×
Your cart is empty.

Kancelársky flambovaný steak

Kancelársky flambovaný hovädzí steak s cottage cheese šalátom

icon box image

Stanley Šulc

ŠÉFKUCHÁR V REŠTAURÁCII

icon box image

Porcie

4

icon box image

Príprava

30 min

icon box image

Úroveň

ťažká

Ingrediencie

100 g čerstvého masla 82% Melina
15 g petržlenovej vňate
100 g mrkvy
4 PL olivového oleja
1 PL limetkovej šťavy
250 g cottage cheese Melina

100 g hlávkového šalátu
400 g hovädzieho mäsa na steaky
soľ
čierne korenie
zelené korenie
8 cl whisky

Postup prípravy

Zo zeleného korenia, masla, byliniek (napr. nadrobno nakrájaná petržlenová vňať), soli a čierneho korenia v miske vymiešame bylinkové maslo.

Z hlávkového šalátu, nastrúhanej mrkvy, cottage cheesu, štavy z limetky, olivového oleja a soli si pripravíme jednoduchý ľadový šalát.

Steaky izbovej teploty si osolíme a okoreníme z oboch strán, následne ich položíme na predohriatu panvicu. Steaky necháme na panvici 2,5 – 3,5 minúty na oboch stranách, aby sme ich pripravili na stupeň medium rare. Následne do panvice nalejeme whisky a steaky ešte flambujeme. Steaky následne vyberieme z panvice a necháme ich 5 minút odpočinúť aby pri rezaní ostali všetky chutné šťavy v mäse.

Na panvicu pridáme kus masla a pripravíme si chutný výpek.

Steaky potrieme bylinkovým maslom, nakrájame a servírujeme s ľadovým šalátom a výpekom.

Dobrú chuť!

Použité produkty od Meliny

 • Sold out

  Maslo čerstvé 82 % 250 g

  Čerstvé maslo od Meliny s vysokým obsahom tuku 82 % je vyrobené z kvalitného kravského mlieka vo forme emulzie vody v tuku, ktoré tvoria prevažne nasýtené mastné kyseliny. V podstate ide o zmes spomínaného mliečneho tuku, vodného roztoku, malého množstva laktózy a kyseliny mliečnej v kombinácii s kazeínom. Výrobok je bohatým zdrojom vitamínov A, D, E a K či rozpustných a nerozpustných minerálov.
  Už po stáročia je známe, že kyselina maslová priaznivo pôsobí na kompletnú črevnú mikroflóru a iné zažívacie procesy nášho organizmu. Nasýtené tuky majú protirakovinové účinky a sú známe aj tým, že efektne posilňujú celý imunitný systém. Fámy o tom, že z masla priberiete, podľa všetkého nie sú pravdivé. Čisto prírodné zloženie je hlavným dôvodom, prečo je čerstvé maslo od Meliny jedným z najkvalitnejších mliečnych výrobkov. Maslo neobsahuje žiadne pridané farbivá, konzervanty, stabilizátory, prehnané zahusťovadlá ani zvýrazňovače chuti či škodlivé antioxidanty. Natrieť si chlieb pravým čerstvým maslom bol po stáročia rituálom opisujúcim nadštandardné spoločenské postavenie. Dnes máte možnosť dosiahnuť podobných cností pomocou nadčasovej chuti čerstvého masla od Meliny, ktoré je neoddeliteľným a všestranne využiteľným prvkom každej kuchyne.
  Maslo medzi mliečnymi výrobkami v známych reťazcoch nájdete zabalené vo výrazne červenom, 250 g papierovom balení. Mliečny výrobok je potrebné skladovať pri teplote do +8 °C a samozrejme chrániť pred priamym slnečným žiarením.
  Tradičné maslo v červenom obale. Balenie 250 g Ďalšie informácie: Obsah tuku 82 % Skladovanie: Skladujte pri teplote do +8 °C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.
 • Sold out

  Cottage cheese light 150 g

  Syr typu Cottage cheese – ľahký. Druh čerstvého syra so štruktúrou hrudiek syra v lahodnej smotane s obsahom probiotických kultúr. V ponuke dva druhy s obsahom tuku 5% a so sníženým obsahom tuku 3% v balení 150 g alebo 500g. Teraz aj novinka cottage cheese pažítka 150g. Tento produkt je možné zakúpiť aj ako mix 4ks – kartón. Zloženie: Tvarohové zrno Pasterizovaná smotana Kuchynská soľ Vlastnosti: Ľahký* *obsah tuku znížený o 40% oproti syru s 5% obsahom tuku Ďalšie informácie: Jedna porcia (150g) obsahuje: 125 kcal 6%, Tuk 4,5 g 6% z odporúčaného denného príjmu živín pre dospelých (ODD).* * Individuálna potreba jednotlivých výživových zložiek môže byť vyššia alebo nižšia, v závislosti od pohlavia, veku, fyzickej aktivity a iných činiteľov. Obsah tuku 3 % Text označenia alergénu: Alergény sú v zložení zvýraznené VEĽKÝM písmom Príprava a použitie: Pred konzumáciou vymiešať. Mlieko a produkty z neho spracované sú súčasťou dennodenného života každého z nás. Na Slovensku neexistuje žiadna domácnosť, v ktorej by ste nenašli aspoň jeden jogurt, maslo, smotanu, cmar, kefír či rôzne syry. Práve tie sa v našom jedálničku nachádzajú v najhojnejšom počte. Prečo by aj nie, keď oplývajú rozmanitou chuťou s množstvom užitočných živín. Spišská mliekarenská spoločnosť Melina ponúka na pultoch osvedčených predajní taktiež farebnú paletu kvalitných syrov. Medzi nimi sa nachádza aj obľúbený cottage cheese, ktorý je vďaka nízkemu obsahu tuku označovaný za „light“ produkt. Ide o druh čerstvého syra s mliečnou štruktúrou hrudiek v lahodnej smotane s vysokým obsahom probiotických kultúr. Keďže syr obsahuje málo tuku či prebytočných kalórií so zanedbateľným množstvom sacharidov, môžete ho zaradiť ako súčasť vašej stravy aj pri chudnutí. Syr okrem toho obsahuje veľké množstvo vápnika, ktorý má pozitívne účinky pri procese spaľovania tukov. Ďalej obsahuje veľa bielkovín a kazeínu, ktorý je potrebný na budovanie svalstva. Ten sa v žalúdku premieňa na gél, pomaly sa vstrebáva a dlho sa z neho uvoľňujú aminokyseliny. Práve vďaka týmto vynikajúcim hodnotám je cottage cheese veľmi populárny predovšetkým medzi športovcami. Cottage cheese light od Meliny nájdete v obchodoch buď v 150 g alebo 500 g modrom balení, pričom syr je potrebné skonzumovať najneskôr 24 hodín po jeho otvorení.

Current ProjectKancelársky flambovaný steak