Slimáky z lístkoveho cesta – vianočný špeciál

Slimáky z lístkoveho cesta – vianočný špeciál
2. februára 2016 tomasharcarik

Slimáky z lístkoveho cesta – vianočný špeciál

Ako na to?

Porcie
15 ks


Príprava
75 minút


Úroveň
ľahký

Ingrediencie

Postup receptu

Na prípravu plnky do lístkového cesta potrebujeme zmiešať Capresi smotanovú nátierku a kyslú smotanu. Vymiešame a dochutíme soľou, tymiánom a nasekanou bazalkou.

Predprípravené lístkové cesto si rozvaľkáme do obdlžníka (podľa veľkosti plechu) a potrieme ho pripravenou plnkou. Na plnku rovnomerne rozmiestnime Schwarzwaldskú šunku a plátkový syr Tilsauer od Meliny. Na záver polejeme olivovým olejom.

Pripravené lístkové cesto na záver zrolujeme do rolky a dáme na 20 minút stuhnúť do mrazničky. Následne po vybratí z mrazničky cesto narežeme na rovnomerné 1 cm kúsky a uložíme ich na plech s mastným papierom.

Narezané lístkové cesto pečieme priblížne 30 minút do zlatista na 140°-160°.

Maslo čerstvé 82%

Čerstvé maslo od Meliny s vysokým obsahom tuku 82 % je vyrobené z kvalitného kravského mlieka vo forme emulzie vody v tuku, ktoré tvoria prevažne nasýtené mastné kyseliny. V podstate ide o zmes spomínaného mliečneho tuku, vodného roztoku, malého množstva laktózy a kyseliny mliečnej v kombinácii s kazeínom. Výrobok je bohatým zdrojom vitamínov A, D, E a K či rozpustných a nerozpustných minerálov.