×
Your cart is empty.

Bryndzová polievka s reďkovkovým šalátom

Bryndzová polievka s reďkovkovým šalátom

icon box image

Stanley Šulc

ŠÉFKUCHÁR V REŠTAURÁCII

icon box image

Porcie

4

icon box image

Príprava

1 hod

icon box image

Úroveň

ľahká

Ingrediencie

250 g Baby zemiaky (napríklad ružáky)
1 ks Žltá cibuľa
100 g Červená reďkovka
50 g Mladá cibuľka
50 g Maslo

3 pl Repkový/Reďkovkový olej
250 g Bryndza
100 ml Smotana na varenie
Soľ a čierne korenie

Postup prípravy

Predtým, ako začneme robiť čokoľvek iné, si dáme predhriať rúru na 180°C, umyjeme zemiaky a dáme ich piecť asi na 30-40 minút (podľa veľkosti zemiakov). Kým sa nám pečú zemiaky, pripravíme si šalátik. Umyté reďkovky nastrúhame na najhrubšom strúhadle, pridáme pokrájanú mladú cibuľku, osolíme, okoreníme a zalejeme kvalitným reďkvkovým alebo repkovým olejom a necháme postáť bokom. Očistenú cibuľu nakrájame na kocky a opečieme na masle do zlata, pridáme upečené zemiaky, zalejeme vodou a necháme prevrieť. Pridáme smotanu a bryndzu a celú polievku rozmixujeme. Podľa potreby dochutíme soľou a podávame v miske dozdobené bohatou lyžicou reďkovkového šalátu.

Použité produkty od Meliny

 • Sold out

  Maslo čerstvé 82 % 250 g

  Čerstvé maslo od Meliny s vysokým obsahom tuku 82 % je vyrobené z kvalitného kravského mlieka vo forme emulzie vody v tuku, ktoré tvoria prevažne nasýtené mastné kyseliny. V podstate ide o zmes spomínaného mliečneho tuku, vodného roztoku, malého množstva laktózy a kyseliny mliečnej v kombinácii s kazeínom. Výrobok je bohatým zdrojom vitamínov A, D, E a K či rozpustných a nerozpustných minerálov.
  Už po stáročia je známe, že kyselina maslová priaznivo pôsobí na kompletnú črevnú mikroflóru a iné zažívacie procesy nášho organizmu. Nasýtené tuky majú protirakovinové účinky a sú známe aj tým, že efektne posilňujú celý imunitný systém. Fámy o tom, že z masla priberiete, podľa všetkého nie sú pravdivé. Čisto prírodné zloženie je hlavným dôvodom, prečo je čerstvé maslo od Meliny jedným z najkvalitnejších mliečnych výrobkov. Maslo neobsahuje žiadne pridané farbivá, konzervanty, stabilizátory, prehnané zahusťovadlá ani zvýrazňovače chuti či škodlivé antioxidanty. Natrieť si chlieb pravým čerstvým maslom bol po stáročia rituálom opisujúcim nadštandardné spoločenské postavenie. Dnes máte možnosť dosiahnuť podobných cností pomocou nadčasovej chuti čerstvého masla od Meliny, ktoré je neoddeliteľným a všestranne využiteľným prvkom každej kuchyne.
  Maslo medzi mliečnymi výrobkami v známych reťazcoch nájdete zabalené vo výrazne červenom, 250 g papierovom balení. Mliečny výrobok je potrebné skladovať pri teplote do +8 °C a samozrejme chrániť pred priamym slnečným žiarením.
  Tradičné maslo v červenom obale. Balenie 250 g Ďalšie informácie: Obsah tuku 82 % Skladovanie: Skladujte pri teplote do +8 °C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Current ProjectBryndzová polievka s reďkovkovým šalátom