×
Your cart is empty.

Vianočné hrachové fašírky so skaramelizovanou kyslou kapustou

Vianočné hrachové fašírky so skaramelizovanou kyslou kapustou

icon box image

Stanley Šulc

ŠÉFKUCHÁR V REŠTAURÁCII

icon box image

Porcie

6-8

icon box image

Príprava

90 min

icon box image

Úroveň

stredná

Ingrediencie

100 g hrachu
100 g zemiakov
200 ml slnečnicového oleja
300 g cibule
100 g masla Melina
1 ks vajce

1 ks cesnaku
150 g strúhanky
50 g cukru
400 g nakladanej kapusty
majorán, soľ, čierne korenie

Postup prípravy

Z pár hodín namočeného hrachu zlejeme vodu a dáme ho variť. Medzitým si očistíme zemiak, nakrájame ho na kocky a zalejeme vodou. Kým sa nám varí hrach, vo vedľajšom hrnci si pripravíme karamel, ku ktorému pridáme maslo a následne nakrájanú cibuľu. Pomaly udusíme a pridáme nakrájanú a stečenú kyslú kapustu, všetko poriadne vymiešame, pridáme vodu a dusíme do zmäknutia. Kým sa nám karamelizovaná kyslá kapusta poriadne udusí, nezabudneme ju ešte osoliť a okoreniť podľa chuti.

Keď je už hrach skoro uvarený, pridáme zemiaky a všetko uvaríme domäkka. Scedíme, zmes popučíme a pridáme na masle opečenú cibuľu. Ochutíme soľou, čiernym korením, majoránom a nakrájaným či roztlačeným cesnakom. Po vychladnutí zmesi pridáme aj vajíčko. Ak sa vám zmes zdá byť riedka, zahustite ju strúhankou. Nakoniec vytvarujeme zo zmesi fašírky, ktoré obalíme v strúhanke a opekáme na panvici.

Fašírky podávame so skaramelizovanou kyslou kapustou.

Dobrú chuť!

Použité produkty od Meliny

 • Sold out

  Maslo čerstvé 82 % 250 g

  Čerstvé maslo od Meliny s vysokým obsahom tuku 82 % je vyrobené z kvalitného kravského mlieka vo forme emulzie vody v tuku, ktoré tvoria prevažne nasýtené mastné kyseliny. V podstate ide o zmes spomínaného mliečneho tuku, vodného roztoku, malého množstva laktózy a kyseliny mliečnej v kombinácii s kazeínom. Výrobok je bohatým zdrojom vitamínov A, D, E a K či rozpustných a nerozpustných minerálov.
  Už po stáročia je známe, že kyselina maslová priaznivo pôsobí na kompletnú črevnú mikroflóru a iné zažívacie procesy nášho organizmu. Nasýtené tuky majú protirakovinové účinky a sú známe aj tým, že efektne posilňujú celý imunitný systém. Fámy o tom, že z masla priberiete, podľa všetkého nie sú pravdivé. Čisto prírodné zloženie je hlavným dôvodom, prečo je čerstvé maslo od Meliny jedným z najkvalitnejších mliečnych výrobkov. Maslo neobsahuje žiadne pridané farbivá, konzervanty, stabilizátory, prehnané zahusťovadlá ani zvýrazňovače chuti či škodlivé antioxidanty. Natrieť si chlieb pravým čerstvým maslom bol po stáročia rituálom opisujúcim nadštandardné spoločenské postavenie. Dnes máte možnosť dosiahnuť podobných cností pomocou nadčasovej chuti čerstvého masla od Meliny, ktoré je neoddeliteľným a všestranne využiteľným prvkom každej kuchyne.
  Maslo medzi mliečnymi výrobkami v známych reťazcoch nájdete zabalené vo výrazne červenom, 250 g papierovom balení. Mliečny výrobok je potrebné skladovať pri teplote do +8 °C a samozrejme chrániť pred priamym slnečným žiarením.
  Tradičné maslo v červenom obale. Balenie 250 g Ďalšie informácie: Obsah tuku 82 % Skladovanie: Skladujte pri teplote do +8 °C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Current ProjectVianočné hrachové fašírky so skaramelizovanou kyslou kapustou