×
Your cart is empty.

Veľkonočný mazanec

Veľkonočný mazanec

icon box image

Stanley Šulc

ŠÉFKUCHÁR V REŠTAURÁCII

icon box image

Porcie

6-8

icon box image

Príprava

1 hod + kysnutie

icon box image

Úroveň

stredná

Ingrediencie

375 g Hladká múka
75 g Kryštálový cukor
1/2 čl Citrónová kôra
75 ml Cmar
75 g Maslo

20 g Droždie
2 ks Vajce
50 g Hrozienka marínované v rume
Soľ, muškátový orech a mak (na posyp)

Postup prípravy

Z droždia, trošky cukru a trošku ohriateho mlieka urobte kvások, ktorý po vykysnutí vmieste k múke, cmaru, zvyšnému cukru, rozpustenému maslu, vajíčku, hrozienkam, citrónovej kôre a troške rumu.

Vypracujte cesto, vytvarujte bochník ktorý narežte a nechajte vykysnúť.

Po vykysnutí potrite vyšľahaným vajíčkom a posypte makom. Dajte piecť do vyhriatej pece na 170 stupňov Celzia asi na 45 minút alebo kým nie je mazanec zlatohnedý.

Použité produkty od Meliny

 • Sold out

  Maslo čerstvé 82 % 250 g

  Čerstvé maslo od Meliny s vysokým obsahom tuku 82 % je vyrobené z kvalitného kravského mlieka vo forme emulzie vody v tuku, ktoré tvoria prevažne nasýtené mastné kyseliny. V podstate ide o zmes spomínaného mliečneho tuku, vodného roztoku, malého množstva laktózy a kyseliny mliečnej v kombinácii s kazeínom. Výrobok je bohatým zdrojom vitamínov A, D, E a K či rozpustných a nerozpustných minerálov.
  Už po stáročia je známe, že kyselina maslová priaznivo pôsobí na kompletnú črevnú mikroflóru a iné zažívacie procesy nášho organizmu. Nasýtené tuky majú protirakovinové účinky a sú známe aj tým, že efektne posilňujú celý imunitný systém. Fámy o tom, že z masla priberiete, podľa všetkého nie sú pravdivé. Čisto prírodné zloženie je hlavným dôvodom, prečo je čerstvé maslo od Meliny jedným z najkvalitnejších mliečnych výrobkov. Maslo neobsahuje žiadne pridané farbivá, konzervanty, stabilizátory, prehnané zahusťovadlá ani zvýrazňovače chuti či škodlivé antioxidanty. Natrieť si chlieb pravým čerstvým maslom bol po stáročia rituálom opisujúcim nadštandardné spoločenské postavenie. Dnes máte možnosť dosiahnuť podobných cností pomocou nadčasovej chuti čerstvého masla od Meliny, ktoré je neoddeliteľným a všestranne využiteľným prvkom každej kuchyne.
  Maslo medzi mliečnymi výrobkami v známych reťazcoch nájdete zabalené vo výrazne červenom, 250 g papierovom balení. Mliečny výrobok je potrebné skladovať pri teplote do +8 °C a samozrejme chrániť pred priamym slnečným žiarením.
  Tradičné maslo v červenom obale. Balenie 250 g Ďalšie informácie: Obsah tuku 82 % Skladovanie: Skladujte pri teplote do +8 °C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Current ProjectVeľkonočný mazanec