×
Your cart is empty.

Portobello mini pizze

Portobello mini pizze

icon box image

Jana Malaga

FOODBLOGERKA

icon box image

Porcie

10

icon box image

Príprava

30 min

icon box image

Úroveň

ľahká

Ingrediencie

3 hrste čerstvých špenátových listov
1 hrsť čerstvej pažitky
200 g syru Eidam MELINA
4 ks portobello šampióny
2 -3 PL rozpusteného masla MELINA

10 ks cherry paradajok
1 ks červená cibuľa
80 g slaninky
50 g Fellada
petržlenová vňať

Postup prípravy

Predhrejeme si rúru na 170 stupňov. V miske zmiešame špenát, pažitku, nastrúhaný syr. Kolúčiky potrieme maslom a naukladáme na plech.

Do vnútra každej huby dáme plnku, rozkorejene cherry paradajky, krúžky cibuľe, plátok slaninky. Pečieme 10 – 15 minút. Namrvime felladu a opäť pečieme 10 minút. Pri servírovaní posypeme petržlenovou vňaťou.

Použité produkty od Meliny

 • Sold out

  Eidam 400g

  Zloženie:Pasterizované MLIEKO Soľ Stabilizátor: chlorid vápenatý Konzervačná látka: lyzozým (z VAJEČNÉHO bielka) Bakteriálne kultúry SyridloText označenia alergénu: Alergény sú v zložení zvýraznené VEĽKÝM písmomĎalšie informácie: Jedna porcia 100 g obsahuje: 315 kcal 16%, Tuk 23,4 g 33%. % odporúčaného denného množstva pre dospelých. Obsah tuku v sušine 40%. Obsah sušiny min. 55%. Balenie obsahuje 4 navrhované porcie produktu.Informácie o alergénoch: Vajcia – Obsahuje. Mlieko – ObsahujeO tom, že Holandsko je veľmocou v produkcii najznámejších syrov, dnes iste nikto nepochybuje. Každý milovník dobrého jedla a pitia sa o tom môže presvedčiť pri návšteve tejto malej, no z gastronomického hľadiska veľmi zaujímavej krajiny. Syry rôznych veľkostí, farieb a samozrejme chutí patrí ku koloritu všetkých holandských mestečiek.Najznámejším syrom zo všetkých je okrem Goudy bezpochyby Eidam. Ten si za veľmi krátky čas nielenže dokázal získať všetkých Holanďanov, ale syr patrí medzi absolútnu špičku mliečnych výrobkov na celom svete. Žltý syr, ktorý je väčšinou zabalený do červeného voskového obalu, bol na zámorských plavbách obľúbený už v 14. storočí. Dlho totiž vydržal a nekazil sa. Ani Melina nezaostáva a milovníkom tohto syra ponúka kvalitný výrobok v podobe hranola Eidamu o hmotnosti 400 g. Výberu tých správnych a predovšetkým tradičných ingrediencií venuje spoločnosť náležitú pozornosť, pričom starostlivo volí dodávateľa a kontroluje dodržiavanie všetkých predpísaných noriem, týkajúcich sa prevozu či skladovania. Prírodný, polotvrdý, polotučný syr holandského typu s tenkou kôrou žltej farby na povrchu je vyrábaný z pasterizovaného mlieka, obsahuje 40 % tuku v sušine a v obchodoch ho nájdete v čiernom, tepelne izolovanom balení.
 • Sold out

