×
Your cart is empty.

Špenátové mafiny

Špenátové mafiny s cottage cheeseom a slaninkou

icon box image

Jana Malaga

FOODBLOGERKA

icon box image

Porcie

22

icon box image

Príprava

45 min

icon box image

Úroveň

ľahká

Ingrediencie

150 g cottage cheese od Meliny
100 ml mlieka
200 g celozrnnej špaldovej múky
1 a ½ ČL sóda bikarbóna
70 g slaninky
3 hrste nasekaného špenátu

3 hrste jarnej cibuľky
plátok masla od Meliny
4 vajíčka
soľ
korenie

Postup prípravy

Jarnú cibuľku nakrájame na krúžky a opražíme na masle. Odstavíme.

Do väčšej misy dáme vajíčka, dôkladne vymiešame, osolíme a okoreníme.

Pridáme cottage cheese, mlieko, múku, sódu bikarbónu, slaninku, nasekaný špenát a opraženú cibuľku.

Dôkladne premiešame a plníme do silikónových mafinových košíkov, alebo maslom vymastenej formy na mafiny.

Pečieme pri 190 stupňoch približne 20 minút.

Použité produkty od Meliny

 • Sold out

  Maslo čerstvé 82 % 250 g

  Čerstvé maslo od Meliny s vysokým obsahom tuku 82 % je vyrobené z kvalitného kravského mlieka vo forme emulzie vody v tuku, ktoré tvoria prevažne nasýtené mastné kyseliny. V podstate ide o zmes spomínaného mliečneho tuku, vodného roztoku, malého množstva laktózy a kyseliny mliečnej v kombinácii s kazeínom. Výrobok je bohatým zdrojom vitamínov A, D, E a K či rozpustných a nerozpustných minerálov.
  Už po stáročia je známe, že kyselina maslová priaznivo pôsobí na kompletnú črevnú mikroflóru a iné zažívacie procesy nášho organizmu. Nasýtené tuky majú protirakovinové účinky a sú známe aj tým, že efektne posilňujú celý imunitný systém. Fámy o tom, že z masla priberiete, podľa všetkého nie sú pravdivé. Čisto prírodné zloženie je hlavným dôvodom, prečo je čerstvé maslo od Meliny jedným z najkvalitnejších mliečnych výrobkov. Maslo neobsahuje žiadne pridané farbivá, konzervanty, stabilizátory, prehnané zahusťovadlá ani zvýrazňovače chuti či škodlivé antioxidanty. Natrieť si chlieb pravým čerstvým maslom bol po stáročia rituálom opisujúcim nadštandardné spoločenské postavenie. Dnes máte možnosť dosiahnuť podobných cností pomocou nadčasovej chuti čerstvého masla od Meliny, ktoré je neoddeliteľným a všestranne využiteľným prvkom každej kuchyne.
  Maslo medzi mliečnymi výrobkami v známych reťazcoch nájdete zabalené vo výrazne červenom, 250 g papierovom balení. Mliečny výrobok je potrebné skladovať pri teplote do +8 °C a samozrejme chrániť pred priamym slnečným žiarením.
  Tradičné maslo v červenom obale. Balenie 250 g Ďalšie informácie: Obsah tuku 82 % Skladovanie: Skladujte pri teplote do +8 °C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.
 • Sold out

  Cottage cheese 150 g

  Syr typu Cottage Cheese. Druh čerstvého syra so štruktúrou hrudiek syra v lahodnej smotane s obsahom probiotických kultúr. V ponuke dva druhy s obsahom tuku 5% a so sníženým obsahom tuku 3% v balení 150 g alebo 500g. Teraz aj novinka cottage cheese pažítka 150g. Tento produkt je možné zakúpiť aj ako mix 4ks – kartón.Zloženie: Tvarohové zrno (z MLIEKA) Pasterizovaná smotana Kuchynská soľĎalšie informácie:Jedna porcia (150 g) obsahuje 152 kcal 8%, Tuk 7,5 g 11% z odporúčaného denného príjmu živín pre dospelých (ODD)*. *Individuálna potreba jednotlivých výživových zložiek môže byť vyššia alebo nižšia, v závislosti od pohlavia, veku, fyzickej aktivity a iných činiteľov. Obsah tuku 5 %Informácie o alergénoch: Mlieko – ObsahujePríprava a použitie: Pred konzumáciou vymiešať.Všetci dobre vieme, ako sú mliečne výrobky vďaka vysokému obsahu vápnika dôležité pre zdravé a silné kosti. Vápnik obsiahnutý v rôznych syroch, maslách, jogurtoch či mlieku nám pomáha posilňovať kosti po celý život a svoj význam nestráca ani v seniorskom veku, kedy ho potrebujeme dvojnásobne. Tento základný minerál je vo veľkej miere obsiahnutý v malých bielych guličkách, ktoré všetci poznáme pod názvom cottage cheese.Ani tento čoraz obľúbenejší produkt nesmie chýbať na pultoch s mliečnymi výrobkami od Meliny, ktorá pripravuje syr v tom najkrajšom Slovenskom regióne, na Spiši. Pri pohľade na zloženie tohto cottage cheese zistíte, že sa skladá z troch kvalitných látok, a to z mlieka, smotany a jedlej soli. Na základe tradičnej receptúry dokážu výrobcovia z troch ingrediencií „vyčarovať“ hrudkovitý tvarohový syr s príjemnou vôňou a chuťou tvarohu.Názov „cottage cheese“ pochádza z anglického výrazu pre domáci tvarohový syr, ktorý sa odpradávna vyrábal na farmách z kyslého neošetreného mlieka. Okrem skvelej chuti a všestranného využitia tento syr oplýva množstvom prospešných účinkov pre náš dennodenne zaťažovaný organizmus. Syr obsahuje málo tuku a kalórií, zanedbateľné množstvo sacharidov, no naopak veľké množstvo bielkovín, vďaka čomu nepriberiete tuk, ale udržíte alebo vybudujete si vytúžené svaly. Cottage cheese od Meliny s obsahom tuku 5 % si môžete zadovážiť buď v 150 g kelímku alebo aj väčšom, 500 g plastovom vedierku.

Current ProjectŠpenátové mafiny