×
Your cart is empty.

Rolka z údeného lososa

Rolka z údeného lososa

icon box image

Stanley Šulc

ŠÉFKUCHÁR V REŠTAURÁCII

icon box image

Porcie

1

icon box image

Príprava

10 minút + 30 minút na stuhnutie

icon box image

Úroveň

ľahká

Ingrediencie

50 g údeného lososa
1 ks chlieb pita
nátierkové maslo / pomazánka
ako náhradu nátierky skúste použiť tvaroh alebo bylinkové syrové plátky od Meliny

kôpor
čierne korenie
potravinárska fólia

Postup prípravy

Na celu pitu si rozotrieme nátierkové maslo a posypeme ju nasekaným kôprom. Ako náhradu nátierky odporúčame vyskúšať jemný krémový tvaroh alebo syrové bylinkové plátky od Meliny

Rovnomerne na pitu rozložíme plátky údeného lososa

Pitu pevne zrolujeme a položíme ju na pripravenú potravinársku fóliu ktorú opäť pevne zrolujeme

Rolku necháme stuhnúť 30 minút v chladničke. Po stuhnutí ju narežeme a podávame.

Použité produkty od Meliny

  • Sold out

    Plátkový syr s bylinkami 150 g

    8 plátkov syra s bylinkami od Meliny o hmotnosti 150 g a oválneho tvaru o priemere 90 mm, medzi ktorými sa nachádzajú preklady z pergamenového papiera, zaručujú uľahčenú manipuláciu pri servírovaní. Produkt je zabalený v ochrannej atmosfére, v opakovane uzatvárateľnom obale, ktorý udrží syr čerstvý aj po jeho otvorení.Zloženie:Smotana 96% Bakteriálne kultúry Bravčová želatína Soľ Citrusová vláknina Zahusťovadlá: E410, E407, E412 0,6% bylinkyVlastnosti: Smotanovo-tvarohový. Extra lahodný.Ďalšie informácieJedna porcia 18,8 g /1 plátok/ obsahuje 59 kcal 3%, Tuk 5,5g 8% % odporúčaného denného množstva pre dospelých*. *individuálna potreba výživných zložiek môže byť vyššia alebo nižšia v závislosti od pohlavia, veku, fyzickej aktivity a iných faktorov. Tuk v sušine 67%. Balenie obsahuje 8 popísaných porcií výrobku. 1 porcia = 18,8 g (1 plátok).Informácie o alergénoch: Mlieko – ObsahujeAlergény: Výrobok obsahuje mlieko (vrátane laktózy)Mlieko a mliečne výrobky sú veľmi dôležitou súčasťou potravy. Sú cenné najmä pre svoj vysoký obsah bielkovín, rôznych vitamínov či minerálnych látok. Tie sme si zvykli prijímať v podobe mnohých syrových produktov. Syry patria k veľmi obľúbeným potravinám, ktoré už odpradávna spestrujú náš každodenný jedálniček, či už ide o čerstvé, tavené či trebárs plátkové syry. Aj Melina ponúka viaceré kvalitné syry, ktoré sú modernými technológiami vyrábané podľa tradičných hodnôt našich predkov.Jedným z jedinečným mliečnych výrobkov je aj plátkový syr s názvom Fresh and Easy, v ktorom sa nachádzajú nadrvené bylinky. