×
Your cart is empty.

Biela reďkovka opečená so špargľou

Biela reďkovka opečená so špargľou v maslovej emulzii

icon box image

Stanley Šulc

ŠÉFKUCHÁR V REŠTAURÁCII

icon box image

Porcie

2

icon box image

Príprava

15 min

icon box image

Úroveň

stredná

Ingrediencie

2 ks Biele reďkovka
100 g Špargľa
150 g Maslo
Petržlenová vňať, soľ a čierne korenie

Postup prípravy

Bielu reďkovku nakrájame na kolieska, ktoré pekne obrežeme aby mali oblé hrany. Opečieme z oboch strán na suchej panvici do zlata. Zatiaľ odrežeme suché konce zo špargle, poprípade ešte dočistíme škrabkou a nakrájame na menšie kúsky, ktoré pridáme k opečenej bielej reďkovke. Osolíme, podlejeme vodou a chvíľku spolu povaríme a postupne začneme pridávať maslo, ktoré nám pri varení s vodou vytvoria maslovú emulziu. Môže sa nám stať, že sa nám emulzia rozdelí na tuk a bielkovinovú časť, neváhajte však, stačí priliať trošku vody a zasa nechať prevrieť. Hotové predjedlo servírujeme aj petržlenovou vňaťou a na hrubo pomletým čiernym korením.

Použité produkty od Meliny

 • Sold out

  Maslo čerstvé 82 % 250 g

  Čerstvé maslo od Meliny s vysokým obsahom tuku 82 % je vyrobené z kvalitného kravského mlieka vo forme emulzie vody v tuku, ktoré tvoria prevažne nasýtené mastné kyseliny. V podstate ide o zmes spomínaného mliečneho tuku, vodného roztoku, malého množstva laktózy a kyseliny mliečnej v kombinácii s kazeínom. Výrobok je bohatým zdrojom vitamínov A, D, E a K či rozpustných a nerozpustných minerálov.
  Už po stáročia je známe, že kyselina maslová priaznivo pôsobí na kompletnú črevnú mikroflóru a iné zažívacie procesy nášho organizmu. Nasýtené tuky majú protirakovinové účinky a sú známe aj tým, že efektne posilňujú celý imunitný systém. Fámy o tom, že z masla priberiete, podľa všetkého nie sú pravdivé. Čisto prírodné zloženie je hlavným dôvodom, prečo je čerstvé maslo od Meliny jedným z najkvalitnejších mliečnych výrobkov. Maslo neobsahuje žiadne pridané farbivá, konzervanty, stabilizátory, prehnané zahusťovadlá ani zvýrazňovače chuti či škodlivé antioxidanty. Natrieť si chlieb pravým čerstvým maslom bol po stáročia rituálom opisujúcim nadštandardné spoločenské postavenie. Dnes máte možnosť dosiahnuť podobných cností pomocou nadčasovej chuti čerstvého masla od Meliny, ktoré je neoddeliteľným a všestranne využiteľným prvkom každej kuchyne.
  Maslo medzi mliečnymi výrobkami v známych reťazcoch nájdete zabalené vo výrazne červenom, 250 g papierovom balení. Mliečny výrobok je potrebné skladovať pri teplote do +8 °C a samozrejme chrániť pred priamym slnečným žiarením.
  Tradičné maslo v červenom obale. Balenie 250 g Ďalšie informácie: Obsah tuku 82 % Skladovanie: Skladujte pri teplote do +8 °C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Current ProjectBiela reďkovka opečená so špargľou