×
Your cart is empty.

Hrianky s jarným šalátom

Hrianky s jarným šalátom

icon box image

Stanley Šulc

ŠÉFKUCHÁR V REŠTAURÁCII

icon box image

Porcie

2-4

icon box image

Príprava

15 min

icon box image

Úroveň

ľahká

Ingrediencie

4 ks krajcov chleba
100 g masla Melina
200 g reďkovky
100 g jarnej cibuľky
100 g kyslej smotany Melina

15 g pažítky
1 pl jemného tvarohu Melina
6 ks prepeličích vajíčok
citrónová šťava
soľ, biele a čierne mleté korenie

Postup prípravy

Do vriacej vody si dáme variť prepeličie vajíčka na 7 minút. Po siedmich minútach vajíčka vyberieme a hneď zachladíme aby sa ďalej nevarili.

Do misy si očistíme a na malé kúsky nakrájame reďkovky, jarnú cibuľku a pažítku. Pridáme soľ, korenie, pár kvapiek citrónovej šťavy, jemný tvaroh a kyslú smotanu. Všetko premiešame.

Následne si na masle opečieme hrianky. Šalát servírujeme na hriankách, dozdobíme pažítkou a navrch položíme natvrdo uvarené prepeličie vajíčka.

Dobrú chuť!

Použité produkty od Meliny

 • Sold out

  Maslo čerstvé 82 % 250 g

  Čerstvé maslo od Meliny s vysokým obsahom tuku 82 % je vyrobené z kvalitného kravského mlieka vo forme emulzie vody v tuku, ktoré tvoria prevažne nasýtené mastné kyseliny. V podstate ide o zmes spomínaného mliečneho tuku, vodného roztoku, malého množstva laktózy a kyseliny mliečnej v kombinácii s kazeínom. Výrobok je bohatým zdrojom vitamínov A, D, E a K či rozpustných a nerozpustných minerálov.
  Už po stáročia je známe, že kyselina maslová priaznivo pôsobí na kompletnú črevnú mikroflóru a iné zažívacie procesy nášho organizmu. Nasýtené tuky majú protirakovinové účinky a sú známe aj tým, že efektne posilňujú celý imunitný systém. Fámy o tom, že z masla priberiete, podľa všetkého nie sú pravdivé. Čisto prírodné zloženie je hlavným dôvodom, prečo je čerstvé maslo od Meliny jedným z najkvalitnejších mliečnych výrobkov. Maslo neobsahuje žiadne pridané farbivá, konzervanty, stabilizátory, prehnané zahusťovadlá ani zvýrazňovače chuti či škodlivé antioxidanty. Natrieť si chlieb pravým čerstvým maslom bol po stáročia rituálom opisujúcim nadštandardné spoločenské postavenie. Dnes máte možnosť dosiahnuť podobných cností pomocou nadčasovej chuti čerstvého masla od Meliny, ktoré je neoddeliteľným a všestranne využiteľným prvkom každej kuchyne.
  Maslo medzi mliečnymi výrobkami v známych reťazcoch nájdete zabalené vo výrazne červenom, 250 g papierovom balení. Mliečny výrobok je potrebné skladovať pri teplote do +8 °C a samozrejme chrániť pred priamym slnečným žiarením.
  Tradičné maslo v červenom obale. Balenie 250 g Ďalšie informácie: Obsah tuku 82 % Skladovanie: Skladujte pri teplote do +8 °C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Current ProjectHrianky s jarným šalátom