×
Your cart is empty.

Polievka z červenej šošovice a kelu

Polievka z červenej šošovice a kelu

icon box image

Jana Malaga

FOODBLOGERKA

icon box image

Porcie

6

icon box image

Príprava

40 min

icon box image

Úroveň

ľahká

Ingrediencie

2 PL masla Melina
1 cibuľa so šupou
koreňová zelenina
¾ hrnčeka červená šošovica

¼ hlávky kelu
soľ
korenie
voda

Postup prípravy

Ja vždy robievam polievku tak, že začínam maslom. Maslo je základ. Necháme si ho rozpustiť, pridáme cibuľu prekrojenú na polovicu a opražíme reznou stranou do zlata.

Primiešame na kocky nakrájanú zeleninu. Osmažíme. Primiešame šošovicu. Osolíme a okoreníme. Zalejeme vodou.

Polievka je rýchla, lebo červenú šošovicu nie je potrebné dlho variť. Varíme 20 – 25 minút na miernom ohni, kým šošovica nie je uvarená.

Podávame posypané čerstvou vňaťou z petržlenu či koriandra.

Použité produkty od Meliny

 • Sold out

  Maslo čerstvé 82 % 250 g

  Čerstvé maslo od Meliny s vysokým obsahom tuku 82 % je vyrobené z kvalitného kravského mlieka vo forme emulzie vody v tuku, ktoré tvoria prevažne nasýtené mastné kyseliny. V podstate ide o zmes spomínaného mliečneho tuku, vodného roztoku, malého množstva laktózy a kyseliny mliečnej v kombinácii s kazeínom. Výrobok je bohatým zdrojom vitamínov A, D, E a K či rozpustných a nerozpustných minerálov.
  Už po stáročia je známe, že kyselina maslová priaznivo pôsobí na kompletnú črevnú mikroflóru a iné zažívacie procesy nášho organizmu. Nasýtené tuky majú protirakovinové účinky a sú známe aj tým, že efektne posilňujú celý imunitný systém. Fámy o tom, že z masla priberiete, podľa všetkého nie sú pravdivé. Čisto prírodné zloženie je hlavným dôvodom, prečo je čerstvé maslo od Meliny jedným z najkvalitnejších mliečnych výrobkov. Maslo neobsahuje žiadne pridané farbivá, konzervanty, stabilizátory, prehnané zahusťovadlá ani zvýrazňovače chuti či škodlivé antioxidanty. Natrieť si chlieb pravým čerstvým maslom bol po stáročia rituálom opisujúcim nadštandardné spoločenské postavenie. Dnes máte možnosť dosiahnuť podobných cností pomocou nadčasovej chuti čerstvého masla od Meliny, ktoré je neoddeliteľným a všestranne využiteľným prvkom každej kuchyne.
  Maslo medzi mliečnymi výrobkami v známych reťazcoch nájdete zabalené vo výrazne červenom, 250 g papierovom balení. Mliečny výrobok je potrebné skladovať pri teplote do +8 °C a samozrejme chrániť pred priamym slnečným žiarením.
  Tradičné maslo v červenom obale. Balenie 250 g Ďalšie informácie: Obsah tuku 82 % Skladovanie: Skladujte pri teplote do +8 °C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Current ProjectPolievka z červenej šošovice a kelu