×
Your cart is empty.

Malinovo-pistáciový tvarohový koláč

Malinovo-pistáciový tvarohový koláč

icon box image

Jana Malaga

FOODBLOGERKA

icon box image

Porcie

16

icon box image

Príprava

1,5 hod

icon box image

Úroveň

stredná

Ingrediencie

40 g pistácií
70 g hnedého cukru
150 g špaldovej múky
100 g masla Melina
150 g hnedého cukru
200 ml kyslá smotana od Meliny
250 ml smotany na šľahanie do Meliny
100 g čerstvých malín

450 g krémového tvarohu vo vaničke od Meliny
1 žĺtko
5 vajíčok
soľ
vanilková esencia
pistácie na ozdobu

Postup prípravy

Z nasekaných pistácií, hnedého cukru, múky, soli, masla a žĺtka si vypracujeme cesto. Dáme ho chladiť na 30 minút do chladničky.

Tortovú formu s priemerom 24 cm obalíme alobalom.

Na dno tortovej formy dáme maslové cesto. Pečieme ho vo vyhriatej rúre približne 15 minút.

Na predpečený korpus dáme tvarohovú plnku.

Plnku si pripravíme vo veľkej miske. Vymiešame vajíčka s cukrom, pridáme vanilku, krémový tvaroh a kyslú smotanu. Aby sme získali jemnú konzistenciu, premiešame dôkladne aj šľahačom.

Tvarohovú plnku vylejeme na predpečený korpus. Do plnky nastrkáme rovnomerne maliny, tak aby z jednej tretiny trčali.

Pečieme vo vodnom kúpeli približne 1:00 hod. až 1:20 hod.

Upečený koláč necháme chladiť ideálne cez noc.

Vyšľahnú smotanu dáme na vrch schladeného koláča, posypeme pistáciami a obsypeme malinami.

Použité produkty od Meliny

 • Sold out

  Smotana na šľahanie 30% 250ml

  Smotana trvanlivá ošetrená UHT ohrevom vhodná na šľahanie s obsahom tuku 30%. Balenie 250g s praktickým uzáverom. Zloženie: Smotana, Stabilizátor E407 Ďalšie informácie: Obsah tuku min. 30%. Uchovajte pri teplote 2°C až 25°C. Pred šľahaním ponechajte min. 24 hodín pri teplote 2°C až 6°C. Pred použitím pretrepte. PO otvorení uchovajte v chladničke a spotrebujte do 48 hodín. „Extra“ smotana na šľahanie od Meliny slúži na zjemnenie a obohatenie rôznych klasických alebo netradičných šľahačkových pokrmov. Táto trvanlivá smotana sa spolu s jogurtom alebo acidofilným mliekom radí už dlhšiu dobu medzi tie najobľúbenejšie kyslomliečne výrobky. Smotanu na šľahanie ponúka spoločnosť Melina v praktickom 250 g balení, ktorú v obchodoch spozorujete vďaka elegantne čiernemu tetrapacku s pestrým červeným uzáverom. Vďaka vysokému obsahu tuku (až 30%) sa po rozšľahaní táto hustá smotana najlepšie hodí na rôzne cukrárenské výrobky. Extra energetická smotana na šľahanie sa vyrába z kravského mlieka, ktoré je pre čo najdlhšiu spotrebu ošetrené ultravysokotepelným ohrevom (UHT). Uchovať ju môžete pri teplote 2°C až 25°C, pričom min. 24 hodín pred šľahaním je potrebné smotanu udržiavať pri teplote 2°C až 6°C. Pred použitím je smotanu tiež nutné poriadne pretrepať. Po otvorení výrobok samozrejme uchovajte v chladničke a spotrebujte do 48 hodín. Smotana tiež obsahuje stabilizátor E407, ktorý sa v potravinárstve nazýva Karagénan. Táto látka je hojne využívaná ako stabilizátor, zahusťovadlo, želírovacia látka či emulgátor. Keďže sa jedná o sulfátový polysacharid, ktorý sa vyskytuje v červených morských riasach, je táto konzervačná látka na ľudský organizmus pomerne bezpečná. Nič vám tak už nebráni spestriť vaše pokrmy práve hustou šľahačkou od Meliny.
 • Sold out

  Maslo čerstvé 82 % 250 g

  Čerstvé maslo od Meliny s vysokým obsahom tuku 82 % je vyrobené z kvalitného kravského mlieka vo forme emulzie vody v tuku, ktoré tvoria prevažne nasýtené mastné kyseliny. V podstate ide o zmes spomínaného mliečneho tuku, vodného roztoku, malého množstva laktózy a kyseliny mliečnej v kombinácii s kazeínom. Výrobok je bohatým zdrojom vitamínov A, D, E a K či rozpustných a nerozpustných minerálov.
  Už po stáročia je známe, že kyselina maslová priaznivo pôsobí na kompletnú črevnú mikroflóru a iné zažívacie procesy nášho organizmu. Nasýtené tuky majú protirakovinové účinky a sú známe aj tým, že efektne posilňujú celý imunitný systém. Fámy o tom, že z masla priberiete, podľa všetkého nie sú pravdivé. Čisto prírodné zloženie je hlavným dôvodom, prečo je čerstvé maslo od Meliny jedným z najkvalitnejších mliečnych výrobkov. Maslo neobsahuje žiadne pridané farbivá, konzervanty, stabilizátory, prehnané zahusťovadlá ani zvýrazňovače chuti či škodlivé antioxidanty. Natrieť si chlieb pravým čerstvým maslom bol po stáročia rituálom opisujúcim nadštandardné spoločenské postavenie. Dnes máte možnosť dosiahnuť podobných cností pomocou nadčasovej chuti čerstvého masla od Meliny, ktoré je neoddeliteľným a všestranne využiteľným prvkom každej kuchyne.
  Maslo medzi mliečnymi výrobkami v známych reťazcoch nájdete zabalené vo výrazne červenom, 250 g papierovom balení. Mliečny výrobok je potrebné skladovať pri teplote do +8 °C a samozrejme chrániť pred priamym slnečným žiarením.
  Tradičné maslo v červenom obale. Balenie 250 g Ďalšie informácie: Obsah tuku 82 % Skladovanie: Skladujte pri teplote do +8 °C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Current ProjectMalinovo-pistáciový tvarohový koláč