×
Your cart is empty.

Špekáčiky na tmavom pive

Špekáčiky na tmavom pive

icon box image

Stanley Šulc

ŠÉFKUCHÁR V REŠTAURÁCII

icon box image

Porcie

2-4

icon box image

Príprava

25 min

icon box image

Úroveň

ľahká

Ingrediencie

4 ks špekáčikov
2 ks cibule
1 ks cesnaku
3 PL kečupu
1 ČL horčice
250 ml čierneho piva

2 ks bobkového listu
150 g masla Melina
3 PL slnečnicového oleja
soľ a čierne korenie
chlieb na servis

Postup prípravy

Špekáčiky nakrájame a dáme ich opekať na panvicu. Zatiaľ čo sa nám špekáčiky opekajú si nakrájame cibuľu. Keď už sú špekáčiky opečené vyberieme ich z panvice a dáme opekať cibuľu, ktorú osolíme a okoreníme.

Keď sa nám cibuľa opečie pridáme cesnak, špekáčiky a všetko zalejeme tmavým pivom. Pridáme bobkový list a nové korenie. Varíme dokým sa nám pivo nezredukuje zhruba o polovicu, vtedy pridáme kečup s horčicou a celú zmes premiešame. Nakoniec pridáme maslo, ktoré zamiešame, necháme rozpustiť a môžeme podávať, najlepšie s chlebom.

Dobrú chuť!

Použité produkty od Meliny

 • Sold out

  Maslo čerstvé 82 % 250 g

  Čerstvé maslo od Meliny s vysokým obsahom tuku 82 % je vyrobené z kvalitného kravského mlieka vo forme emulzie vody v tuku, ktoré tvoria prevažne nasýtené mastné kyseliny. V podstate ide o zmes spomínaného mliečneho tuku, vodného roztoku, malého množstva laktózy a kyseliny mliečnej v kombinácii s kazeínom. Výrobok je bohatým zdrojom vitamínov A, D, E a K či rozpustných a nerozpustných minerálov.
  Už po stáročia je známe, že kyselina maslová priaznivo pôsobí na kompletnú črevnú mikroflóru a iné zažívacie procesy nášho organizmu. Nasýtené tuky majú protirakovinové účinky a sú známe aj tým, že efektne posilňujú celý imunitný systém. Fámy o tom, že z masla priberiete, podľa všetkého nie sú pravdivé. Čisto prírodné zloženie je hlavným dôvodom, prečo je čerstvé maslo od Meliny jedným z najkvalitnejších mliečnych výrobkov. Maslo neobsahuje žiadne pridané farbivá, konzervanty, stabilizátory, prehnané zahusťovadlá ani zvýrazňovače chuti či škodlivé antioxidanty. Natrieť si chlieb pravým čerstvým maslom bol po stáročia rituálom opisujúcim nadštandardné spoločenské postavenie. Dnes máte možnosť dosiahnuť podobných cností pomocou nadčasovej chuti čerstvého masla od Meliny, ktoré je neoddeliteľným a všestranne využiteľným prvkom každej kuchyne.
  Maslo medzi mliečnymi výrobkami v známych reťazcoch nájdete zabalené vo výrazne červenom, 250 g papierovom balení. Mliečny výrobok je potrebné skladovať pri teplote do +8 °C a samozrejme chrániť pred priamym slnečným žiarením.
  Tradičné maslo v červenom obale. Balenie 250 g Ďalšie informácie: Obsah tuku 82 % Skladovanie: Skladujte pri teplote do +8 °C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Current ProjectŠpekáčiky na tmavom pive