×
Your cart is empty.

Jablkovo – černicový crumble

Jablkovo – černicový crumble

icon box image

Stanley Šulc

ŠÉFKUCHÁR V REŠTAURÁCII

icon box image

Porcie

4-6

icon box image

Príprava

30 min

icon box image

Úroveň

ľahká

Ingrediencie

Ovocná plnka :

120 g hladkej múky
60 g cukru
60 g masla

Posýpka :

450 g červených jabĺk
30 g masla
30 g cukru
1/4 čl škorice

Postup prípravy

Maslo izbovej teploty, hladkú múku a cukor zmiešame končekmi prstov na sypkú zmes, ktorou potom prikryjeme ovocnú zmes.Tú si pripravíme nastrúhaním očistených a jadrovníkov zbavených jabĺk, ktoré podusíme na masle.

Pridáme cukor a škoricu a nakoniec aj černice. Chvíľku podusíme a miešame minimálne, aby sa nám černice príliš nerozbili.

Odstavíme a zmes vylejeme do zapekacej misy. Sypkou zmesou prikryjeme a jemne utlačíme.

Dáme do vyhriatej pece na 190 stupňov a pečieme 10-15 minút.

Použité produkty od Meliny

 • Sold out

  Maslo čerstvé 82 % 250 g

  Čerstvé maslo od Meliny s vysokým obsahom tuku 82 % je vyrobené z kvalitného kravského mlieka vo forme emulzie vody v tuku, ktoré tvoria prevažne nasýtené mastné kyseliny. V podstate ide o zmes spomínaného mliečneho tuku, vodného roztoku, malého množstva laktózy a kyseliny mliečnej v kombinácii s kazeínom. Výrobok je bohatým zdrojom vitamínov A, D, E a K či rozpustných a nerozpustných minerálov.
  Už po stáročia je známe, že kyselina maslová priaznivo pôsobí na kompletnú črevnú mikroflóru a iné zažívacie procesy nášho organizmu. Nasýtené tuky majú protirakovinové účinky a sú známe aj tým, že efektne posilňujú celý imunitný systém. Fámy o tom, že z masla priberiete, podľa všetkého nie sú pravdivé. Čisto prírodné zloženie je hlavným dôvodom, prečo je čerstvé maslo od Meliny jedným z najkvalitnejších mliečnych výrobkov. Maslo neobsahuje žiadne pridané farbivá, konzervanty, stabilizátory, prehnané zahusťovadlá ani zvýrazňovače chuti či škodlivé antioxidanty. Natrieť si chlieb pravým čerstvým maslom bol po stáročia rituálom opisujúcim nadštandardné spoločenské postavenie. Dnes máte možnosť dosiahnuť podobných cností pomocou nadčasovej chuti čerstvého masla od Meliny, ktoré je neoddeliteľným a všestranne využiteľným prvkom každej kuchyne.
  Maslo medzi mliečnymi výrobkami v známych reťazcoch nájdete zabalené vo výrazne červenom, 250 g papierovom balení. Mliečny výrobok je potrebné skladovať pri teplote do +8 °C a samozrejme chrániť pred priamym slnečným žiarením.
  Tradičné maslo v červenom obale. Balenie 250 g Ďalšie informácie: Obsah tuku 82 % Skladovanie: Skladujte pri teplote do +8 °C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Current ProjectJablkovo – černicový crumble