×
Your cart is empty.

Kurací perkelt na smotane s haluškami a tvarohom

Kurací perkelt na smotane s haluškami a tvarohom

icon box image

Stanley Šulc

ŠÉFKUCHÁR V REŠTAURÁCII

icon box image

Porcie

6-8

icon box image

Príprava

100 min

icon box image

Úroveň

stredná

Ingrediencie

1 ks kurča
2 ks väčšej cibule
4 pl slnečnicového oleja
1-2 pl mletej papriky
100 ml tortovej šľahačky Melina
soľ, čierne a nové korenie
bobkový list podľa chuti

150 g tvarohu Melina
20 g petržlenovej vňate
400 g hladkej a špaldovej múky
2 ks vajec
100 ml vody
soľ

Postup prípravy

Celé kurča si rozdelíme na viac častí, podľa počtu osôb, veľkosti kurčaťa a podobne. Časti kurčaťa si dokoreníme a opražíme v hrnci dozlata. Opečené mäso vyberieme z hrnca. V hrnci si následne opražíme dozlata cibuľu a pridáme mletú papriku, s ktorou si cibuľu ešte chvíľu popražíme. Cibuľu s paprikou zalejeme vodou a do hrnca pridáme opečené časti kurčaťa, bobkový list a nové korenie. Hrniec prikryjeme a perkelt necháme variť 30 – 45 minút.

Kým sa mäso uvarí úplne dojemna pripravíme si halušky. Cesto si pripravíme v mise z vajíčok, vody a postupne za stáleho miešania dosypávame múku. Cesto osolíme a pomocou haluškára si pripravíme halušky. Uvarené halušky scedíme a zmiešame s tvarohom a petržlenovou vňaťou.

Keď je už mäso v perkelte uvarené, pridáme smotanu a omáčku povaríme približne 5 minút. Omáčku nakoniec dochutíme soľou a korením.

Dobrú chuť!

Použité produkty od Meliny

  • Sold out

    Tortová šľahačka 36% 500ml

    Smotana trvanlivá ošetrená UHT ohrevom vhodná na šľahanie s obsahom tuku 36%. Balenie 500g s praktickým uzáverom. Zloženie: Smotana, Stabilizátor E407 Ďalšie informácie: Obsah tuku min. 30%. Uchovajte pri teplote 2°C až 25°C. Pred šľahaním ponechajte min. 24 hodín pri teplote 2°C až 6°C. Pred použitím pretrepte. PO otvorení uchovajte v chladničke a spotrebujte do 48 hodín. „Extra“ smotana na šľahanie od Meliny slúži na zjemnenie a obohatenie rôznych klasických alebo netradičných šľahačkových pokrmov. Táto trvanlivá smotana sa spolu s jogurtom alebo acidofilným mliekom radí už dlhšiu dobu medzi tie najobľúbenejšie kyslomliečne výrobky. Smotanu na šľahanie ponúka spoločnosť Melina v praktickom 500 g balení, ktorú v obchodoch spozorujete vďaka elegantne čiernemu tetrapacku s pestrým červeným uzáverom. Vďaka vysokému obsahu tuku (až 36%) sa po rozšľahaní táto hustá smotana najlepšie hodí na rôzne cukrárenské výrobky. Extra energetická smotana na šľahanie sa vyrába z kravského mlieka, ktoré je pre čo najdlhšiu spotrebu ošetrené ultravysokotepelným ohrevom (UHT). Uchovať ju môžete pri teplote 2°C až 25°C, pričom min. 24 hodín pred šľahaním je potrebné smotanu udržiavať pri teplote 2°C až 6°C. Pred použitím je smotanu tiež nutné poriadne pretrepať. Po otvorení výrobok samozrejme uchovajte v chladničke a spotrebujte do 48 hodín. Smotana tiež obsahuje stabilizátor E407, ktorý sa v potravinárstve nazýva Karagénan. Táto látka je hojne využívaná ako stabilizátor, zahusťovadlo, želírovacia látka či emulgátor. Keďže sa jedná o sulfátový polysacharid, ktorý sa vyskytuje v červených morských riasach, je táto konzervačná látka na ľudský organizmus pomerne bezpečná. Nič vám tak už nebráni spestriť vaše pokrmy práve hustou šľahačkou od Meliny.
  • Sold out

    Tvaroh mäkký hrudkovitý

    Čerstvý syr – tvaroh vyrábaný v roztierateľnej forme ideálny pre nátierky, plnky do koláčov alebo len tak na priamu konzumáciu. V ponuke tvaroh mäkký so zníženým obsahom tuku len 1,1%, vynikajúci pre štíhlu líniu, ďalej tvaroh jemný s obsahom tuku 15%, tvaroh polotučný s obsahom tuku 30% a tvaroh krémový – extra tučný 450g. Tento produkt je možné zakúpiť aj ako mix 3ks – kartón. Tvaroh je veľmi stará potravina, ktorá sa po prvýkrát objavila už v starovekej Mezopotámii. Ide o mliečny produkt smotanovej chuti, ktorý máva oproti iným známym výrobkom tuhšiu konzistenciu. Mäkký tvaroh je pre svoje široké využitie v slovenskej kuchyni už dlhšiu dobu veľmi populárny. Tvarohy sa dajú rozdeliť do štyroch kategórií. Odtučnený obsahuje menej ako 5% tuku v sušine, nízkotučný má okolo 15%, polotučný približne 15 až 25% tuku v sušine a tučný, obsahuje okolo 38% tuku v sušine. Aj mliekarenská spoločnosť Melina ponúka všetky tieto druhy najpredávanejších tvarohov. Medzi tie najobľúbenejšie patrí jemný hrudkovitý tvaroh s 15 % obsahom tuku. „Biele zlato“ sa vyrába zrážaním kvalitného pasterizovaného mlieka pri pomerne vysokých teplotách. Obsahuje vitamíny A, B, E, bielkoviny a minerálne látky, pričom ide o univerzálnu potravinu, ktorú možno kombinovať s rôznymi sladkými či slanými jedlami. Pokiaľ ide o energetický prísun, je tvaroh na popredných priečkach v celej gastronómii, pretože biologická hodnota mliečnych bielkovín patrí medzi vôbec tie najvyššie. Tvaroh je možné hneď konzumovať, no je tiež základnou surovinou pre výrobu syrov či najrôznejších dezertov, krémov alebo nátierok. Jemný hrudkovitý tvaroh od Meliny nájdete v obchodoch v 250 g zelenej vaničke, ktorá výrobku zabezpečuje pomerne dlhú trvanlivosť.

Current ProjectKurací perkelt na smotane s haluškami a tvarohom