×
Your cart is empty.

Maslové chrumkavé tortilly s guacamole

Maslové chrumkavé tortilly s guacamole

icon box image

Jana Malaga

FOODBLOGERKA

icon box image

Porcie

4

icon box image

Príprava

30 min

icon box image

Úroveň

ľahká

Ingrediencie

tortillové placky
maslo
soľ
1 zrelé avokádo (čierna šupa)
1 veľká paradajka
chilli korenie
1 limetka

1/2 cibule
1 strúčik cesnaku
soľ
petržlenovej vňať

Postup prípravy

Nekupujte si ku guacamole balenia chipsov, ale urobte si tortilly ku gucamole doma.

Stačí ak placky potrieme rozpusteným maslom, osolíme a dáme zapiecť do chrumkava do rúry. Kým sa pečú tortilly, pripravíme guacamole.

Do mixéra dáme avokádo, dužinu z paradajky, chilli korenie, šťavu z limetky, polovicu cibule, cesnak, soľ. Rozmixujeme do hladka a hneď podávame.

Použité produkty od Meliny

 • Sold out

  Maslo čerstvé 82 % 250 g

  Čerstvé maslo od Meliny s vysokým obsahom tuku 82 % je vyrobené z kvalitného kravského mlieka vo forme emulzie vody v tuku, ktoré tvoria prevažne nasýtené mastné kyseliny. V podstate ide o zmes spomínaného mliečneho tuku, vodného roztoku, malého množstva laktózy a kyseliny mliečnej v kombinácii s kazeínom. Výrobok je bohatým zdrojom vitamínov A, D, E a K či rozpustných a nerozpustných minerálov.
  Už po stáročia je známe, že kyselina maslová priaznivo pôsobí na kompletnú črevnú mikroflóru a iné zažívacie procesy nášho organizmu. Nasýtené tuky majú protirakovinové účinky a sú známe aj tým, že efektne posilňujú celý imunitný systém. Fámy o tom, že z masla priberiete, podľa všetkého nie sú pravdivé. Čisto prírodné zloženie je hlavným dôvodom, prečo je čerstvé maslo od Meliny jedným z najkvalitnejších mliečnych výrobkov. Maslo neobsahuje žiadne pridané farbivá, konzervanty, stabilizátory, prehnané zahusťovadlá ani zvýrazňovače chuti či škodlivé antioxidanty. Natrieť si chlieb pravým čerstvým maslom bol po stáročia rituálom opisujúcim nadštandardné spoločenské postavenie. Dnes máte možnosť dosiahnuť podobných cností pomocou nadčasovej chuti čerstvého masla od Meliny, ktoré je neoddeliteľným a všestranne využiteľným prvkom každej kuchyne.
  Maslo medzi mliečnymi výrobkami v známych reťazcoch nájdete zabalené vo výrazne červenom, 250 g papierovom balení. Mliečny výrobok je potrebné skladovať pri teplote do +8 °C a samozrejme chrániť pred priamym slnečným žiarením.
  Tradičné maslo v červenom obale. Balenie 250 g Ďalšie informácie: Obsah tuku 82 % Skladovanie: Skladujte pri teplote do +8 °C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Current ProjectMaslové chrumkavé tortilly s guacamole