×
Your cart is empty.

Grilovaný pstruh plnený rozmarínom

Grilovaný pstruh plnený rozmarínom

icon box image

Stanley Šulc

ŠÉFKUCHÁR V REŠTAURÁCII

icon box image

Porcie

2

icon box image

Príprava

1 hod

icon box image

Úroveň

stredná

Ingrediencie

2 ks Pstruh
200 g Maslo
15 g Rozmarín
2 ks Citrón

400 g Nové zemiaky (malé)
15 g Petržlenová vňať
Soľ a čierne korenie podľa chuti

Postup prípravy

Ako prvé si dáme variť zemiaky v šupke a nahrejeme gril.

Vyfiletované pstruhy osolíme a okoreníme zvonku ale aj zvnútra. Plníme s maslom, rozmarínom a plátkami citrónu.

Zabalíme do alobalu tak, aby nevytekala šťava a položíme na rozpálený gril. Obrátime raz po zhruba 15tich minútach a necháme ďalších 15 minút na druhej strane.

Uvarené zemiaky ošúpeme a obalíme v panvici v rozpustenom masle a nasekanej petržlenovej vnati.

Rybu podávame aj s alobalom so zemiakmi na strane ako prílohou.

Použité produkty od Meliny

 • Sold out

  Maslo čerstvé 82 % 250 g

  Čerstvé maslo od Meliny s vysokým obsahom tuku 82 % je vyrobené z kvalitného kravského mlieka vo forme emulzie vody v tuku, ktoré tvoria prevažne nasýtené mastné kyseliny. V podstate ide o zmes spomínaného mliečneho tuku, vodného roztoku, malého množstva laktózy a kyseliny mliečnej v kombinácii s kazeínom. Výrobok je bohatým zdrojom vitamínov A, D, E a K či rozpustných a nerozpustných minerálov.
  Už po stáročia je známe, že kyselina maslová priaznivo pôsobí na kompletnú črevnú mikroflóru a iné zažívacie procesy nášho organizmu. Nasýtené tuky majú protirakovinové účinky a sú známe aj tým, že efektne posilňujú celý imunitný systém. Fámy o tom, že z masla priberiete, podľa všetkého nie sú pravdivé. Čisto prírodné zloženie je hlavným dôvodom, prečo je čerstvé maslo od Meliny jedným z najkvalitnejších mliečnych výrobkov. Maslo neobsahuje žiadne pridané farbivá, konzervanty, stabilizátory, prehnané zahusťovadlá ani zvýrazňovače chuti či škodlivé antioxidanty. Natrieť si chlieb pravým čerstvým maslom bol po stáročia rituálom opisujúcim nadštandardné spoločenské postavenie. Dnes máte možnosť dosiahnuť podobných cností pomocou nadčasovej chuti čerstvého masla od Meliny, ktoré je neoddeliteľným a všestranne využiteľným prvkom každej kuchyne.
  Maslo medzi mliečnymi výrobkami v známych reťazcoch nájdete zabalené vo výrazne červenom, 250 g papierovom balení. Mliečny výrobok je potrebné skladovať pri teplote do +8 °C a samozrejme chrániť pred priamym slnečným žiarením.
  Tradičné maslo v červenom obale. Balenie 250 g Ďalšie informácie: Obsah tuku 82 % Skladovanie: Skladujte pri teplote do +8 °C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Current ProjectGrilovaný pstruh plnený rozmarínom