×
Your cart is empty.

Tvarohovo-slivkový vrkoč s cmarom

Tvarohovo-slivkový vrkoč s cmarom

icon box image

Jana Malaga

FOODBLOGERKA

icon box image

Porcie

15

icon box image

Príprava

2 hod

icon box image

Úroveň

stredná

Ingrediencie

100 ml mlieko
21 g kvasnice (tj. polovička kocky)
1 PL kryštálový cukor
500 g polohrubá múka
2 PL práškový cukor
0,5 KL soľ
200 ml cmaru Melina
1 ks vajce
60 g maslo Melina
Múka na vyvaľkanie

Tvarohová plnka

250 g tvaroh
1 vajce
1 vanilkový cukor
2 PL cukru

Slivková plnka

440 g slivkového lekváru
1 žĺtok na potretie

Postup prípravy

Z teplého mlieka, cukru a kvasníc si pripravíme kvások. Keď vykysne, zmiešame ho s múkou, cukrom, soľou, pridáme vajce a cmar. Vymiesime. Potom prilejeme rozpustené maslo a zapracujeme ho do cesta. Necháme vykysnúť na dvojnásobnú veľkosť.

Rozdelíme na 3 časti. Každú rozvaľkáme. Dve časti potrieme slivkovým lekvárom, zrolujeme. Jednu časť plníme tvarohovou plnkou. Zrolujeme do rolády. Zapletieme vrkoč.

Potrieme žĺtkom a poprepichujeme vidličkou. Pečieme pri 180 stupňoch 20 – 30 minút. Krájame až keď koláč vychladne.

Použité produkty od Meliny

 • Sold out

  Maslo čerstvé 82 % 250 g

  Čerstvé maslo od Meliny s vysokým obsahom tuku 82 % je vyrobené z kvalitného kravského mlieka vo forme emulzie vody v tuku, ktoré tvoria prevažne nasýtené mastné kyseliny. V podstate ide o zmes spomínaného mliečneho tuku, vodného roztoku, malého množstva laktózy a kyseliny mliečnej v kombinácii s kazeínom. Výrobok je bohatým zdrojom vitamínov A, D, E a K či rozpustných a nerozpustných minerálov.
  Už po stáročia je známe, že kyselina maslová priaznivo pôsobí na kompletnú črevnú mikroflóru a iné zažívacie procesy nášho organizmu. Nasýtené tuky majú protirakovinové účinky a sú známe aj tým, že efektne posilňujú celý imunitný systém. Fámy o tom, že z masla priberiete, podľa všetkého nie sú pravdivé. Čisto prírodné zloženie je hlavným dôvodom, prečo je čerstvé maslo od Meliny jedným z najkvalitnejších mliečnych výrobkov. Maslo neobsahuje žiadne pridané farbivá, konzervanty, stabilizátory, prehnané zahusťovadlá ani zvýrazňovače chuti či škodlivé antioxidanty. Natrieť si chlieb pravým čerstvým maslom bol po stáročia rituálom opisujúcim nadštandardné spoločenské postavenie. Dnes máte možnosť dosiahnuť podobných cností pomocou nadčasovej chuti čerstvého masla od Meliny, ktoré je neoddeliteľným a všestranne využiteľným prvkom každej kuchyne.
  Maslo medzi mliečnymi výrobkami v známych reťazcoch nájdete zabalené vo výrazne červenom, 250 g papierovom balení. Mliečny výrobok je potrebné skladovať pri teplote do +8 °C a samozrejme chrániť pred priamym slnečným žiarením.
  Tradičné maslo v červenom obale. Balenie 250 g Ďalšie informácie: Obsah tuku 82 % Skladovanie: Skladujte pri teplote do +8 °C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Current ProjectTvarohovo-slivkový vrkoč s cmarom