×
Your cart is empty.

Portobello mini pizze

Portobello mini pizze

icon box image

Jana Malaga

FOODBLOGERKA

icon box image

Porcie

10

icon box image

Príprava

30 min

icon box image

Úroveň

ľahká

Ingrediencie

3 hrste čerstvých špenátových listov
1 hrsť čerstvej pažitky
200 g syru Eidam MELINA
4 ks portobello šampióny
2 -3 PL rozpusteného masla MELINA

10 ks cherry paradajok
1 ks červená cibuľa
80 g slaninky
50 g Fellada
petržlenová vňať

Postup prípravy

Predhrejeme si rúru na 170 stupňov. V miske zmiešame špenát, pažitku, nastrúhaný syr. Kolúčiky potrieme maslom a naukladáme na plech.

Do vnútra každej huby dáme plnku, rozkorejene cherry paradajky, krúžky cibuľe, plátok slaninky. Pečieme 10 – 15 minút. Namrvime felladu a opäť pečieme 10 minút. Pri servírovaní posypeme petržlenovou vňaťou.

Použité produkty od Meliny

  • Sold out

    Fellada 200g

    Druh mäkkého syra s typickou slanou príchuťou a bielou farbou vhodný do šalátov, podobný gréckemu syru feta, avšak vyrobený iba z kravského mlieka. V ponuke dva druhy s obsahom 45% tuku a v light verzii s obsahom tuku 30%. Zloženie: Pasterizované mlieko Jedlá soľ Regulátor kyslosti E 575 Mikrobiologické syridlo Ďalšie informácie: Tučný, 45 % tuku v sušine. Mlieko, mliečne výrobky a obľúbené syry patria medzi základné potraviny, ktoré dennodenne zaradzujeme do jedálnička. Rôzne syry si svoje postavenie zasluhujú právom, pretože sú bohatým zdrojom mnohých dôležitých živín pre náš zaťažovaný organizmus. Niet sa čomu čudovať, že patria medzi najstaršie, najvýživnejšie a najchutnejšie potraviny. Pri nákupe syrov je potrebné venovať pozornosť niekoľkým dôležitým kritériám. Na prvom mieste stojí určite čerstvosť a kvalita syru, potom chuťové preferencie konzumentov, možnosť kuchynského spracovania či jeho zdravotný prínos. Jedným z čoraz obľúbenejších syrov našich tradičných kuchýň je Fellada, ktorá sa do popredia v syrovom svete dostala predovšetkým pre jej výraznú, zaujímavú chuť, podporenú množstvom prospešných hodnôt. Ide o druh mäkkého syra s typickou slanou príchuťou a snehovo-bielou farbou. Syr, ktorý na pultoch s mliečnymi výrobkami ponúka aj Melina, je vhodný hlavne do zeleninových šalátov, pričom je podobný gréckemu syru feta, avšak vyrobený iba z pasterizovaného kravského mlieka. Kúsok Fellady pokryje asi pätinu množstva bielkovín a tretinu vápnika, ktoré by mal denne prijať dospelý človek. Syr obsahuje aj vitamín A, B a D a na úžitok sú nám aj zinok či fosfor. Vyvážený pomer týchto nenahraditeľných zložiek sú výbornou prevenciou pri osteoporóze, pričom veľmi efektne podporujú odolnosť zubov voči zubnému kazu. Felladu od Meliny s 45 % obsahom tuku nájdete v obchodoch v 200g balení pestrých farieb, ktorý výrobku zaručuje pomerne dlhú trvanlivosť.

Current ProjectPortobello mini pizze