×
Your cart is empty.

Opičí škoricový koláč

Opičí škoricový koláč

icon box image

Stanley Šulc

ŠÉFKUCHÁR V REŠTAURÁCII

icon box image

Porcie

8-12

icon box image

Príprava

180 min

icon box image

Úroveň

stredná

Ingrediencie

Cesto
200 ml mlieka
85 g masla Melina
2 ks vajcia
550 g hladkej múky
1 pl sušeného droždia
50 g hnedého cukru
2 pl slnečnicového oleja na pomastenie

Sirup
2 pl škorice
225 g hnedého cukru
140 g vlašských orechov
muškátový orech

Poleva
100 g práškového cukru
1 pl vanilkového cukru
1 pl smotany na varenie Melina
50 g masla Melina
škorica

Postup prípravy

V malom hrnci alebo rajnici v mlieku rozpustíme maslo, necháme vychladnúť a následne pridáme vajcia. V mise zmiešame múku, cukor, droždie a nakoniec pridáme pripravenú zmes mlieka, masla a vajec. Cesto vyhnietime dohladka, pomastíme ho olejom a dáme vykysnúť na teplé miesto do prikrytej olejom vymastenej misy asi na hodinu.

Po vykysnutí cesta ho vyhnietime. Maslom si vymastíme bábovkovú formu a zbytok masla roztopíme. Pripravíme si sirup na obaľovanie z cukru, škorice a muškátového orechu. Cesto si rozdelíme na menšie guľôčky a následne ich obalíme v masle a pripravenom sirupe. Obalenými guľôčkami cesta vyložíme tekutým maslom a sirupom vymastenú bábovkovú formu. Zvyšné maslo a sirup zmiešame a vylejeme na zmes vo forme. Zmes vo forme necháme znova asi hodinu vykysnúť.

Rúru predhrejeme na 160°C a koláč dáme piecť približne na 35 minút, dozlatista. Po 5-tich minútach po vybraní z rúry koláč prikryjeme tanierom a preklopíme formu, následne ho ešte s formou necháme vychladnúť. Pripravíme si polevu z vanilkového cukru, škorice, masla, smotany a hnedého cukru. Na záver koláč polejeme polevou a posypeme vlašskými orechmi.

Dobrú chuť!

Použité produkty od Meliny

 • Sold out

  Smotana na varenie 10% 250ml

  Smotana trvanlivá ošetrená UHT ohrevom vhodná na varenie s obsahom tuku 10%. Balenie 250g s praktickým uzáverom.Zloženie: Smotana, Stabilizátor E 407Ďalšie informácie:Jedna porcia /100 g/ obsahuje 117 kcal 6% Tuk 10,0g 14% odporúčaného denného množstva pre dospelých* *individuálna potreba výživných zložiek môže byť vyššia alebo nižšia v závislosti od pohlavia, veku, fyzickej aktivity a iných faktorov. Obsah tuku min 10 %. Ošetrené UHT.Príprava a použitie: Pred použitím pretrepte. Po otvorení spotrebujte do 48 hodín a prechovávajte pri teplote do 10 °C.Trvanlivá smotana na varenie s nízkym obsahom tuku iba 10%, prináša do vašej kuchyne skvelú nezameniteľnú chuť tých najrôznejších domácich špecialít. Smotana je vyrobená z mlieka tej najvyššej kvality, ktorá si dokáže nájsť široké uplatnenie predovšetkým pri príprave tradičných slovenských jedál. Poľahky pomôže zjemniť chuť mnohých pokrmov, polievok či chutných omáčok, pričom im dodá najmä typicky jemnú a krémovú chuť, konzistenciu, príjemný vzhľad alebo arómu.Pridaním smotany do svojich obľúbených omáčok a polievok vykúzlite prvotriedne jedlá, ktoré potešia nielen vaše chuťové bunky, ale vôbec nezaťažia vaše trávenie. Smotanu na varenie od Meliny však môžete využiť aj v mnohých iných pokrmoch či nápojoch. Zjemniť si s ňou môžete chuť horkej kávy, pričom vyrobiť sa z tejto smotany dá aj originálny nápoj „Frappe“. Spoločne s mliekom si máte možnosť spracovať tiež vylepšený domáci jogurt, zmrzlinu či iné lahôdky. Smotana na varenie je vďaka svojmu praktickému baleniu v 250 g tetrapacku vždy voňavá a svieža. Ak však potrebujete vyvárať rôzne pokrmy vo veľkom množstve, v bohatej ponuke od Meliny sa nachádza aj 500 g tetrapack s touto kvalitnou smotanou.
 • Sold out

  Maslo čerstvé 82 % 250 g

  Čerstvé maslo od Meliny s vysokým obsahom tuku 82 % je vyrobené z kvalitného kravského mlieka vo forme emulzie vody v tuku, ktoré tvoria prevažne nasýtené mastné kyseliny. V podstate ide o zmes spomínaného mliečneho tuku, vodného roztoku, malého množstva laktózy a kyseliny mliečnej v kombinácii s kazeínom. Výrobok je bohatým zdrojom vitamínov A, D, E a K či rozpustných a nerozpustných minerálov.
  Už po stáročia je známe, že kyselina maslová priaznivo pôsobí na kompletnú črevnú mikroflóru a iné zažívacie procesy nášho organizmu. Nasýtené tuky majú protirakovinové účinky a sú známe aj tým, že efektne posilňujú celý imunitný systém. Fámy o tom, že z masla priberiete, podľa všetkého nie sú pravdivé. Čisto prírodné zloženie je hlavným dôvodom, prečo je čerstvé maslo od Meliny jedným z najkvalitnejších mliečnych výrobkov. Maslo neobsahuje žiadne pridané farbivá, konzervanty, stabilizátory, prehnané zahusťovadlá ani zvýrazňovače chuti či škodlivé antioxidanty. Natrieť si chlieb pravým čerstvým maslom bol po stáročia rituálom opisujúcim nadštandardné spoločenské postavenie. Dnes máte možnosť dosiahnuť podobných cností pomocou nadčasovej chuti čerstvého masla od Meliny, ktoré je neoddeliteľným a všestranne využiteľným prvkom každej kuchyne.
  Maslo medzi mliečnymi výrobkami v známych reťazcoch nájdete zabalené vo výrazne červenom, 250 g papierovom balení. Mliečny výrobok je potrebné skladovať pri teplote do +8 °C a samozrejme chrániť pred priamym slnečným žiarením.
  Tradičné maslo v červenom obale. Balenie 250 g Ďalšie informácie: Obsah tuku 82 % Skladovanie: Skladujte pri teplote do +8 °C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Current ProjectOpičí škoricový koláč