×
Your cart is empty.

Strúhaná vajíčková nátierka

Strúhaná vajíčková nátierka

icon box image

Jana Malaga

FOODBLOGERKA

icon box image

Porcie

4

icon box image

Príprava

15 min

icon box image

Úroveň

ľahká

Ingrediencie

100 g masla Melina
2 vajíčka
1 krémový tavený syr Gouda od Meliny
2 jarné cibuľky

soľ
horčica
korenie

Postup prípravy

Uvaríme si 2 vajíčka na tvrdo.

Do misky postupne strúhame na hrubom strúhadle polovicu masla, 1 vajíčko, polovicu krémového syru, 1 jarnú cibuľku a opakujeme. Takto sa nám všetky ingrediencie premiešajú.

Stačí pridať soľ, korenie, horčicu. Jemne premiešame a je to.

Podávame s pečivom a obľúbenou zeleninou.

Použité produkty od Meliny

 • Sold out

  Tavený syr Gouda

  Zloženie: voda maslo syry – 24% pasterizované mlieko soľ stabilizátor: chlorid vápenatý konzervačná látka: lyzozým z vaječného bielka bakteriálne kultúry syridlo farbivo-karotény tvaroh stabilizátory: E1422 a E466, srvátka v prášku, emulgačné soli E452(i), E450 (i), E339 (iii), soľ. Mliečny výrobok v podobe taveného syra je každodennou pochúťkou, ktorá nám jedálniček spestruje už vyše 100 rokov. Vôbec prvý tavený syr vyrobil Walter Gerber vo švajčiarskom Thune v roku 1911. Pri emigrovaní Švajčiarov za „veľkú mláku“ im ich populárne syry počas cesty pochopiteľne nevydržali, preto začali špekulovať s výrobou alternatívnych výrobkov. Tavený syr, ktorý sa im podarilo vyrobiť a ktorý vďaka svojej konzistencii vydrží omnoho dlhšie, sa stal nenahraditeľným fenoménom našich kuchýň. Dosvedčuje to i fakt, že Slovákom patrí 3. miesto v spotrebe tavených syrov z pomedzi krajín celej Európy! Ani podtatranská spoločnosť Melina preto nezaháľa a na pultoch známych reťazcov ponúka paletu kvalitné tavené syry rôznych príchutí. Jedným z nich je aj tavený syr v kombinácii so známym holandským druhom syra s názvom gouda. Ten krémovému výrobku dodáva nádych fondánu s orieškovou arómou. Jemnú chuť a sviežu vôňu tohto taveného syra jednoducho rozoznáte ihneď, pričom na túto chuť už viac nebudete chcieť zabudnúť. Doprajte si aj vy tento mliečny výrobok s obľúbeným druhom pečiva na raňajky, desiatu či olovrant. 100 g balenie taveného syra s príchuťou goudy od Meliny nájdete v obchodoch v praktickom papierovom balení s modrou etiketou.
 • Sold out

  Maslo čerstvé 82 % 250 g

  Čerstvé maslo od Meliny s vysokým obsahom tuku 82 % je vyrobené z kvalitného kravského mlieka vo forme emulzie vody v tuku, ktoré tvoria prevažne nasýtené mastné kyseliny. V podstate ide o zmes spomínaného mliečneho tuku, vodného roztoku, malého množstva laktózy a kyseliny mliečnej v kombinácii s kazeínom. Výrobok je bohatým zdrojom vitamínov A, D, E a K či rozpustných a nerozpustných minerálov.
  Už po stáročia je známe, že kyselina maslová priaznivo pôsobí na kompletnú črevnú mikroflóru a iné zažívacie procesy nášho organizmu. Nasýtené tuky majú protirakovinové účinky a sú známe aj tým, že efektne posilňujú celý imunitný systém. Fámy o tom, že z masla priberiete, podľa všetkého nie sú pravdivé. Čisto prírodné zloženie je hlavným dôvodom, prečo je čerstvé maslo od Meliny jedným z najkvalitnejších mliečnych výrobkov. Maslo neobsahuje žiadne pridané farbivá, konzervanty, stabilizátory, prehnané zahusťovadlá ani zvýrazňovače chuti či škodlivé antioxidanty. Natrieť si chlieb pravým čerstvým maslom bol po stáročia rituálom opisujúcim nadštandardné spoločenské postavenie. Dnes máte možnosť dosiahnuť podobných cností pomocou nadčasovej chuti čerstvého masla od Meliny, ktoré je neoddeliteľným a všestranne využiteľným prvkom každej kuchyne.
  Maslo medzi mliečnymi výrobkami v známych reťazcoch nájdete zabalené vo výrazne červenom, 250 g papierovom balení. Mliečny výrobok je potrebné skladovať pri teplote do +8 °C a samozrejme chrániť pred priamym slnečným žiarením.
  Tradičné maslo v červenom obale. Balenie 250 g Ďalšie informácie: Obsah tuku 82 % Skladovanie: Skladujte pri teplote do +8 °C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Current ProjectStrúhaná vajíčková nátierka