×
Your cart is empty.

Bryndzová polievka s reďkovkovým šalátom

Bryndzová polievka s reďkovkovým šalátom

icon box image

Stanley Šulc

ŠÉFKUCHÁR V REŠTAURÁCII

icon box image

Porcie

4

icon box image

Príprava

1 hod

icon box image

Úroveň

ľahká

Ingrediencie

250 g Baby zemiaky (napríklad ružáky)
1 ks Žltá cibuľa
100 g Červená reďkovka
50 g Mladá cibuľka
50 g Maslo

3 pl Repkový/Reďkovkový olej
250 g Bryndza
100 ml Smotana na varenie
Soľ a čierne korenie

Postup prípravy

Predtým, ako začneme robiť čokoľvek iné, si dáme predhriať rúru na 180°C, umyjeme zemiaky a dáme ich piecť asi na 30-40 minút (podľa veľkosti zemiakov). Kým sa nám pečú zemiaky, pripravíme si šalátik. Umyté reďkovky nastrúhame na najhrubšom strúhadle, pridáme pokrájanú mladú cibuľku, osolíme, okoreníme a zalejeme kvalitným reďkvkovým alebo repkovým olejom a necháme postáť bokom. Očistenú cibuľu nakrájame na kocky a opečieme na masle do zlata, pridáme upečené zemiaky, zalejeme vodou a necháme prevrieť. Pridáme smotanu a bryndzu a celú polievku rozmixujeme. Podľa potreby dochutíme soľou a podávame v miske dozdobené bohatou lyžicou reďkovkového šalátu.

Použité produkty od Meliny

 • Sold out

  Smotana na varenie 10% 250ml

  Smotana trvanlivá ošetrená UHT ohrevom vhodná na varenie s obsahom tuku 10%. Balenie 250g s praktickým uzáverom.Zloženie: Smotana, Stabilizátor E 407Ďalšie informácie:Jedna porcia /100 g/ obsahuje 117 kcal 6% Tuk 10,0g 14% odporúčaného denného množstva pre dospelých* *individuálna potreba výživných zložiek môže byť vyššia alebo nižšia v závislosti od pohlavia, veku, fyzickej aktivity a iných faktorov. Obsah tuku min 10 %. Ošetrené UHT.Príprava a použitie: Pred použitím pretrepte. Po otvorení spotrebujte do 48 hodín a prechovávajte pri teplote do 10 °C.Trvanlivá smotana na varenie s nízkym obsahom tuku iba 10%, prináša do vašej kuchyne skvelú nezameniteľnú chuť tých najrôznejších domácich špecialít. Smotana je vyrobená z mlieka tej najvyššej kvality, ktorá si dokáže nájsť široké uplatnenie predovšetkým pri príprave tradičných slovenských jedál. Poľahky pomôže zjemniť chuť mnohých pokrmov, polievok či chutných omáčok, pričom im dodá najmä typicky jemnú a krémovú chuť, konzistenciu, príjemný vzhľad alebo arómu.Pridaním smotany do svojich obľúbených omáčok a polievok vykúzlite prvotriedne jedlá, ktoré potešia nielen vaše chuťové bunky, ale vôbec nezaťažia vaše trávenie. Smotanu na varenie od Meliny však môžete využiť aj v mnohých iných pokrmoch či nápojoch. Zjemniť si s ňou môžete chuť horkej kávy, pričom vyrobiť sa z tejto smotany dá aj originálny nápoj „Frappe“. Spoločne s mliekom si máte možnosť spracovať tiež vylepšený domáci jogurt, zmrzlinu či iné lahôdky. Smotana na varenie je vďaka svojmu praktickému baleniu v 250 g tetrapacku vždy voňavá a svieža. Ak však potrebujete vyvárať rôzne pokrmy vo veľkom množstve, v bohatej ponuke od Meliny sa nachádza aj 500 g tetrapack s touto kvalitnou smotanou.
 • Sold out

  Maslo čerstvé 82 % 250 g

  Čerstvé maslo od Meliny s vysokým obsahom tuku 82 % je vyrobené z kvalitného kravského mlieka vo forme emulzie vody v tuku, ktoré tvoria prevažne nasýtené mastné kyseliny. V podstate ide o zmes spomínaného mliečneho tuku, vodného roztoku, malého množstva laktózy a kyseliny mliečnej v kombinácii s kazeínom. Výrobok je bohatým zdrojom vitamínov A, D, E a K či rozpustných a nerozpustných minerálov.
  Už po stáročia je známe, že kyselina maslová priaznivo pôsobí na kompletnú črevnú mikroflóru a iné zažívacie procesy nášho organizmu. Nasýtené tuky majú protirakovinové účinky a sú známe aj tým, že efektne posilňujú celý imunitný systém. Fámy o tom, že z masla priberiete, podľa všetkého nie sú pravdivé. Čisto prírodné zloženie je hlavným dôvodom, prečo je čerstvé maslo od Meliny jedným z najkvalitnejších mliečnych výrobkov. Maslo neobsahuje žiadne pridané farbivá, konzervanty, stabilizátory, prehnané zahusťovadlá ani zvýrazňovače chuti či škodlivé antioxidanty. Natrieť si chlieb pravým čerstvým maslom bol po stáročia rituálom opisujúcim nadštandardné spoločenské postavenie. Dnes máte možnosť dosiahnuť podobných cností pomocou nadčasovej chuti čerstvého masla od Meliny, ktoré je neoddeliteľným a všestranne využiteľným prvkom každej kuchyne.
  Maslo medzi mliečnymi výrobkami v známych reťazcoch nájdete zabalené vo výrazne červenom, 250 g papierovom balení. Mliečny výrobok je potrebné skladovať pri teplote do +8 °C a samozrejme chrániť pred priamym slnečným žiarením.
  Tradičné maslo v červenom obale. Balenie 250 g Ďalšie informácie: Obsah tuku 82 % Skladovanie: Skladujte pri teplote do +8 °C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Current ProjectBryndzová polievka s reďkovkovým šalátom