Cottage cheese 150 g

Cottage cheese 150 g
26. januára 2015 tomasharcarik
article_222_cottage_cheese_2

Cottage cheese 150 g

Syr typu Cottage Cheese. Druh čerstvého syra so štruktúrou hrudiek syra v lahodnej smotane s obsahom probiotických kultúr. V ponuke dva druhy s obsahom tuku 5% a so sníženým obsahom tuku 3% v balení 150 g alebo 500g. Teraz aj novinka cottage cheese pažítka 150g. Tento produkt je možné zakúpiť aj ako mix 4ks – kartón.

Zloženie:
Tvarohové zrno (z MLIEKA)
Pasterizovaná smotana
Kuchynská soľ

Ďalšie informácie:

Jedna porcia (150 g) obsahuje 152 kcal 8%, Tuk 7,5 g 11% z odporúčaného denného príjmu živín pre dospelých (ODD)*.
*Individuálna potreba jednotlivých výživových zložiek môže byť vyššia alebo nižšia, v závislosti od pohlavia, veku, fyzickej aktivity a iných činiteľov.
Obsah tuku 5 %

Informácie o alergénoch: Mlieko – Obsahuje

Príprava a použitie: Pred konzumáciou vymiešať.

Všetci dobre vieme, ako sú mliečne výrobky vďaka vysokému obsahu vápnika dôležité pre zdravé a silné kosti. Vápnik obsiahnutý v rôznych syroch, maslách, jogurtoch či mlieku nám pomáha posilňovať kosti po celý život a svoj význam nestráca ani v seniorskom veku, kedy ho potrebujeme dvojnásobne. Tento základný minerál je vo veľkej miere obsiahnutý v malých bielych guličkách, ktoré všetci poznáme pod názvom cottage cheese.

Ani tento čoraz obľúbenejší produkt nesmie chýbať na pultoch s mliečnymi výrobkami od Meliny, ktorá pripravuje syr v tom najkrajšom Slovenskom regióne, na Spiši. Pri pohľade na zloženie tohto cottage cheese zistíte, že sa skladá z troch kvalitných látok, a to z mlieka, smotany a jedlej soli. Na základe tradičnej receptúry dokážu výrobcovia z troch ingrediencií „vyčarovať“ hrudkovitý tvarohový syr s príjemnou vôňou a chuťou tvarohu.

Názov „cottage cheese“ pochádza z anglického výrazu pre domáci tvarohový syr, ktorý sa odpradávna vyrábal na farmách z kyslého neošetreného mlieka. Okrem skvelej chuti a všestranného využitia tento syr oplýva množstvom prospešných účinkov pre náš dennodenne zaťažovaný organizmus. Syr obsahuje málo tuku a kalórií, zanedbateľné množstvo sacharidov, no naopak veľké množstvo bielkovín, vďaka čomu nepriberiete tuk, ale udržíte alebo vybudujete si vytúžené svaly. Cottage cheese od Meliny s obsahom tuku 5 % si môžete zadovážiť buď v 150 g kelímku alebo aj väčšom, 500 g plastovom vedierku.