×
Your cart is empty.

Mrkvovo – zázvorová polievka

Mrkvovo – zázvorová polievka

icon box image

Stanley Šulc

ŠÉFKUCHÁR V REŠTAURÁCII

icon box image

Porcie

6-8

icon box image

Príprava

1 hod

icon box image

Úroveň

ľahká

Ingrediencie

2 ks Cibule
Slnečnicový olej
1 kg Mrkvy
100 g Zázvoru
600 ml Smotany na varenie
Citrón
100 g Masla
Petržlenová vňať a olivový olej na na dozdobenie

Kefírový drink

500 ml Kefír Melina
2 ks Banánov
3 pl Arašidového masla
na dochutenie pridáme Nutelu

Postup prípravy

Na oleji si opražíme cibuľu nakrájanú na jemno. K nej pridáme na menšie kúsky nakrájanú mrkvu, ktorú tiež zarestujeme a pridáme nastrúhaný zázvor.

Zalejeme vývarom a varíme do mäkka. Rozmixujeme a pridáme smotanu na varenie.

Dochutíme soľou a korením podľa potreby a zakvapneme citrónom podľa chuti.

Po dovarení pridáme maslo a necháme rozpustiť. Na dozdobenie použijeme petržlenovú vňať a olivový olej.

Použité produkty od Meliny

 • Sold out

  Maslo čerstvé 82 % 250 g

  Čerstvé maslo od Meliny s vysokým obsahom tuku 82 % je vyrobené z kvalitného kravského mlieka vo forme emulzie vody v tuku, ktoré tvoria prevažne nasýtené mastné kyseliny. V podstate ide o zmes spomínaného mliečneho tuku, vodného roztoku, malého množstva laktózy a kyseliny mliečnej v kombinácii s kazeínom. Výrobok je bohatým zdrojom vitamínov A, D, E a K či rozpustných a nerozpustných minerálov.
  Už po stáročia je známe, že kyselina maslová priaznivo pôsobí na kompletnú črevnú mikroflóru a iné zažívacie procesy nášho organizmu. Nasýtené tuky majú protirakovinové účinky a sú známe aj tým, že efektne posilňujú celý imunitný systém. Fámy o tom, že z masla priberiete, podľa všetkého nie sú pravdivé. Čisto prírodné zloženie je hlavným dôvodom, prečo je čerstvé maslo od Meliny jedným z najkvalitnejších mliečnych výrobkov. Maslo neobsahuje žiadne pridané farbivá, konzervanty, stabilizátory, prehnané zahusťovadlá ani zvýrazňovače chuti či škodlivé antioxidanty. Natrieť si chlieb pravým čerstvým maslom bol po stáročia rituálom opisujúcim nadštandardné spoločenské postavenie. Dnes máte možnosť dosiahnuť podobných cností pomocou nadčasovej chuti čerstvého masla od Meliny, ktoré je neoddeliteľným a všestranne využiteľným prvkom každej kuchyne.
  Maslo medzi mliečnymi výrobkami v známych reťazcoch nájdete zabalené vo výrazne červenom, 250 g papierovom balení. Mliečny výrobok je potrebné skladovať pri teplote do +8 °C a samozrejme chrániť pred priamym slnečným žiarením.
  Tradičné maslo v červenom obale. Balenie 250 g Ďalšie informácie: Obsah tuku 82 % Skladovanie: Skladujte pri teplote do +8 °C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Current ProjectMrkvovo – zázvorová polievka