×
Your cart is empty.

Medovníčky

Medovníčky

Regina Kopčová

FANÚŠIČKA MELINY

icon box image

Porcie

175 – 200

icon box image

Príprava

50 min

icon box image

Úroveň

ľahká

Ingrediencie

4 PL medu
200 g jemného kryštálového cukru
80 g masla Melina
2 ks vajec

2 ks žĺtok
2 ČL jedlej sódy
2 PL mletej škorice
700 g hladkej múky

Postup prípravy

V hrnci s hrubším dnom si na miernom ohni rozpustíme med a cukor. Pridáme maslo, žĺtka a vajcia. Mixérom zmes vypracujeme na hladkú kašu. Dávame pozor, aby bola hmota stále vlažná a neprehriala sa (aby sa suroviny neuvarili). Pridáme sódu bikarbónu a znovu mixérom rozmixujeme (stále dávame pozor, aby sa hmota neprehriala). Do hmoty pridáme polovicu preosiatej múky a vymiešame hladké cesto.

Keď nám cesto zhustne vyklopíme ho na dosku a zapracujeme zvyšnú časť múky. Hladké vymiesené cesto odložíme do chladu na 1 – 3 dni. Pred pečením ho necháme zohriať na izbovú teplotu. Rozvaľkáme, vykrojíme tvary, potrieme rozšľahaným vajíčkom, ozdobíme orechom a pečieme v rúre pri teplote 180°C na plechu vyloženom papierom na pečenie.

Dobrú chuť!

Použité produkty od Meliny

 • Sold out

  Maslo čerstvé 82 % 250 g

  Čerstvé maslo od Meliny s vysokým obsahom tuku 82 % je vyrobené z kvalitného kravského mlieka vo forme emulzie vody v tuku, ktoré tvoria prevažne nasýtené mastné kyseliny. V podstate ide o zmes spomínaného mliečneho tuku, vodného roztoku, malého množstva laktózy a kyseliny mliečnej v kombinácii s kazeínom. Výrobok je bohatým zdrojom vitamínov A, D, E a K či rozpustných a nerozpustných minerálov.
  Už po stáročia je známe, že kyselina maslová priaznivo pôsobí na kompletnú črevnú mikroflóru a iné zažívacie procesy nášho organizmu. Nasýtené tuky majú protirakovinové účinky a sú známe aj tým, že efektne posilňujú celý imunitný systém. Fámy o tom, že z masla priberiete, podľa všetkého nie sú pravdivé. Čisto prírodné zloženie je hlavným dôvodom, prečo je čerstvé maslo od Meliny jedným z najkvalitnejších mliečnych výrobkov. Maslo neobsahuje žiadne pridané farbivá, konzervanty, stabilizátory, prehnané zahusťovadlá ani zvýrazňovače chuti či škodlivé antioxidanty. Natrieť si chlieb pravým čerstvým maslom bol po stáročia rituálom opisujúcim nadštandardné spoločenské postavenie. Dnes máte možnosť dosiahnuť podobných cností pomocou nadčasovej chuti čerstvého masla od Meliny, ktoré je neoddeliteľným a všestranne využiteľným prvkom každej kuchyne.
  Maslo medzi mliečnymi výrobkami v známych reťazcoch nájdete zabalené vo výrazne červenom, 250 g papierovom balení. Mliečny výrobok je potrebné skladovať pri teplote do +8 °C a samozrejme chrániť pred priamym slnečným žiarením.
  Tradičné maslo v červenom obale. Balenie 250 g Ďalšie informácie: Obsah tuku 82 % Skladovanie: Skladujte pri teplote do +8 °C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Current ProjectMedovníčky