×
Your cart is empty.

Bezlepkové langoše s kefírom

Bezlepkové langoše s kefírom

Regina Kopčová

FANÚŠIČKA MELINY

icon box image

Porcie

5

icon box image

Príprava

70 min

icon box image

Úroveň

stredná

Ingrediencie

200 ml mlieka
1 ČL cukru
kocka droždia
1 kg bezlepkovej múky
2 ks vajcia

Kefír Melina
olej na vyprážanie
tvrdý syr Tehla Melina
cesnak, soľ
kečup, tatárska omáčka

Postup prípravy

Vo vlažnom mlieku rozdrobíme droždie a pridáme cukor. Necháme vykysnúť na teplom mieste, pod utierkou. Do misy si preosejeme múku, pridáme vajcia, vykysnutý kvások a Kefír Melina. Cesto necháme vypracovať dohladka a necháme ho zakryté cca 45 minút odstáť.

Na panvicu vylejeme olej. Z cesta si odoberáme malé bochníčky. Každý jemne v rukách ponaťahujeme a položíme na rozpálený olej. Opekáme z oboch strán približne 1 až 2 min.

Teplé langoše môžeme potrieť cesnakom roztlačeným v posolenom oleji. Dochutiť kečupom, alebo tatárskou omáčkou, prípadne posypať tvrdým syrom Tehla Melina.

Dobru chuť!

Použité produkty od Meliny

  • Sold out

    Tehla Melina

    Výrobok z mlieka a rastlinného tuku v tvare tehly, s obsahom tuku v sušine min. 45% a obsahom sušiny min. 57%. Produkt je podobný syru a získava sa z odstredeného kravského mlieka s prídavkom vybraných rastlinných tukov. Chuť je veľmi podobná klasickému syru a je vhodný pre použitie v studenej i teplej kuchyni. Tehla Melina je ideálna na strúhanie, sendviče, toasty a pečivo. Pretože sa ľahko rozpúšťa, je taktiež vhodná na pizzu, zapekanie a prípravu omáčok.
  • Sold out

    Kefír

    Sortiment kyslomliečnych výrobkov je veľmi široký. Výhodou takýchto výrobkov, ktoré si ľudia vážia už po stáročia, je okrem obsahu vápnika, fosforu, vitamínov A, D, B či kvalitných bielkovín, tiež ich lepšia stráviteľnosť v porovnaní s mliekom. Baktérie čiastočne štiepia mliečny cukor, z ktorého majú niektorí ľudia zažívacie ťažkosti. A čo je tiež veľmi dôležité, dokážu osídliť náš tráviaci trakt spôsobom, ktorý potláča rozvoj nežiadúcich baktérií. Jedným z najefektívnejších pomocníkov pri ťažkostiach s trávením je kefír, ktorý ošetrí vašu črevnú mikroflóru a zharmonizuje tráviaci trakt. Podtatranská spoločnosť Melina na svojich pultoch ponúka blahodarný kefír, ktorý si ľudia pripravovali už pred vyše 5000 rokmi. Kefírová kultúra pochádza jednak z kaukazských hôr a tiež z opátstva v Tibete, kde sa vyskytujú kefírové zrná nazývané Tibetská huba. Pravidelné pitie kefíru od Meliny pomáha proti chronickej únave, pričom zmierňuje vplyvy stresu na organizmus, upokojuje nervovú sústavu a napomáha regenerácii buniek. Okrem toho má silné antibakteriálne a antifungálne účinky. Veľmi priaznivo vplýva aj na pevnosť kostí. Vitamín K2 sa totiž stará o to, aby vápnik putoval do kostí a zubov a nie tam kam nepatrí (mäkké tkanivá, cievy). Je veľmi dobre stráviteľný aj pre tých, čo sú relatívne citliví na laktózu. Toto predstavuje vlastne aj hlavný dôvod, prečo ide o jednu z top probiotických potravín, ktorú človek do seba môže dať. Je plný prospešných baktérií, ktoré, keď sa v čreve udomácnia, majú veľmi pozitívny efekt na celkové zdravie či dokonca aj náladu.

Current ProjectBezlepkové langoše s kefírom