×
Your cart is empty.

Arancini plnené mozzarelou

Arancini plnené mozzarelou

icon box image

Stanley Šulc

ŠÉFKUCHÁR V REŠTAURÁCII

icon box image

Porcie

4-6

icon box image

Príprava

115 min

icon box image

Úroveň

ťažká

Ingrediencie

50 g masla Melina
1 ks cibule
1 ks cesnaku
500 g ryže na rissotto (napríklad arbório)
200 ml pasírovaných paradajok
2 dcl bieleho vína
1 l vývaru/bujónu/vody

5 ks vajec (3 do ryže, 2 na obaľovanie)
15 g bazalky
350 g bravčovej masti Melina na vyprážanie
strúhanka na obaľovanie
soľ a čierne korenie podľa chuti
listový šalát na dozdobenie

Postup prípravy

Na masle a kvapke oleja si speníme nasekanú cibuľku, pridáme cesnak, ktorý pečieme len chvíľku. K cibuľke a cesnaku pridáme víno a necháme vypariť alkohol, následne pridáme pasírované paradajky. Pridáme ryžu a premiešame zmes, do ktorej následne prilievame vývar. Ryžu varíme úplne do mäkka, nakoniec pridáme bazalku nasekanú nadrobno a necháme zmes vychladnúť.

Keď je už ryža vychladnutá dochutíme ju soľou a korením, pridáme 3 vajcia a premiešame. Ak sa vám zdá, že je zmes riedka, môžete ju zahustiť strúhankou. Zo zmesi si vytvarujeme guľky, do ktorých vtlačíme kúsok mozzarely. Guľky obalíme vo vajíčku a strúhanke a vypražíme ich na bravčovej masti do zlatista.

Dobrú chuť!

Použité produkty od Meliny

 • Sold out

  Maslo čerstvé 82 % 250 g

  Čerstvé maslo od Meliny s vysokým obsahom tuku 82 % je vyrobené z kvalitného kravského mlieka vo forme emulzie vody v tuku, ktoré tvoria prevažne nasýtené mastné kyseliny. V podstate ide o zmes spomínaného mliečneho tuku, vodného roztoku, malého množstva laktózy a kyseliny mliečnej v kombinácii s kazeínom. Výrobok je bohatým zdrojom vitamínov A, D, E a K či rozpustných a nerozpustných minerálov.
  Už po stáročia je známe, že kyselina maslová priaznivo pôsobí na kompletnú črevnú mikroflóru a iné zažívacie procesy nášho organizmu. Nasýtené tuky majú protirakovinové účinky a sú známe aj tým, že efektne posilňujú celý imunitný systém. Fámy o tom, že z masla priberiete, podľa všetkého nie sú pravdivé. Čisto prírodné zloženie je hlavným dôvodom, prečo je čerstvé maslo od Meliny jedným z najkvalitnejších mliečnych výrobkov. Maslo neobsahuje žiadne pridané farbivá, konzervanty, stabilizátory, prehnané zahusťovadlá ani zvýrazňovače chuti či škodlivé antioxidanty. Natrieť si chlieb pravým čerstvým maslom bol po stáročia rituálom opisujúcim nadštandardné spoločenské postavenie. Dnes máte možnosť dosiahnuť podobných cností pomocou nadčasovej chuti čerstvého masla od Meliny, ktoré je neoddeliteľným a všestranne využiteľným prvkom každej kuchyne.
  Maslo medzi mliečnymi výrobkami v známych reťazcoch nájdete zabalené vo výrazne červenom, 250 g papierovom balení. Mliečny výrobok je potrebné skladovať pri teplote do +8 °C a samozrejme chrániť pred priamym slnečným žiarením.
  Tradičné maslo v červenom obale. Balenie 250 g Ďalšie informácie: Obsah tuku 82 % Skladovanie: Skladujte pri teplote do +8 °C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Current ProjectArancini plnené mozzarelou