×
Your cart is empty.

Cviklová vežička s tvarohom

Cviklová vežička s tvarohom

icon box image

Stanley Šulc

ŠÉFKUCHÁR V REŠTAURÁCII

icon box image

Porcie

4-6

icon box image

Príprava

1,5 hod

icon box image

Úroveň

ľahká

Ingrediencie

2 ks Cvikla (stredne veľká)
450 g Tvaroh
Pažítka Soľ a korenie
1 dcl Balsamikový ocot
1 g Tymián
Rukola
Olivový olej

Postup prípravy

Cviklu si dáme variť na 45 minút alebo do zmäknutia. Po uvarení zbavíme šupky, narežeme na pol až jedno centimetrové plátky.

Tie namarinujeme s balsamikovým octom a tymiánom asi na 15 minút v chlade. Zatiaľ si narežeme pažítku a zmiešame ju s tvarohom, dochutíme soľou a čiernym korením.

Vežičku budujeme prvým plátkom marinovanej cvikly, na neho navrstvíme tvaroh a pokračujeme ďalším plátkom, tvarohom a nakoniec posledným plátkom cvikly.

Na porciu teda tri plátky cvikly a dve vrstvy tvarohu. Na dozdobenie použijeme rukolu a zástrek olivovým olejom

Použité produkty od Meliny

  • Sold out

    Tvaroh mäkký hrudkovitý

    Čerstvý syr – tvaroh vyrábaný v roztierateľnej forme ideálny pre nátierky, plnky do koláčov alebo len tak na priamu konzumáciu. V ponuke tvaroh mäkký so zníženým obsahom tuku len 1,1%, vynikajúci pre štíhlu líniu, ďalej tvaroh jemný s obsahom tuku 15%, tvaroh polotučný s obsahom tuku 30% a tvaroh krémový – extra tučný 450g. Tento produkt je možné zakúpiť aj ako mix 3ks – kartón. Tvaroh je veľmi stará potravina, ktorá sa po prvýkrát objavila už v starovekej Mezopotámii. Ide o mliečny produkt smotanovej chuti, ktorý máva oproti iným známym výrobkom tuhšiu konzistenciu. Mäkký tvaroh je pre svoje široké využitie v slovenskej kuchyni už dlhšiu dobu veľmi populárny. Tvarohy sa dajú rozdeliť do štyroch kategórií. Odtučnený obsahuje menej ako 5% tuku v sušine, nízkotučný má okolo 15%, polotučný približne 15 až 25% tuku v sušine a tučný, obsahuje okolo 38% tuku v sušine. Aj mliekarenská spoločnosť Melina ponúka všetky tieto druhy najpredávanejších tvarohov. Medzi tie najobľúbenejšie patrí jemný hrudkovitý tvaroh s 15 % obsahom tuku. „Biele zlato“ sa vyrába zrážaním kvalitného pasterizovaného mlieka pri pomerne vysokých teplotách. Obsahuje vitamíny A, B, E, bielkoviny a minerálne látky, pričom ide o univerzálnu potravinu, ktorú možno kombinovať s rôznymi sladkými či slanými jedlami. Pokiaľ ide o energetický prísun, je tvaroh na popredných priečkach v celej gastronómii, pretože biologická hodnota mliečnych bielkovín patrí medzi vôbec tie najvyššie. Tvaroh je možné hneď konzumovať, no je tiež základnou surovinou pre výrobu syrov či najrôznejších dezertov, krémov alebo nátierok. Jemný hrudkovitý tvaroh od Meliny nájdete v obchodoch v 250 g zelenej vaničke, ktorá výrobku zabezpečuje pomerne dlhú trvanlivosť.

Current ProjectCviklová vežička s tvarohom