je táto konzervačná látka na ľudský organizmus pomerne bezpečná. Nič vám tak už nebráni spestriť vaše pokrmy práve hustou šľahačkou od Meliny.
 • Sold out

  Tortová šľahačka 36% 500ml

  Smotana trvanlivá ošetrená UHT ohrevom vhodná na šľahanie s obsahom tuku 36%. Balenie 500g s praktickým uzáverom. Zloženie: Smotana, Stabilizátor E407 Ďalšie informácie: Obsah tuku min. 30%. Uchovajte pri teplote 2°C až 25°C. Pred šľahaním ponechajte min. 24 hodín pri teplote 2°C až 6°C. Pred použitím pretrepte. PO otvorení uchovajte v chladničke a spotrebujte do 48 hodín. „Extra“ smotana na šľahanie od Meliny slúži na zjemnenie a obohatenie rôznych klasických alebo netradičných šľahačkových pokrmov. Táto trvanlivá smotana sa spolu s jogurtom alebo acidofilným mliekom radí už dlhšiu dobu medzi tie najobľúbenejšie kyslomliečne výrobky. Smotanu na šľahanie ponúka spoločnosť Melina v praktickom 500 g balení, ktorú v obchodoch spozorujete vďaka elegantne čiernemu tetrapacku s pestrým červeným uzáverom. Vďaka vysokému obsahu tuku (až 36%) sa po rozšľahaní táto hustá smotana najlepšie hodí na rôzne cukrárenské výrobky. Extra energetická smotana na šľahanie sa vyrába z kravského mlieka, ktoré je pre čo najdlhšiu spotrebu ošetrené ultravysokotepelným ohrevom (UHT). Uchovať ju môžete pri teplote 2°C až 25°C, pričom min. 24 hodín pred šľahaním je potrebné smotanu udržiavať pri teplote 2°C až 6°C. Pred použitím je smotanu tiež nutné poriadne pretrepať. Po otvorení výrobok samozrejme uchovajte v chladničke a spotrebujte do 48 hodín. Smotana tiež obsahuje stabilizátor E407, ktorý sa v potravinárstve nazýva Karagénan. Táto látka je hojne využívaná ako stabilizátor, zahusťovadlo, želírovacia látka či emulgátor. Keďže sa jedná o sulfátový polysacharid, ktorý sa vyskytuje v červených morských riasach, je táto konzervačná látka na ľudský organizmus pomerne bezpečná. Nič vám tak už nebráni spestriť vaše pokrmy práve hustou šľahačkou od Meliny.
 • Sold out

  Smotana do kávy 10 x 10ml

  Zloženie: Smotana, Stabilizátor E407 Ďalšie informácie: Obsah tuku 10 % Počet jednotiek: 10 Typ jednotky: 10g téglik Typ balenia: Typ – Tepelne utesnené Príprava a použitie: Po otvorení ihneď spotrebujte. Trvanlivá smotana do kávy od Meliny, ktorá podlieha ultravysokotepelným ohrevom (UHT), oplýva minimálnym obsahom tuku iba 10 %. V prvom rade to znamená, že si ju môžete dopriať kedykoľvek po nej zatúžite, pričom sa pri jej konzumovaní nemusíte obávať veľkého množstva prebytočných kalórií ale naopak, do tela nám dokáže dodať celú radu prospešných látok. Je vyrobená z čerstvej vybranej smotany a balená do praktických 10×10 g setov pre priame použitie do horkej kávy, silného čaju či iného obľúbeného nápoja. Devízou týchto malých smotán od Meliny je to, že obsahujú iba jednu konzervačnú látku, ktorou je neškodný Karagénan (E407). Ten sa využíva na zahustenie a stabilizáciu potravinových výrobkov a tiež aj ako emulgátor. Získava sa z červených morských rias a používa sa už stovky rokov. Pokiaľ sa nekonzumuje vo veľkých množstvách, nie je vôbec zdraviu škodlivý. Trvanlivosť smotany do kávy od Meliny je dosiahnutá výberom tých najkvalitnejších surovín, ktorý prebieha pod prísnym bezpečnostným dohľadom. Výrobok samozrejme podlieha moderným tepelným UHT ošetrením a následným aseptickým plnením do 10 g téglikov, ktoré sú tepelne utesnené. Lahodné „mliečko“ je vhodné predovšetkým na zjemnenie chuti a arómy vašich nápojov, no dbať treba na to, že smotanu je potrebné po otvorení ihneď spotrebovať.
   
