×
Your cart is empty.

Temné Francúzske zemiaky

Temné Francúzske zemiaky

icon box image

Ladižo & Jerry

STAND UP KOMICI

icon box image

Porcie

6-8

icon box image

Príprava

60 min

icon box image

Úroveň

ľahká

Ingrediencie

1 kg zemiakov
2-3 ks klobásky
4 ks vajcia
500 g slaniny
500 ml Smotany na šľahanie Melina
150 g čerstvých šampiňónov
1 ks cibule
1 ks papriky

Veľa syra Eidam Melina
Veľa syra Emdamer Melina
bravčová masť Melina
soľ
čierne korenie
chilli
bylinky

Postup prípravy

Nakrájame si klobásku a zemiaky, ktorými vyložíme masťou vymastený plech. Nakrájame si papriku, šampiňóny, vajce uvarené natvrdo a plátky slaniny, ktoré navrstvíme na klobásku a zemiaky, dochutíme podľa chuti soľou a korením.

Následne na vrch vylejeme smotanu a znova vrstvíme zemiaky, klobásku, papriku, šampiňóny, vajíčko, slaninu, pridáme na kolieska nakrájanú cibuľku a znova dochutíme soľou, korením a chilli. V miske si vymiešame surové vajíčko so smotanou a nastrúhaným syrom Eidam, dochutíme a znova vylejeme na vrch. Narežeme si plátky syru Emdamer, poukladáme ich na vrch a dáme zapiecť do rúry.

Dobrú chuť!

Použité produkty od Meliny

 • Sold out

  Bravčová masť 200g

  Živočíšny tuk získaný topením bravčového tuku – slaniny. Obsahuje viac ako 99,75 % tuku a max. 0,25 % vody. Balenie 200g v papierovom obale. Určené pre vyprážanie, dusenie, varenie alebo aj na priamu konzumáciu.Bravčová masť je vďaka vysokému obsahu tuku dnes u väčšiny ľudí, ktorí dodržujú životosprávu, v nemilosti. Existuje za nich náhrada v podobe zdravších rastlinných tukov alebo olejov. Ale taká správne vyškvarená bravčová masť je predsa len nenahraditeľná pochúťka. V kombinácii s čerstvým rascovým chlebom ňou pohrdne len málo kto. Dnes dávame skôr prednosť iným tukom a pokrmom, aby sme nepriberali či nejako si nepoškodili zdravie. Oškvarková masť však oplýva celou radou výhod, ktoré sú opomínané či podceňované. Sadlo je bezvodý tuk a na smaženie sa dokonca hodí lepšie ako maslo, ktoré obsahuje vodu a zvyšky mliečnych bielkovín, z ktorých pri vysokých teplotách vznikajú nie veľmi prospešné látky pre ľudský organizmus.Takýto výživný živočíšny tuk ponúka aj Melina, ktorá získava masť topením kvalitnej bravčovej slaniny. Masť obsahuje viac ako 99,75 % tuku a zanedbateľné množstvo vody, max. 0,25 % vody. Patrí do skupiny jedlých živočíšnych tukov, ktoré spoločne so sacharidmi a bielkovinami tvoria základné živiny potravín. Samozrejme, že by sme to s bravčovou masťou nemali preháňať. Podľa odborníkov sa odporúča 100 g dávka masti denne na dospelého jedinca. Toto množstvo je nášmu zdraviu prospešné a v žiadnom prípade neškodí. Okrem priamej konzumácie je „šmalec“ určený na vyprážanie, dusenie či varenie. Bravčovú masť od Meliny hľadajte v obchodoch v 200 g papierovom obale, ktoré je v tvare kocky ako klasické maslo.
 • Sold out

  Eidam 400g

  Zloženie:Pasterizované MLIEKO Soľ Stabilizátor: chlorid vápenatý Konzervačná látka: lyzozým (z VAJEČNÉHO bielka) Bakteriálne kultúry SyridloText označenia alergénu: Alergény sú v zložení zvýraznené VEĽKÝM písmomĎalšie informácie: Jedna porcia 100 g obsahuje: 315 kcal 16%, Tuk 23,4 g 33%. % odporúčaného denného množstva pre dospelých. Obsah tuku v sušine 40%. Obsah sušiny min. 55%. Balenie obsahuje 4 navrhované porcie produktu.Informácie o alergénoch: Vajcia – Obsahuje. Mlieko – ObsahujeO tom, že Holandsko je veľmocou v produkcii najznámejších syrov, dnes iste nikto nepochybuje. Každý milovník dobrého jedla a pitia sa o tom môže presvedčiť pri návšteve tejto malej, no z gastronomického hľadiska veľmi zaujímavej krajiny. Syry rôznych veľkostí, farieb a samozrejme chutí patrí ku koloritu všetkých holandských mestečiek.Najznámejším syrom zo všetkých je okrem Goudy bezpochyby Eidam. Ten si za veľmi krátky čas nielenže dokázal získať všetkých Holanďanov, ale syr patrí medzi absolútnu špičku mliečnych výrobkov na celom svete. Žltý syr, ktorý je väčšinou zabalený do červeného voskového obalu, bol na zámorských plavbách obľúbený už v 14. storočí. Dlho totiž vydržal a nekazil sa. Ani Melina nezaostáva a milovníkom tohto syra ponúka kvalitný výrobok v podobe hranola Eidamu o hmotnosti 400 g. Výberu tých správnych a predovšetkým tradičných ingrediencií venuje spoločnosť náležitú pozornosť, pričom starostlivo volí dodávateľa a kontroluje dodržiavanie všetkých predpísaných noriem, týkajúcich sa prevozu či skladovania. Prírodný, polotvrdý, polotučný syr holandského typu s tenkou kôrou žltej farby na povrchu je vyrábaný z pasterizovaného mlieka, obsahuje 40 % tuku v sušine a v obchodoch ho nájdete v čiernom, tepelne izolovanom balení.
 • Sold out

