×
Your cart is empty.

Čokoládovo – smotanová torta

Čokoládovo – smotanová torta

icon box image

Stanley Šulc

ŠÉFKUCHÁR V REŠTAURÁCII

icon box image

Porcie

6

icon box image

Príprava

30 min + 2 hodiny na stuhnutie

icon box image

Úroveň

ľahká

Ingrediencie

225 g horkej čokolády (70%)
225 g smotany na šľahanie (Melina)
¼ čl soli
100 g lieskových orechov
kakao na dozdobenie
podávame so šľahačkou alebo pudingom

Postup prípravy

Čokoládu si roztopíme v miske položenej na hrnci s vriacou vodou a zároveň si dáme ohriať smotanu, ktorá však nesmie zovrieť.

Podrvíme a nasekáme si orechy na menšie, alebo väčšie kúsky kto má ako rád.

Všetky ingrediencie si zmiešame dokopy, osolíme a kedže používame 70% čokoládu, ktorá je málo sladká tak odporúčam trošku docukriť hlavne pre tých, ktorý majú radi sladké.

Celú zmes vylejeme do formy vystlanej papierom na pečenie a vložíme do chladničky, minimálne na dve hodiny.

Po stuhnutí vyberieme z formy, odstránime papier na pečenie, poprášime kakaom a narežeme na porcie.

Tento elegantný a jednoduchý dezert môžeme podávať so šľahačkou, alebo pudingom. Pokojne môžete vyskúšať aj mliečnu krupicu od Meliny. Dobrú chuť.

Použité produkty od Meliny

  • Sold out

    Smotana na šľahanie 30% 250ml

    Smotana trvanlivá ošetrená UHT ohrevom vhodná na šľahanie s obsahom tuku 30%. Balenie 250g s praktickým uzáverom. Zloženie: Smotana, Stabilizátor E407 Ďalšie informácie: Obsah tuku min. 30%. Uchovajte pri teplote 2°C až 25°C. Pred šľahaním ponechajte min. 24 hodín pri teplote 2°C až 6°C. Pred použitím pretrepte. PO otvorení uchovajte v chladničke a spotrebujte do 48 hodín. „Extra“ smotana na šľahanie od Meliny slúži na zjemnenie a obohatenie rôznych klasických alebo netradičných šľahačkových pokrmov. Táto trvanlivá smotana sa spolu s jogurtom alebo acidofilným mliekom radí už dlhšiu dobu medzi tie najobľúbenejšie kyslomliečne výrobky. Smotanu na šľahanie ponúka spoločnosť Melina v praktickom 250 g balení, ktorú v obchodoch spozorujete vďaka elegantne čiernemu tetrapacku s pestrým červeným uzáverom. Vďaka vysokému obsahu tuku (až 30%) sa po rozšľahaní táto hustá smotana najlepšie hodí na rôzne cukrárenské výrobky. Extra energetická smotana na šľahanie sa vyrába z kravského mlieka, ktoré je pre čo najdlhšiu spotrebu ošetrené ultravysokotepelným ohrevom (UHT). Uchovať ju môžete pri teplote 2°C až 25°C, pričom min. 24 hodín pred šľahaním je potrebné smotanu udržiavať pri teplote 2°C až 6°C. Pred použitím je smotanu tiež nutné poriadne pretrepať. Po otvorení výrobok samozrejme uchovajte v chladničke a spotrebujte do 48 hodín. Smotana tiež obsahuje stabilizátor E407, ktorý sa v potravinárstve nazýva Karagénan. Táto látka je hojne využívaná ako stabilizátor, zahusťovadlo, želírovacia látka či emulgátor. Keďže sa jedná o sulfátový polysacharid, ktorý sa vyskytuje v červených morských riasach, je táto konzervačná látka na ľudský organizmus pomerne bezpečná. Nič vám tak už nebráni spestriť vaše pokrmy práve hustou šľahačkou od Meliny.

Current ProjectČokoládovo – smotanová torta