×
Your cart is empty.

Syrové trojuholníčky

Syrové trojuholníčky

Regina Kopčová

FANÚŠIČKA MELINY

icon box image

Porcie

60-70

icon box image

Príprava

45 min

icon box image

Úroveň

ľahká

Ingrediencie

200 g tvrdého syra Emdamer Melina
200 g Hery alebo Palmarínu
300 g hladkej múky
1 PL kyslej smotany Melina

1/2 prášku do pečiva
vajce na potretie
soľ

Postup prípravy

Preosiatu múku zmiešame s práškom do pečiva, najemno nastrúhaným syrom (trošku syra odložíme bokom na posypanie), pridáme soľ, kyslú smotanu a nahrubo nastrúhaný tuk. Zo surovín vypracujeme cesto, ktoré na jemne pomúčenej doske rozvaľkáme cca na 3 až 5 mm a radielkom rozkrájame na trojuholníky.

Trojuholníky preložíme na plech s papierom na pečenie, potrieme ich rozšľahaným vajíčkom a posypeme zvyškom nastrúhaného syra. Pečieme cca 10 až 15 minút pri teplote 180°C.

Dobrú chuť!

Použité produkty od Meliny

  • Sold out

    Emdamer 400g

    Zloženie: Pasterizované MLIEKO Soľ Stabilizátor chlorid vápenatý Bakteriálne kultúry Syridlo Farbivo: karotény Typ balenia: Tepelne utesnené Ďalšie informácie: Jedna porcia 100 g obsahuje: 339 kcal 17%, Tuk 26,0 g 37%. % odporúčaného denného množstva pre dospelých. Obsah tuku v sušine min. 45 %. Obsah sušiny min. 55 %. Balené v ochrannej atmosfére. Text označenia alergénu: Alergény sú v zložení zvýraznené VEĽKÝM písmom Informácie o alergénoch: Mlieko – Obsahuje Podľa archeologických poznatkov je syr pravdepodobne tak starý ako ľudská civilizácia! Vynájdenie syra súvisí predovšetkým so zušľachtením divokých zvierat na domáce. Od roku 8000 p. n. l. do roku 3000 p. n. l. ľudstvo postupne prichádzalo v jednotlivých častiach sveta na rôzne mliečne kombinácie, ktoré premieňali do podoby dnešného syra. Presne taký syr, aký poznáme dnes, uzrel svetlo sveta v stredoveku. Ak ľudia chceli, aby sa mlieko prevážané loďou nepokazilo, nalievali ho do rôznych vakov. V týchto vakoch sa mlieko zrazilo, čo bol prvý príznak pre napredovanie výroby syra. V dnešnej dobe ponúka trh s mliečnymi výrobkami širokú paletu tých najrôznejších druhov syra. Jedným z nich je aj syr Emdamer, čo je prírodný syr ementálskeho typu. Tento druh polotvrdého syra ponúka aj podtatranská spoločnosť Melina, ktorá ho predáva v tvare hranola o hmotnosti cca 400 g. Tento Emdamer švajčiarskeho typu je špecifický najmä svojimi veľkými dierami a vyzretou drevnatou chuťou. Ideálne sa hodí ako večerná maškrta servírovaná s vínom v kruhu príjemnej spoločnosti. Okrem iných prísad, akou je napríklad potrebná soľ, je pri výrobe tou najdôležitejšou surovinou jednoznačne pasterizované mlieko. Plnotučný zrejúci syr Emdamer od Meliny, s obsahom tuku 45 %, nájdete v obchodoch zabalený v čiernom, tepelne utesnenom obale.

Current ProjectSyrové trojuholníčky