Grilovaný pstruh plnený rozmarínom

Grilovaný pstruh plnený rozmarínom
10. marca 2016 tomasharcarik

Grilovaný pstruh plnený rozmarínom

Ako na to?

Porcie
2


Príprava
1 hod


Úroveň
stredný

Ingrediencie

  • 2ks Pstruh
  • 200g Maslo
  • 15g Rozmarín (alebo iná bylinka zo záhradky)
  • 2ks Citrón
  • 400g Nové zemiaky (malé)
  • 15g Petržlenová vňať
  • Soľ a čierne korenie podľa chuti

Postup receptu

1. Ako prvé si dáme variť zemiaky v šupke a nahrejeme gril.

2. Vyfiletované pstruhy osolíme a okoreníme zvonku ale aj zvnútra. Plníme s maslom, rozmarínom a plátkami citrónu.

3. Zabalíme do alobalu tak, aby nevytekala šťava a položíme na rozpálený gril. Obrátime raz po zhruba 15tich minútach a necháme ďalších 15 minút na druhej strane.

4. Uvarené zemiaky ošúpeme a obalíme v panvici v rozpustenom masle a nasekanej petržlenovej vnati.

5. Rybu podávame aj s alobalom so zemiakmi na strane ako prílohou.

Maslo čerstvé 82%

Čerstvé maslo od Meliny s vysokým obsahom tuku 82 % je vyrobené z kvalitného kravského mlieka vo forme emulzie vody v tuku, ktoré tvoria prevažne nasýtené mastné kyseliny. V podstate ide o zmes spomínaného mliečneho tuku, vodného roztoku, malého množstva laktózy a kyseliny mliečnej v kombinácii s kazeínom. Výrobok je bohatým zdrojom vitamínov A, D, E a K či rozpustných a nerozpustných minerálov.

Tvaroh jemný hrudkovitý

Čerstvý syr – tvaroh vyrábaný v roztierateľnej forme ideálny pre nátierky, plnky do koláčov alebo len tak na priamu konzumáciu. V ponuke tvaroh mäkký so zníženým obsahom tuku len 1,1%, vynikajúci pre štíhlu líniu, ďalej tvaroh jemný s obsahom tuku 15%, tvaroh polotučný s obsahom tuku 30% a tvaroh krémový – extra tučný 450g. Tento produkt je možné zakúpiť aj ako mix 3ks – kartón.

Capresi s čokoládou

Čoraz intenzívnejšie sa na výslnie s mliečnymi výrobkami od Meliny dostáva jedinečná novinka v podobe tvarohového krému Capresi. Nadýchaný mliečny dezert je doplnený o príchuť čerstvých lieskových orieškov, vďaka ktorým sa krém vyznačuje sladkou orechovou chuťou či arómou. Spoločnosť Melina spod štítov Vysokých Tatier v Spišskom regióne výrobok spracováva modernými technológiami, ktoré sú garanciou tých najprísnejších hygienických opatrení.