  Emdamer 400g

  Zloženie:Pasterizované MLIEKO Soľ Stabilizátor chlorid vápenatý Bakteriálne kultúry Syridlo Farbivo: karotényTyp balenia: Tepelne utesnenéĎalšie informácie: Jedna porcia 100 g obsahuje: 339 kcal 17%, Tuk 26,0 g 37%. % odporúčaného denného množstva pre dospelých. Obsah tuku v sušine min. 45 %. Obsah sušiny min. 55 %. Balené v ochrannej atmosfére.Text označenia alergénu: Alergény sú v zložení zvýraznené VEĽKÝM písmomInformácie o alergénoch: Mlieko – ObsahujePodľa archeologických poznatkov je syr pravdepodobne tak starý ako ľudská civilizácia! Vynájdenie syra súvisí predovšetkým so zušľachtením divokých zvierat na domáce. Od roku 8000 p. n. l. do roku 3000 p. n. l. ľudstvo postupne prichádzalo v jednotlivých častiach sveta na rôzne mliečne kombinácie, ktoré premieňali do podoby dnešného syra. Presne taký syr, aký poznáme dnes, uzrel svetlo sveta v stredoveku. Ak ľudia chceli, aby sa mlieko prevážané loďou nepokazilo, nalievali ho do rôznych vakov. V týchto vakoch sa mlieko zrazilo, čo bol prvý príznak pre napredovanie výroby syra. V dnešnej dobe ponúka trh s mliečnymi výrobkami širokú paletu tých najrôznejších druhov syra.Jedným z nich je aj syr Emdamer, čo je prírodný syr ementálskeho typu. Tento druh polotvrdého syra ponúka aj podtatranská spoločnosť Melina, ktorá ho predáva v tvare hranola o hmotnosti cca 400 g. Tento Emdamer švajčiarskeho typu je špecifický najmä svojimi veľkými dierami a vyzretou drevnatou chuťou. Ideálne sa hodí ako večerná maškrta servírovaná s vínom v kruhu príjemnej spoločnosti. Okrem iných prísad, akou je napríklad potrebná soľ, je pri výrobe tou najdôležitejšou surovinou jednoznačne pasterizované mlieko. Plnotučný zrejúci syr Emdamer od Meliny, s obsahom tuku 45 %, nájdete v obchodoch zabalený v čiernom, tepelne utesnenom obale.
 • Sold out

  Smotana na šľahanie 30% 250ml

  Smotana trvanlivá ošetrená UHT ohrevom vhodná na šľahanie s obsahom tuku 30%. Balenie 250g s praktickým uzáverom.Zloženie: Smotana, Stabilizátor E407Ďalšie informácie: Obsah tuku min. 30%. Uchovajte pri teplote 2°C až 25°C. Pred šľahaním ponechajte min. 24 hodín pri teplote 2°C až 6°C. Pred použitím pretrepte. PO otvorení uchovajte v chladničke a spotrebujte do 48 hodín.„Extra“ smotana na šľahanie od Meliny slúži na zjemnenie a obohatenie rôznych klasických alebo netradičných šľahačkových pokrmov. Táto trvanlivá smotana sa spolu s jogurtom alebo acidofilným mliekom radí už dlhšiu dobu medzi tie najobľúbenejšie kyslomliečne výrobky. Smotanu na šľahanie ponúka spoločnosť Melina v praktickom 250 g balení, ktorú v obchodoch spozorujete vďaka elegantne čiernemu tetrapacku s pestrým červeným uzáverom.Vďaka vysokému obsahu tuku (až 30%) sa po rozšľahaní táto hustá smotana najlepšie hodí na rôzne cukrárenské výrobky. Extra energetická smotana na šľahanie sa vyrába z kravského mlieka, ktoré je pre čo najdlhšiu spotrebu ošetrené ultravysokotepelným ohrevom (UHT). Uchovať ju môžete pri teplote 2°C až 25°C, pričom min. 24 hodín pred šľahaním je potrebné smotanu udržiavať pri teplote 2°C až 6°C. Pred použitím je smotanu tiež nutné poriadne pretrepať. Po otvorení výrobok samozrejme uchovajte v chladničke a spotrebujte do 48 hodín.Smotana tiež obsahuje stabilizátor E407, ktorý sa v potravinárstve nazýva Karagénan. Táto látka je hojne využívaná ako stabilizátor, zahusťovadlo, želírovacia látka či emulgátor. Keďže sa jedná o sulfátový polysacharid, ktorý sa vyskytuje v červených morských riasach, je táto konzervačná látka na ľudský organizmus pomerne bezpečná. Nič vám tak už nebráni spestriť vaše pokrmy práve hustou šľahačkou od Meliny.

Current ProjectTemné Francúzske zemiaky