×
Your cart is empty.

Cereálne tyčinky

Cereálne tyčinky

icon box image

Stanley Šulc

ŠÉFKUCHÁR V REŠTAURÁCII

icon box image

Porcie

10

icon box image

Príprava

30 min

icon box image

Úroveň

stredná

Ingrediencie

50 g Ovsené vločky
50 g Sušené brusnice
50 g Sušené slivky
50 g Sušené marhule
100 g Nasekané mandle
80 g Med

50 g Hnedý cukor
80 g Maslo Melina
2 pl Celozrná múka
2 pl Sezam
1 pl Džem

Postup prípravy

Na miernom ohni spolu v hrnci roztopíme maslo, cukor a med.

Do misi si dávame všetky suroviny, vlejeme roztopené maslo s cukrom a medom. Zmes vymiešame.

Vymiešanu zmes vyklopíme na plech, vystlaný papierom na pečenie.

Pečieme cca 15 minút vo vyhriatej rúre na 165 stupňov celzia.

Nakrájame na tyčinku ľubovoľnej veľkosti hneď po upečení a necháme vychladnúť.

Použité produkty od Meliny

 • Sold out

  Maslo čerstvé 82 % 250 g

  Čerstvé maslo od Meliny s vysokým obsahom tuku 82 % je vyrobené z kvalitného kravského mlieka vo forme emulzie vody v tuku, ktoré tvoria prevažne nasýtené mastné kyseliny. V podstate ide o zmes spomínaného mliečneho tuku, vodného roztoku, malého množstva laktózy a kyseliny mliečnej v kombinácii s kazeínom. Výrobok je bohatým zdrojom vitamínov A, D, E a K či rozpustných a nerozpustných minerálov.
  Už po stáročia je známe, že kyselina maslová priaznivo pôsobí na kompletnú črevnú mikroflóru a iné zažívacie procesy nášho organizmu. Nasýtené tuky majú protirakovinové účinky a sú známe aj tým, že efektne posilňujú celý imunitný systém. Fámy o tom, že z masla priberiete, podľa všetkého nie sú pravdivé. Čisto prírodné zloženie je hlavným dôvodom, prečo je čerstvé maslo od Meliny jedným z najkvalitnejších mliečnych výrobkov. Maslo neobsahuje žiadne pridané farbivá, konzervanty, stabilizátory, prehnané zahusťovadlá ani zvýrazňovače chuti či škodlivé antioxidanty. Natrieť si chlieb pravým čerstvým maslom bol po stáročia rituálom opisujúcim nadštandardné spoločenské postavenie. Dnes máte možnosť dosiahnuť podobných cností pomocou nadčasovej chuti čerstvého masla od Meliny, ktoré je neoddeliteľným a všestranne využiteľným prvkom každej kuchyne.
  Maslo medzi mliečnymi výrobkami v známych reťazcoch nájdete zabalené vo výrazne červenom, 250 g papierovom balení. Mliečny výrobok je potrebné skladovať pri teplote do +8 °C a samozrejme chrániť pred priamym slnečným žiarením.
  Tradičné maslo v červenom obale. Balenie 250 g Ďalšie informácie: Obsah tuku 82 % Skladovanie: Skladujte pri teplote do +8 °C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Current ProjectCereálne tyčinky