×
Your cart is empty.

Grilovaný losos s holandskou omáčkou a cuketovými špagetami

Grilovaný losos s holandskou omáčkou a cuketovými špagetami

icon box image

Stanley Šulc

ŠÉFKUCHÁR V REŠTAURÁCII

icon box image

Porcie

2-4

icon box image

Príprava

45 min

icon box image

Úroveň

stredná

Ingrediencie

300 g lososa
200 g masla Melina
300 g cukety
4 ks vaječných žĺtok

1 PL citrónovej šťavy
muškátový orech, cesnak
soľ, čierne korenie
kajenská paprika, olivový olej

Postup prípravy

Najprv si pripravíme cuketové špagety. Použijeme buď škrabku, alebo cuketu nastrúhame ručne. Následne začneme s prípravou holandskej omáčky. Do veľkej misy si oddelíme žĺtky od bielkov. Žĺtky osolíme, okoreníme kajenskou paprikou, mletým muškátovým orechom a nakoniec pridáme citrónovú šťavu. V malej rajnici si na miernom ohni roztopíme maslo tak, aby sa neprepálilo. Keď je maslo roztopené zmes žĺtok a korenín dáme s misou nad hrniec s vriacou vodou. Zmes pomaly miešame metličkou až kým sa nám nespoja žĺtka s citrónovou šťavou. Za stáleho miešania začneme pomaly prikvapkávať do zmesi maslo. Po použití všetkého masla pokračujeme v miešaní zmesi až kým nám nezačne hustnúť a odstavíme ju z hrnca s vriacou vodou.

Na rozpálenú panvicu pridáme trošku masla, nakrájaný cesnak a nastrúhanú cuketu. Cuketu osolíme, dochutíme čiernym korením a za občasného miešania opekáme asi 5 minút.

Lososa osolíme a okoreníme z oboch strán, nakrájame ho na jednotlivé porcie a dáme ho grilovať na stranu, na ktorej je koža. Keď sa losos ugriluje zhruba do polovice otočíme ho a grilujeme ešte pár minút. Na tanieri môžete jedlo dozdobiť kajenskou paprikou a podávať.

Dobrú chuť!

Použité produkty od Meliny

 • Sold out

  Maslo čerstvé 82 % 250 g

  Čerstvé maslo od Meliny s vysokým obsahom tuku 82 % je vyrobené z kvalitného kravského mlieka vo forme emulzie vody v tuku, ktoré tvoria prevažne nasýtené mastné kyseliny. V podstate ide o zmes spomínaného mliečneho tuku, vodného roztoku, malého množstva laktózy a kyseliny mliečnej v kombinácii s kazeínom. Výrobok je bohatým zdrojom vitamínov A, D, E a K či rozpustných a nerozpustných minerálov.
  Už po stáročia je známe, že kyselina maslová priaznivo pôsobí na kompletnú črevnú mikroflóru a iné zažívacie procesy nášho organizmu. Nasýtené tuky majú protirakovinové účinky a sú známe aj tým, že efektne posilňujú celý imunitný systém. Fámy o tom, že z masla priberiete, podľa všetkého nie sú pravdivé. Čisto prírodné zloženie je hlavným dôvodom, prečo je čerstvé maslo od Meliny jedným z najkvalitnejších mliečnych výrobkov. Maslo neobsahuje žiadne pridané farbivá, konzervanty, stabilizátory, prehnané zahusťovadlá ani zvýrazňovače chuti či škodlivé antioxidanty. Natrieť si chlieb pravým čerstvým maslom bol po stáročia rituálom opisujúcim nadštandardné spoločenské postavenie. Dnes máte možnosť dosiahnuť podobných cností pomocou nadčasovej chuti čerstvého masla od Meliny, ktoré je neoddeliteľným a všestranne využiteľným prvkom každej kuchyne.
  Maslo medzi mliečnymi výrobkami v známych reťazcoch nájdete zabalené vo výrazne červenom, 250 g papierovom balení. Mliečny výrobok je potrebné skladovať pri teplote do +8 °C a samozrejme chrániť pred priamym slnečným žiarením.
  Tradičné maslo v červenom obale. Balenie 250 g Ďalšie informácie: Obsah tuku 82 % Skladovanie: Skladujte pri teplote do +8 °C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Current ProjectGrilovaný losos s holandskou omáčkou a cuketovými špagetami