×
Your cart is empty.

Vianočná torta

Vianočná torta

icon box image

Jana Malaga

FOODBLOGERKA

icon box image

Stanley Šulc

ŠÉFKUCHÁR V REŠTAURÁCII

icon box image

Porcie

8

icon box image

Príprava

120 min

icon box image

Úroveň

stredná

Ingrediencie

Cesto
4 ks vajcia
4 pl hnedého cukru
4 pl rozpusteného masla Melina
4 pl vody
4 pl hladkej špaldovej múky
1/2 čl kypriaceho prášku do pečiva (bez fosfátov)

Krém
6 pl domáceho ríbezľového lekváru
80 g kukuričného škrobu
500 ml mlieka
4 pl hnedého cukru
200 ml vaječného likéru
250 g masla Melina
250 ml tortovej šľahačky Melina
čokoládové hobliny zo 75% čokolády

Postup prípravy

Štyri vajíčka si rozdelíme a oddelene vymiešame. Bielka si vymiešame dotuha a žĺtka si vymiešame s hnedým cukrom do peny. Do žĺtok následne pridáme 4 lyžice čistej vody a 4 lyžice roztopeného masla. Znova vymiešame a pridáme múku s kypriacim práškom. Po vymiešaní do zmesi pridáme ešte vyšľahané bielka a naposledy vymiešame. Cesto následne vylejeme do formy vyloženej mastným papierom na pečenie a dáme ho piecť do predhriatej rúry na 30 až 35 minút pri 175°C až 180°C.

Medzitým si uvaríme hustý krém z mlieka, kukuričného škrobu a hnedého cukru. Do uvareného krému následne primiešame vaječný likér a chvíľu povaríme. Krém necháme vychladnúť. Nakrájame si maslo na menšie plátky, ktoré následne rozmiešame rukami alebo mixérom a pridáme vychladený krém. Pomedzi to si vyšľaháme šľahačkovú smotanu.

Vychladený korpus si vyberieme z formy a potrieme ho domácim ríbezľovým lekvárom, na ktorý následne nanesieme pripravený krém a vyšľahanú šľahačkovú smotanu. Nakoniec dozdobíme nastrúhanou čokoládou a necháme stuhnúť.

Dobrú chuť!

Použité produkty od Meliny

 • Sold out

  Tortová šľahačka 36% 500ml

  Smotana trvanlivá ošetrená UHT ohrevom vhodná na šľahanie s obsahom tuku 36%. Balenie 500g s praktickým uzáverom. Zloženie: Smotana, Stabilizátor E407 Ďalšie informácie: Obsah tuku min. 30%. Uchovajte pri teplote 2°C až 25°C. Pred šľahaním ponechajte min. 24 hodín pri teplote 2°C až 6°C. Pred použitím pretrepte. PO otvorení uchovajte v chladničke a spotrebujte do 48 hodín. „Extra“ smotana na šľahanie od Meliny slúži na zjemnenie a obohatenie rôznych klasických alebo netradičných šľahačkových pokrmov. Táto trvanlivá smotana sa spolu s jogurtom alebo acidofilným mliekom radí už dlhšiu dobu medzi tie najobľúbenejšie kyslomliečne výrobky. Smotanu na šľahanie ponúka spoločnosť Melina v praktickom 500 g balení, ktorú v obchodoch spozorujete vďaka elegantne čiernemu tetrapacku s pestrým červeným uzáverom. Vďaka vysokému obsahu tuku (až 36%) sa po rozšľahaní táto hustá smotana najlepšie hodí na rôzne cukrárenské výrobky. Extra energetická smotana na šľahanie sa vyrába z kravského mlieka, ktoré je pre čo najdlhšiu spotrebu ošetrené ultravysokotepelným ohrevom (UHT). Uchovať ju môžete pri teplote 2°C až 25°C, pričom min. 24 hodín pred šľahaním je potrebné smotanu udržiavať pri teplote 2°C až 6°C. Pred použitím je smotanu tiež nutné poriadne pretrepať. Po otvorení výrobok samozrejme uchovajte v chladničke a spotrebujte do 48 hodín. Smotana tiež obsahuje stabilizátor E407, ktorý sa v potravinárstve nazýva Karagénan. Táto látka je hojne využívaná ako stabilizátor, zahusťovadlo, želírovacia látka či emulgátor. Keďže sa jedná o sulfátový polysacharid, ktorý sa vyskytuje v červených morských riasach, je táto konzervačná látka na ľudský organizmus pomerne bezpečná. Nič vám tak už nebráni spestriť vaše pokrmy práve hustou šľahačkou od Meliny.
 • Sold out

  Maslo čerstvé 82 % 250 g

  Čerstvé maslo od Meliny s vysokým obsahom tuku 82 % je vyrobené z kvalitného kravského mlieka vo forme emulzie vody v tuku, ktoré tvoria prevažne nasýtené mastné kyseliny. V podstate ide o zmes spomínaného mliečneho tuku, vodného roztoku, malého množstva laktózy a kyseliny mliečnej v kombinácii s kazeínom. Výrobok je bohatým zdrojom vitamínov A, D, E a K či rozpustných a nerozpustných minerálov.
  Už po stáročia je známe, že kyselina maslová priaznivo pôsobí na kompletnú črevnú mikroflóru a iné zažívacie procesy nášho organizmu. Nasýtené tuky majú protirakovinové účinky a sú známe aj tým, že efektne posilňujú celý imunitný systém. Fámy o tom, že z masla priberiete, podľa všetkého nie sú pravdivé. Čisto prírodné zloženie je hlavným dôvodom, prečo je čerstvé maslo od Meliny jedným z najkvalitnejších mliečnych výrobkov. Maslo neobsahuje žiadne pridané farbivá, konzervanty, stabilizátory, prehnané zahusťovadlá ani zvýrazňovače chuti či škodlivé antioxidanty. Natrieť si chlieb pravým čerstvým maslom bol po stáročia rituálom opisujúcim nadštandardné spoločenské postavenie. Dnes máte možnosť dosiahnuť podobných cností pomocou nadčasovej chuti čerstvého masla od Meliny, ktoré je neoddeliteľným a všestranne využiteľným prvkom každej kuchyne.
  Maslo medzi mliečnymi výrobkami v známych reťazcoch nájdete zabalené vo výrazne červenom, 250 g papierovom balení. Mliečny výrobok je potrebné skladovať pri teplote do +8 °C a samozrejme chrániť pred priamym slnečným žiarením.
  Tradičné maslo v červenom obale. Balenie 250 g Ďalšie informácie: Obsah tuku 82 % Skladovanie: Skladujte pri teplote do +8 °C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Current ProjectVianočná torta