×
Your cart is empty.

Srnčí chrbát s krémovou hríbovou omáčkou

Srnčí chrbát s krémovou hríbovou omáčkou

icon box image

Stanley Šulc

ŠÉFKUCHÁR V REŠTAURÁCII

icon box image

Porcie

4

icon box image

Príprava

30 min

icon box image

Úroveň

stredná

Ingrediencie

2 ks Srnčí chrbát
1 ks Cibuľa
4 strúčiky Cesnaku
200 g Hríby (čerstvé alebo mrazené)
200 ml Smotana na šľahanie
10 g Tymián

400 g Baby zemiaky
15 g Rozmarín
5 pl Slnečnicový olej
Soľ muškátový orech a mleté čierne korenie podľa chuti

Postup prípravy

Srnčie chrbáty vyberieme z chladničky a necháme postáť na izbovej teplote.Baby zemiaky umyjeme, necháme stiecť a dáme na plech. Osolíme a okoreníme, pridáme rozmarín a cesnak, polejeme olejom a všetko dobre premiešame. Dáme piecť do predhriatej rúry na 180 °C na 25 minút.

Cibuľu nakrájanú na drobno si opražíme na oleji do zlatista. Pridáme očistené hríby, zarestujeme a prídáme smotanu a redukujeme. Ochutíme soľou, čiernym korením a štipkou muškátového orechu.

Rozmixujeme na hladkú omáčku a pridáme tymián podľa chuti. Predhrejeme si rúru na 180 °C.Grilovaciu panvicu si rozohrejeme kým sa z nej nedymí, musí byť veľmi horúca.

Na oleji si zprudka opečieme srnčie chrbáty z oboch strán do zlata, preložíme na plech a vložíme do rúry na 8 minút na stupeň dopečenia medium, teda v strede ešte ružové. Po dopečení mäso ešte necháme postáť aspoň 5 minúť. Všetko spolu servírujeme na tanieri, mäso ukladáme ako posledné.

Použité produkty od Meliny

  • Sold out

    Smotana na šľahanie 30% 250ml

    Smotana trvanlivá ošetrená UHT ohrevom vhodná na šľahanie s obsahom tuku 30%. Balenie 250g s praktickým uzáverom. Zloženie: Smotana, Stabilizátor E407 Ďalšie informácie: Obsah tuku min. 30%. Uchovajte pri teplote 2°C až 25°C. Pred šľahaním ponechajte min. 24 hodín pri teplote 2°C až 6°C. Pred použitím pretrepte. PO otvorení uchovajte v chladničke a spotrebujte do 48 hodín. „Extra“ smotana na šľahanie od Meliny slúži na zjemnenie a obohatenie rôznych klasických alebo netradičných šľahačkových pokrmov. Táto trvanlivá smotana sa spolu s jogurtom alebo acidofilným mliekom radí už dlhšiu dobu medzi tie najobľúbenejšie kyslomliečne výrobky. Smotanu na šľahanie ponúka spoločnosť Melina v praktickom 250 g balení, ktorú v obchodoch spozorujete vďaka elegantne čiernemu tetrapacku s pestrým červeným uzáverom. Vďaka vysokému obsahu tuku (až 30%) sa po rozšľahaní táto hustá smotana najlepšie hodí na rôzne cukrárenské výrobky. Extra energetická smotana na šľahanie sa vyrába z kravského mlieka, ktoré je pre čo najdlhšiu spotrebu ošetrené ultravysokotepelným ohrevom (UHT). Uchovať ju môžete pri teplote 2°C až 25°C, pričom min. 24 hodín pred šľahaním je potrebné smotanu udržiavať pri teplote 2°C až 6°C. Pred použitím je smotanu tiež nutné poriadne pretrepať. Po otvorení výrobok samozrejme uchovajte v chladničke a spotrebujte do 48 hodín. Smotana tiež obsahuje stabilizátor E407, ktorý sa v potravinárstve nazýva Karagénan. Táto látka je hojne využívaná ako stabilizátor, zahusťovadlo, želírovacia látka či emulgátor. Keďže sa jedná o sulfátový polysacharid, ktorý sa vyskytuje v červených morských riasach, je táto konzervačná látka na ľudský organizmus pomerne bezpečná. Nič vám tak už nebráni spestriť vaše pokrmy práve hustou šľahačkou od Meliny.

Current ProjectSrnčí chrbát s krémovou hríbovou omáčkou