×
Your cart is empty.

Rýchle mäkké medovníky

Rýchle mäkké medovníky

icon box image

Porcie

20

icon box image

Príprava

45 min

icon box image

Úroveň

ľahká

Ingrediencie

 

500g hladkej múky

125g masla Melina

190g práškového cukru

3PL medu

 

2 celé vajcia

1 KL mletej škorice

1 KL sódy bikarbóny

4 ks roztlačený klinček (medovníkové korenie)

Postup prípravy

Ak by ste sa opýtali našich starých mám, bez akého sviatočného koláča by vianočný stôl nebol pravým vianočným, určite by v ich odpovedi zazneli práve medovníky.

Pripravený med, odvážený cukor a maslo najskôr necháme prevrieť. Do vychladnutej masy dáme ostatné ingrediencie – múku, sódu, škoricu a vajíčka. Vymiesime cesto, ktoré vložíme do mikroténového vrecúška a necháme min. 2 hodiny odpočívať v chlade. Následne vyvaľkáme cesto ½ cm hrúbky a vykrajujeme medovníčky.

Vykrajujeme formičkou a ukladáme na vymastený plech. Potrieme rozšľahaným vajíčkom a upečieme na 170 stupňoch približne 10 minút.  Po vychladnutí dozdobíme. Tieto medovníčky vydržia dlho mäkké a nestvrdnú.

Dobrú chuť!

Použité produkty od Meliny

maslo

 • Sold out

  Maslo čerstvé 82 % 250 g

  Čerstvé maslo od Meliny s vysokým obsahom tuku 82 % je vyrobené z kvalitného kravského mlieka vo forme emulzie vody v tuku, ktoré tvoria prevažne nasýtené mastné kyseliny. V podstate ide o zmes spomínaného mliečneho tuku, vodného roztoku, malého množstva laktózy a kyseliny mliečnej v kombinácii s kazeínom. Výrobok je bohatým zdrojom vitamínov A, D, E a K či rozpustných a nerozpustných minerálov.
  Už po stáročia je známe, že kyselina maslová priaznivo pôsobí na kompletnú črevnú mikroflóru a iné zažívacie procesy nášho organizmu. Nasýtené tuky majú protirakovinové účinky a sú známe aj tým, že efektne posilňujú celý imunitný systém. Fámy o tom, že z masla priberiete, podľa všetkého nie sú pravdivé. Čisto prírodné zloženie je hlavným dôvodom, prečo je čerstvé maslo od Meliny jedným z najkvalitnejších mliečnych výrobkov. Maslo neobsahuje žiadne pridané farbivá, konzervanty, stabilizátory, prehnané zahusťovadlá ani zvýrazňovače chuti či škodlivé antioxidanty. Natrieť si chlieb pravým čerstvým maslom bol po stáročia rituálom opisujúcim nadštandardné spoločenské postavenie. Dnes máte možnosť dosiahnuť podobných cností pomocou nadčasovej chuti čerstvého masla od Meliny, ktoré je neoddeliteľným a všestranne využiteľným prvkom každej kuchyne.
  Maslo medzi mliečnymi výrobkami v známych reťazcoch nájdete zabalené vo výrazne červenom, 250 g papierovom balení. Mliečny výrobok je potrebné skladovať pri teplote do +8 °C a samozrejme chrániť pred priamym slnečným žiarením.
  Tradičné maslo v červenom obale. Balenie 250 g Ďalšie informácie: Obsah tuku 82 % Skladovanie: Skladujte pri teplote do +8 °C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Current ProjectRýchle mäkké medovníky