×
Your cart is empty.

Opičí škoricový koláč

Opičí škoricový koláč

icon box image

Stanley Šulc

ŠÉFKUCHÁR V REŠTAURÁCII

icon box image

Porcie

8-12

icon box image

Príprava

180 min

icon box image

Úroveň

stredná

Ingrediencie

Cesto
200 ml mlieka
85 g masla Melina
2 ks vajcia
550 g hladkej múky
1 pl sušeného droždia
50 g hnedého cukru
2 pl slnečnicového oleja na pomastenie

Sirup
2 pl škorice
225 g hnedého cukru
140 g vlašských orechov
muškátový orech

Poleva
100 g práškového cukru
1 pl vanilkového cukru
1 pl smotany na varenie Melina
50 g masla Melina
škorica

Postup prípravy

V malom hrnci alebo rajnici v mlieku rozpustíme maslo, necháme vychladnúť a následne pridáme vajcia. V mise zmiešame múku, cukor, droždie a nakoniec pridáme pripravenú zmes mlieka, masla a vajec. Cesto vyhnietime dohladka, pomastíme ho olejom a dáme vykysnúť na teplé miesto do prikrytej olejom vymastenej misy asi na hodinu.

Po vykysnutí cesta ho vyhnietime. Maslom si vymastíme bábovkovú formu a zbytok masla roztopíme. Pripravíme si sirup na obaľovanie z cukru, škorice a muškátového orechu. Cesto si rozdelíme na menšie guľôčky a následne ich obalíme v masle a pripravenom sirupe. Obalenými guľôčkami cesta vyložíme tekutým maslom a sirupom vymastenú bábovkovú formu. Zvyšné maslo a sirup zmiešame a vylejeme na zmes vo forme. Zmes vo forme necháme znova asi hodinu vykysnúť.

Rúru predhrejeme na 160°C a koláč dáme piecť približne na 35 minút, dozlatista. Po 5-tich minútach po vybraní z rúry koláč prikryjeme tanierom a preklopíme formu, následne ho ešte s formou necháme vychladnúť. Pripravíme si polevu z vanilkového cukru, škorice, masla, smotany a hnedého cukru. Na záver koláč polejeme polevou a posypeme vlašskými orechmi.

Dobrú chuť!

Použité produkty od Meliny

 • Sold out

  Maslo čerstvé 82 % 250 g

  Čerstvé maslo od Meliny s vysokým obsahom tuku 82 % je vyrobené z kvalitného kravského mlieka vo forme emulzie vody v tuku, ktoré tvoria prevažne nasýtené mastné kyseliny. V podstate ide o zmes spomínaného mliečneho tuku, vodného roztoku, malého množstva laktózy a kyseliny mliečnej v kombinácii s kazeínom. Výrobok je bohatým zdrojom vitamínov A, D, E a K či rozpustných a nerozpustných minerálov.
  Už po stáročia je známe, že kyselina maslová priaznivo pôsobí na kompletnú črevnú mikroflóru a iné zažívacie procesy nášho organizmu. Nasýtené tuky majú protirakovinové účinky a sú známe aj tým, že efektne posilňujú celý imunitný systém. Fámy o tom, že z masla priberiete, podľa všetkého nie sú pravdivé. Čisto prírodné zloženie je hlavným dôvodom, prečo je čerstvé maslo od Meliny jedným z najkvalitnejších mliečnych výrobkov. Maslo neobsahuje žiadne pridané farbivá, konzervanty, stabilizátory, prehnané zahusťovadlá ani zvýrazňovače chuti či škodlivé antioxidanty. Natrieť si chlieb pravým čerstvým maslom bol po stáročia rituálom opisujúcim nadštandardné spoločenské postavenie. Dnes máte možnosť dosiahnuť podobných cností pomocou nadčasovej chuti čerstvého masla od Meliny, ktoré je neoddeliteľným a všestranne využiteľným prvkom každej kuchyne.
  Maslo medzi mliečnymi výrobkami v známych reťazcoch nájdete zabalené vo výrazne červenom, 250 g papierovom balení. Mliečny výrobok je potrebné skladovať pri teplote do +8 °C a samozrejme chrániť pred priamym slnečným žiarením.
  Tradičné maslo v červenom obale. Balenie 250 g Ďalšie informácie: Obsah tuku 82 % Skladovanie: Skladujte pri teplote do +8 °C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Current ProjectOpičí škoricový koláč