 • Sold out

  Mliečko do kávy light 10x15ml

  Trvanlivé odtučnené mlieko do kávy s obsahom tuku max. 0,5%. Balenie 10 ks po 15g. UHT mlieko do kávy, homogenizované, s 0,5% obsahom tuku Zloženie: Nízkotučné UHT mlieko, Stabilizátor E407 Veľkosť balenia: 150g ℮ Typ balenia: Tepelne utesnené Počet jednotiek: 10 Typ jednotky: 15g téglik So sladkým mliekom sa môžete stretnúť v rôznych podobách, od mlieka určeného do kávy cez mlieko na varenie až po mlieko na šľahanie. Takéto mlieko je však výrobok s vysokým obsahom tuku, čo viacerým, ktorí si chcú každý deň dopriať obyčajnú šálku horúcej kávy práve v kombinácii s lahodným mliekom, moc nevyhovuje. Melina však myslí aj na tých, ktorým vysoký príjem prebytočných kalórií pri vychutnávaní svojho obľúbeného nápoja nie je po vôli a ponúka tak odtučnené mlieko s názvom „Light“. Toto trvanlivé mlieko, určené predovšetkým na zjemnenie horkej kávy, obsahuje maximálne 0,5 % tuku. Názory odborníkov na to, či sú mliečne výrobky naozaj vhodné napríklad pri rôznych diétach, sa často rozchádzajú. Pri pohľade na obsah a konzistenciu mliečka do kávy od Meliny sa vo väčšine prípadov však jednoznačne prikláňajú k tomu, že sa s mliekom dá dokonca aj chudnúť! Nízkotučné mlieko je ošetrené ultravysokotepelným ohrevom (UHT), ktoré eliminuje prakticky všetky nežiadúce mikroorganizmy, čím je dostatočne zaručená oveľa dlhšia trvanlivosť výrobku. Pri výrobe podlieha mlieko tiež potrebnou homogenizáciou, čo je v modernej technológii spracovania mlieka bežný postup. Zlepšujú sa tým kvalitatívne vlastnosti mlieka, pričom tento proces má pozitívny vplyv aj na celkovú stráviteľnosť mliečneho tuku. Mliečko taktiež obsahuje neškodný Karagénan, ktorý slúži na stabilizáciu konzistencie nápoja. V jednom balení sa nachádza 10 tepelne utesnených mliečok do kávy light od Meliny, pričom konkrétny téglik váži 15 g. Po otvorení je potrebné mliečko čo najrýchlejšie skonzumovať.
 • Sold out

  Kyslá smotana 18% 200g

  Termizovaná kyslá smotana s obsahom tuku 18% vhodná do polievok, omáčok, ale aj pre studenú kuchyňu. Balenie 200g. Smotana zakvasená čistými mliečnymi kultúrami, termizovaná. Kyslá smotana sa nezráža. Zloženie: Smotana – 99% Modifikovaný škrob Stabilizátory: múčka zo svätojánskeho chleba Guarová guma Pektín Obsah tuku: 18 % Vlastnosti: Extra krémová. Pre studenú aj teplú kuchyňu. Ďalšie informácie: Jedna porcia 100 g obsahuje: 186 kcal 9% Tuk 18g 26% odporúčaného denného množstva pre dospelých* *Individuálna potreba výživnách zložiek može byť vyššia alebo nižšia v závislosti od pohlavia, veku, fyzickej aktivity a iných faktorov. Balenie obsahuje 2 doporučenej porcie výrobku. Kyslá smotana s obsahom tuku 18% od Maliny bola vyrobená pre tých, ktorí sa radi venujú domácemu vareniu tradičných pokrmov, pričom sa spoliehajú na kvalitné suroviny. Takáto smotana zaručí vašej pripravovanej špecialite nielen nadčasovú chuť, ale aj príťažlivý estetický vzhľad, ktorý je v dnešnej dobe často podceňovaný. V minulosti sa smotana zbierala z mlieka a bola omnoho vzácnejšou a oceňovanejšou surovinou. Dnes si ju môžeme kúpiť v obchodoch a užiť si ju ako v studenej, tak aj v teplej kuchyni. Je to užitočný prostriedok pri výrobe mnohých jedál. V horúcich dňoch sa hodí do rôznych dressingov, zálievok, dipov, ku grilovanému mäsu či taktiež do báboviek. Svoj účel okrem toho táto termizovaná smotana splní samozrejme aj v klasických polievkach alebo tiež dezertoch. Využijete ju pri zjemňovaní omáčok, k príprave zeleninových i ovocných šalátov, alebo len pri dochutení ovocia s kakaom či cukrom. Okrem kuchyne ju tiež môžete použiť na upokojenie pleti pri popálení. Vďaka jej zjemňujúcim účinkom sa výťažok zo smotany často pridáva do kozmetických prípravkov, mydla, šampónov, telových mliek, masiek a iných krémov. Tú správnu kyslosť tento výrobok získava vďaka mliečnemu kvaseniu mikroorganizmov, ktorý je bohatým zdrojom mliečnych bielkovín, vitamínov rozpustných v tukoch A, D, E, K a vitamínov B či vápnika. Kyslá smotana od Meliny je vyrobená z kvalitného kravského mlieka s neškodnými baktériami mliečneho kysnutia. Tento mliečny výrobok je pre vás na pultoch pripravený v praktickom 200 g balení.