×
Your cart is empty.

Fettuccine v krémovej omáčke

Fettuccine v krémovej omáčke s kuracím mäsom a hubami

icon box image

Stanley Šulc

ŠÉFKUCHÁR V REŠTAURÁCII

icon box image

Porcie

4

icon box image

Príprava

45 min

icon box image

Úroveň

stredná

Ingrediencie

375 g Fettuccine/Spaghetti
Olivový olej 1ks Cibuľa
200 g Kuracie prsia
150 g Šampiňóny

1 ks Cesnak
1 dcl Biele víno
300 ml Smotana na šľahanie Melina
Soľ a čierne korenie Tymián

Postup prípravy

Vo vriacej a osolenej vode si uvaríme cestoviny. V hrnci si opražíme na kocky narezanú cibuľu a huby. Na krátku chvíľu zarestujeme aj pretlačený cesnak.

Podlejeme vínom a necháme odpariť alkohol. Zalejeme smotanou na šľahanie, osolíme, okoreníme mletým čiernym korením a pridáme aj tymián.

Omáčku necháme vyredukovať. Medzitým si na panvici opečieme kuracie mäso narezané na kúsky.

Cestoviny spolu s omáčkou vymiešame na panvici a na vrch poukladáme opražené kuracie mäso.

Na dozdobenie môžeme použiť bylinky alebo syr.

Použité produkty od Meliny

  • Sold out

    Smotana na šľahanie 30% 250ml

    Smotana trvanlivá ošetrená UHT ohrevom vhodná na šľahanie s obsahom tuku 30%. Balenie 250g s praktickým uzáverom. Zloženie: Smotana, Stabilizátor E407 Ďalšie informácie: Obsah tuku min. 30%. Uchovajte pri teplote 2°C až 25°C. Pred šľahaním ponechajte min. 24 hodín pri teplote 2°C až 6°C. Pred použitím pretrepte. PO otvorení uchovajte v chladničke a spotrebujte do 48 hodín. „Extra“ smotana na šľahanie od Meliny slúži na zjemnenie a obohatenie rôznych klasických alebo netradičných šľahačkových pokrmov. Táto trvanlivá smotana sa spolu s jogurtom alebo acidofilným mliekom radí už dlhšiu dobu medzi tie najobľúbenejšie kyslomliečne výrobky. Smotanu na šľahanie ponúka spoločnosť Melina v praktickom 250 g balení, ktorú v obchodoch spozorujete vďaka elegantne čiernemu tetrapacku s pestrým červeným uzáverom. Vďaka vysokému obsahu tuku (až 30%) sa po rozšľahaní táto hustá smotana najlepšie hodí na rôzne cukrárenské výrobky. Extra energetická smotana na šľahanie sa vyrába z kravského mlieka, ktoré je pre čo najdlhšiu spotrebu ošetrené ultravysokotepelným ohrevom (UHT). Uchovať ju môžete pri teplote 2°C až 25°C, pričom min. 24 hodín pred šľahaním je potrebné smotanu udržiavať pri teplote 2°C až 6°C. Pred použitím je smotanu tiež nutné poriadne pretrepať. Po otvorení výrobok samozrejme uchovajte v chladničke a spotrebujte do 48 hodín. Smotana tiež obsahuje stabilizátor E407, ktorý sa v potravinárstve nazýva Karagénan. Táto látka je hojne využívaná ako stabilizátor, zahusťovadlo, želírovacia látka či emulgátor. Keďže sa jedná o sulfátový polysacharid, ktorý sa vyskytuje v červených morských riasach, je táto konzervačná látka na ľudský organizmus pomerne bezpečná. Nič vám tak už nebráni spestriť vaše pokrmy práve hustou šľahačkou od Meliny.

Current ProjectFettuccine v krémovej omáčke