×
Your cart is empty.

Šalát z baby špenátu a syru Fellada s opečenou Foie Gras

Šalát z baby špenátu a syru Fellada s opečenou Foie Gras

icon box image

Stanley Šulc

ŠÉFKUCHÁR V REŠTAURÁCII

icon box image

Porcie

2-3

icon box image

Príprava

15 min

icon box image

Úroveň

ľahká

Ingrediencie

400 g husacej pečene
200 g syru Fellada Light
200 g mazancu alebo bábovky
1 ks limetky
1 ks červenej cibule

vlašské orechy
baby špenát
olivový olej
med
soľ a korenie podľa chuti

Postup prípravy

Do misky si pripravíme umytý baby špenát. Následne pridáme na drobno nakrájanú červenú cibuľu a na kocky nakrájaný syr Fellada. Dokoreníme, pridáme limetkovú šťavu a olivový olej.

Na suchej panvici si dozlatista opečieme mazanec. Husaciu pečeň si nakrájame na plátky, z oboch strán osolíme, dokoreníme a krátko pečieme na rozpálenej panvici.

Pri servírovaní do šalátu pridáme vlašské orechy, med a celé jedlo dozdobíme bylinkami.

Dobrú chuť!

Použité produkty od Meliny

  • Sold out

    Fellada Light 270g

    Druh mäkkého syra s typickou slanou príchuťou a bielou farbou vhodný do šalátov, podobný gréckemu syru feta, avšak vyrobený iba z kravského mlieka. V ponuke dva druhy s obsahom 45% tuku a v light verzii s obsahom tuku 30%. Zloženie: Pasterizované mlieko Jedlá soľ Regulátor kyslosti E575 Mikrobiologické syridlo Ďalšie informácie: Polotučný, 30 % tuku v sušine. Syry sú už dlhú dobu nerozlučne spojené s tradičnými jedlami Európskeho kontinentu, kde sa dennodenne vyrába obrovské množstvo rôznych druhov syra. Európske štáty majú najvyššiu svetovú produkciu i spotrebu tejto obľúbenej a predovšetkým výživovo hodnotnej potraviny. Taliansky parmezán či mozarella, holandská gouda, dánsky modrý syr, francúzsky brie a camembert, grécka feta a mnohé ďalšie syry sú tým najlepším príkladom toho, akým syrovým bohatstvom oplýva starý kontinent. Ďalším mliečnym produktom, ktorý treba zaradiť k bohatej rodine syrov, je čoraz obľúbenejšia Fellada, ktorá je chuťou i výzorom podobná gréckej fete. Aj podtatranská spoločnosť Melina ponúka zákazníkom tento syr, ktorý na pultoch s mliečnymi výrobkami nájdete v „light“ verzii s 30 % obsahom tuku. Mäkký syr výrazne bielej farby s typickou slanou príchuťou si tak môžete dovoliť aj počas rôznych redukčných diét. Jedinečná chuť Fellady, ktorá je vyrobená z pasterizovaného kravského mlieka, najlepšie vynikne v rôznych zeleninových šalátoch, ktoré dokážu výrazne spestriť stereotypné jedlá našich kuchýň a dodať potrebnú energiu. Syr je taktiež významným zdrojom bielkovín a vápnika, pričom vo veľkom množstve obsahuje aj vitamíny A, B2, niacín, B12 či D a plusom sú aj minerálne látky zinok a fosfor. 270 g Fellada light v pestrofarebnom balení od Meliny si Vás tak dokáže získať už pri prvom ochutnaní.

Current ProjectŠalát z baby špenátu a syru Fellada s opečenou Foie Gras