×
Your cart is empty.

Dusená koreňová zelenina s krúpami a údeným mäsom

Dusená koreňová zelenina s krúpami a údeným mäsom

icon box image

Stanley Šulc

ŠÉFKUCHÁR V REŠTAURÁCII

icon box image

Porcie

2-3

icon box image

Príprava

30 min

icon box image

Úroveň

ľahká

Ingrediencie

1 ks cibule
1 ks cesnaku
100 g masla Melina
50 g mrkvy
50 g zeleru

50 g paštrnáku
100 ml bieleho vína
150 g jačmenných krúp
100 g údeného mäsa
bobkový list, soľ, čierne korenie

Postup prípravy

Na začiatok si nakrájame údené mäso, očistíme a nakrájame zeleninu a do základu si nezabudneme nakrájať cibuľu a cesnak. Na rozpálenú panvicu si dáme maslo, na ktorom si opražíme cibuľu a cesnak, ktorý pridáme až nakoniec aby nezhorkol, pridáme nakrájanú zeleninu, údené mäso, zalejeme bielym vínom a počkáme kým sa odparí alkohol.

Pridáme krúpy, bobkový list, soľ, korenie, podlejeme vodou a necháme variť. Počas varenia dolievame vodu aby bola zelenina a krúpy stále zaliate, ku koncu, keď sú už krúpy skoro úplne mäkké necháme vodu odpariť a pred koncom pridáme maslo. Všetko dobre premiešame a podávame.

Dobrú chuť!

Použité produkty od Meliny

 • Sold out

  Maslo čerstvé 82 % 250 g

  Čerstvé maslo od Meliny s vysokým obsahom tuku 82 % je vyrobené z kvalitného kravského mlieka vo forme emulzie vody v tuku, ktoré tvoria prevažne nasýtené mastné kyseliny. V podstate ide o zmes spomínaného mliečneho tuku, vodného roztoku, malého množstva laktózy a kyseliny mliečnej v kombinácii s kazeínom. Výrobok je bohatým zdrojom vitamínov A, D, E a K či rozpustných a nerozpustných minerálov.
  Už po stáročia je známe, že kyselina maslová priaznivo pôsobí na kompletnú črevnú mikroflóru a iné zažívacie procesy nášho organizmu. Nasýtené tuky majú protirakovinové účinky a sú známe aj tým, že efektne posilňujú celý imunitný systém. Fámy o tom, že z masla priberiete, podľa všetkého nie sú pravdivé. Čisto prírodné zloženie je hlavným dôvodom, prečo je čerstvé maslo od Meliny jedným z najkvalitnejších mliečnych výrobkov. Maslo neobsahuje žiadne pridané farbivá, konzervanty, stabilizátory, prehnané zahusťovadlá ani zvýrazňovače chuti či škodlivé antioxidanty. Natrieť si chlieb pravým čerstvým maslom bol po stáročia rituálom opisujúcim nadštandardné spoločenské postavenie. Dnes máte možnosť dosiahnuť podobných cností pomocou nadčasovej chuti čerstvého masla od Meliny, ktoré je neoddeliteľným a všestranne využiteľným prvkom každej kuchyne.
  Maslo medzi mliečnymi výrobkami v známych reťazcoch nájdete zabalené vo výrazne červenom, 250 g papierovom balení. Mliečny výrobok je potrebné skladovať pri teplote do +8 °C a samozrejme chrániť pred priamym slnečným žiarením.
  Tradičné maslo v červenom obale. Balenie 250 g Ďalšie informácie: Obsah tuku 82 % Skladovanie: Skladujte pri teplote do +8 °C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Current ProjectDusená koreňová zelenina s krúpami a údeným mäsom