  Máslo čerstvé 82% 250g

  radičné maslo v červenom obale. Balenie 250gĎalšie informácie: Obsah tuku 82 %Skladovanie: Skladujte pri teplote do +8 °C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.Čerstvé maslo od Meliny s vysokým obsahom tuku 82 % je vyrobené z kvalitného kravského mlieka vo forme emulzie vody v tuku, ktoré tvoria prevažne nasýtené mastné kyseliny. V podstate ide o zmes spomínaného mliečneho tuku, vodného roztoku, malého množstva laktózy a kyseliny mliečnej v kombinácii s kazeínom. Výrobok je bohatým zdrojom vitamínov A, D, E a K či rozpustných a nerozpustných minerálov.Už po stáročia je známe, že kyselina maslová priaznivo pôsobí na kompletnú črevnú mikroflóru a iné zažívacie procesy nášho organizmu. Nasýtené tuky majú protirakovinové účinky a sú známe aj tým, že efektne posilňujú celý imunitný systém. Fámy o tom, že z masla priberiete, podľa všetkého nie sú pravdivé. Čisto prírodné zloženie je hlavným dôvodom, prečo je čerstvé maslo od Meliny jedným z najkvalitnejších mliečnych výrobkov. Maslo neobsahuje žiadne pridané farbivá, konzervanty, stabilizátory, prehnané zahusťovadlá ani zvýrazňovače chuti či škodlivé antioxidanty. Natrieť si chlieb pravým čerstvým maslom bol po stáročia rituálom opisujúcim nadštandardné spoločenské postavenie. Dnes máte možnosť dosiahnuť podobných cností pomocou nadčasovej chuti čerstvého masla od Meliny, ktoré je neoddeliteľným a všestranne využiteľným prvkom každej kuchyne.Maslo medzi mliečnymi výrobkami v známych reťazcoch nájdete zabalené vo výrazne červenom, 250 g papierovom balení. Mliečny výrobok je potrebné skladovať pri teplote do +8 °C a samozrejme chrániť pred priamym slnečným žiarením.
 • Sold out

  Fellada 200g

  Druh mäkkého syra s typickou slanou príchuťou a bielou farbou vhodný do šalátov, podobný gréckemu syru feta, avšak vyrobený iba z kravského mlieka. V ponuke dva druhy s obsahom 45% tuku a v light verzii s obsahom tuku 30%.Zloženie:Pasterizované mlieko Jedlá soľ Regulátor kyslosti E 575 Mikrobiologické syridloĎalšie informácie: Tučný, 45 % tuku v sušine.Mlieko, mliečne výrobky a obľúbené syry patria medzi základné potraviny, ktoré dennodenne zaradzujeme do jedálnička. Rôzne syry si svoje postavenie zasluhujú právom, pretože sú bohatým zdrojom mnohých dôležitých živín pre náš zaťažovaný organizmus. Niet sa čomu čudovať, že patria medzi najstaršie, najvýživnejšie a najchutnejšie potraviny. Pri nákupe syrov je potrebné venovať pozornosť niekoľkým dôležitým kritériám. Na prvom mieste stojí určite čerstvosť a kvalita syru, potom chuťové preferencie konzumentov, možnosť kuchynského spracovania či jeho zdravotný prínos.Jedným z čoraz obľúbenejších syrov našich tradičných kuchýň je Fellada, ktorá sa do popredia v syrovom svete dostala predovšetkým pre jej výraznú, zaujímavú chuť, podporenú množstvom prospešných hodnôt. Ide o druh mäkkého syra s typickou slanou príchuťou a snehovo-bielou farbou. Syr, ktorý na pultoch s mliečnymi výrobkami ponúka aj Melina, je vhodný hlavne do zeleninových šalátov, pričom je podobný gréckemu syru feta, avšak vyrobený iba z pasterizovaného kravského mlieka.Kúsok Fellady pokryje asi pätinu množstva bielkovín a tretinu vápnika, ktoré by mal denne prijať dospelý človek. Syr obsahuje aj vitamín A, B a D a na úžitok sú nám aj zinok či fosfor. Vyvážený pomer týchto nenahraditeľných zložiek sú výbornou prevenciou pri osteoporóze, pričom veľmi efektne podporujú odolnosť zubov voči zubnému kazu. Felladu od Meliny s 45 % obsahom tuku nájdete v obchodoch v 200g balení pestrých farieb, ktorý výrobku zaručuje pomerne dlhú trvanlivosť.

Current ProjectPortobello mini pizze