Lahodné plátky light Gouda

Lahodné plátky light Gouda
6. februára 2015 tomasharcarik
article_285_platky_light

Lahodné plátky light Gouda

Zloženie:

– paterizované mlieko
– soľ
– stabilizátor: chlorid vápenatý
– konzervačná látka: lyzozým (z vaječného bielka)
– bakteriálne kultúry
– syridlo
– farbivo: beta-karotén

Obsah tuku znížený o 48% oproti syru s 27% obsahom tuku. Obsah tuku: 3%.

Kvalitné syry sú mliečne výrobky, bohaté na rôzne živiny, ktoré sú nenahraditeľné pri správnom vývoji ľudského organizmu. Obsahujú totiž vápnik, vitamín B12, vitamín A, fosfor, zinok, vitamín D, železo, sodík a horčík. Okrem toho skvelo chutia a hodia sa ku mnohým jedlám. Avšak, väčšina syrov má tiež aj vysoký obsah kalórií a tuku v sušine, čo už mnohým po chuti nie je. Trh sa v dnešnej dobe aj preto snaží uspokojiť ľudí, ktorí sa riadia rôznymi redukčnými diétami a ktorí si tak potrpia na niečo „ľahšie“.

V „light” verzii nájdeme na pultoch reťazcov veľa druhov mliečnych výrobkov, majonéz, dresingov, čokolád, zmrzlín, džemov, nápojov, sušienok a pod. Buďte však opatrní a nenechajte sa zlákať len tak hocijakým marketingovým ťahom. Výrobky s lákavým názvom „light“, čiže bez cukru alebo tuku, v sebe totiž skrývajú kopec umelých sladidiel, ktoré sú niekedy ešte horšie, ako cukor či spomínaný tuk. Nič z toho sa však netýka mliečnych light produktov, ktoré aj napriek zníženému obsahu tuku v sebe uchovávajú všetky klasické živiny. Presne to je prípad lahodných plátkov light syra Gouda, ktorý Melina vyrába so zníženým obsahom tuku 30 %.

Ide o polomäkký syr vyrobený z kravského odstredeného mlieka s nízkym obsahom laktózy. Výhodou syra je jeho ľahká stráviteľnosť a zároveň aj sýtosť. 150 g plátky light Goudy od Meliny hľadajte v obchodoch v praktickom modro-čiernom balení s ochrannou atmosférou. Okrem toho je táto Gouda light k dispozícii aj ako celistvý hranol.