×
Your cart is empty.

Makový cheesecake

Makový cheesecake

icon box image

Stanley Šulc

ŠÉFKUCHÁR V REŠTAURÁCII

icon box image

Porcie

4-5

icon box image

Príprava

45 min

icon box image

Úroveň

stredná

Ingrediencie

200 g Maslových sušienok/Suchých perníkov
100 g 82% Maslo Melina
200 g Slivkový kompót
Škorica, mleté klinčeky
450 g Extra krémový tvaroh od Meliny

250 g Tortová šľahačka (36%) – Melina
100 g Cukor práškový
100 g Cukor krupicový
100 g Mletý mak
Citrónová kôra

Postup prípravy

Do menšieho hrnca vložíme zcedené slivky z kompótu s časťou šťavy, krupicový cukor, škoricu a mleté klinčeky, povaríme a zredukujeme tekutinu do zhustnutia.

Hotový a dochutený kompót dáme vychladiť. Roztopíme si maslo a necháme na chvíľu schladiť. Sušienky rozdrvíme vo foodprocesore alebo v rukách a zalejeme roztopeným maslom, rozdelíme do pripravených pohárov.

Krémový tvaroh vložíme do misy spolu s práškovým cukrom, makom a citrónovou kôrou. Všetky suroviny vymixujeme tyčovým mixérom, podľa chute možeme ešte pridať cukor.

Pridáme na husto vyšľahanú tortovú šľahačku a lízatkom jemne miešame, aby sme nestratili objem a jemnosť tvarohu. Tvarohovo-makovú plnku naplníme do zdobiaceho sáčku a položíme do chladu.

Na pripravený sušienkový základ navrstvíme slivkový kompót a na ten zasa striekame tvarohovú plnku. Dozdobíme mletou škoricou, alebo pomarančom, lístkom mäty.

Použité produkty od Meliny

 • Sold out

  Maslo čerstvé 82 % 250 g

  Čerstvé maslo od Meliny s vysokým obsahom tuku 82 % je vyrobené z kvalitného kravského mlieka vo forme emulzie vody v tuku, ktoré tvoria prevažne nasýtené mastné kyseliny. V podstate ide o zmes spomínaného mliečneho tuku, vodného roztoku, malého množstva laktózy a kyseliny mliečnej v kombinácii s kazeínom. Výrobok je bohatým zdrojom vitamínov A, D, E a K či rozpustných a nerozpustných minerálov.
  Už po stáročia je známe, že kyselina maslová priaznivo pôsobí na kompletnú črevnú mikroflóru a iné zažívacie procesy nášho organizmu. Nasýtené tuky majú protirakovinové účinky a sú známe aj tým, že efektne posilňujú celý imunitný systém. Fámy o tom, že z masla priberiete, podľa všetkého nie sú pravdivé. Čisto prírodné zloženie je hlavným dôvodom, prečo je čerstvé maslo od Meliny jedným z najkvalitnejších mliečnych výrobkov. Maslo neobsahuje žiadne pridané farbivá, konzervanty, stabilizátory, prehnané zahusťovadlá ani zvýrazňovače chuti či škodlivé antioxidanty. Natrieť si chlieb pravým čerstvým maslom bol po stáročia rituálom opisujúcim nadštandardné spoločenské postavenie. Dnes máte možnosť dosiahnuť podobných cností pomocou nadčasovej chuti čerstvého masla od Meliny, ktoré je neoddeliteľným a všestranne využiteľným prvkom každej kuchyne.
  Maslo medzi mliečnymi výrobkami v známych reťazcoch nájdete zabalené vo výrazne červenom, 250 g papierovom balení. Mliečny výrobok je potrebné skladovať pri teplote do +8 °C a samozrejme chrániť pred priamym slnečným žiarením.
  Tradičné maslo v červenom obale. Balenie 250 g Ďalšie informácie: Obsah tuku 82 % Skladovanie: Skladujte pri teplote do +8 °C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.
 • Sold out

  Tvaroh krémový 450 g

  Tvaroh je pre vás pripravený v roztierateľnej forme a tým je ideálny pre nátierky, plnky do koláčov alebo len tak na priamu konzumáciu. Vďaka kvalitnému obsahu tuku, ktorý zaručuje krémovitú štruktúru, je taktiež vhodný ako náhrada Mascarpone na prípravu Cheescake alebo Tiramisu. Krémový, 450 g tvaroh od Meliny nájdete v praktickom plastovom balení čierno-červenej farby, ktoré zaručuje výrobku dlhšiu trvanlivosť.Zloženie: Smotana, Bakteriálne kultúry mliečneho kvasenia.Vlastnosti:Prírodný produkt Bez konzervantov Bez stabilizátorov Bez zahusťovadielĎalšie informácie:Obsah tuku min. 26%. Obsah tuku v sušine 67%. Obsah sušiny min. 33%.Informácie o alergénoch: Mlieko – ObsahujeTvaroh je veľmi stará potravina, ktorá sa objavila už v starovekej Mezopotámii. Niet sa však čomu čudovať! Už aj vtedy vedeli o blahodarných účinkoch tohto „bieleho zlata“, ktoré si dnes môžeme dopriať od mnohých mliekarenských spoločností v rôznych podobách. A ako sa spoločnosť vyvíjala, tak pribúdalo receptov na výrobu tvarohu.Jedinečne krémový tvaroh ponúka aj Melina, ktorá spĺňa tie najvyššie nároky z hľadiska kvality a bezpečnosti výrobkov. Základnou surovinou na výrobu tvarohu je pasterizované kravské mlieko. Tento tvaroh je výživný mliečny výrobok práve v tom, že oplýva nízkym obsahom sacharidov a vysokým obsahom bielkovín. Rovnako ako iné, zdravšie druhy mliečnych výrobkov, je známy svojim nízkym obsahom tuku, čo ho predurčuje na ideálnu potravinu pri redukčných diétach. Tvaroh veľmi efektne zmierňuje pocit hladu na dlhú dobu. Tým napomáha udržiavať redukčný režim, čím je teda ideálnou potravinou pre každého, kto sa snaží schudnúť. Odborníci pripomínajú, že tvaroh navyše chráni svalovú hmotu, pretože obsahuje vyvážené živiny, toľko potrebné pre naše telo.

Current ProjectMakový cheesecake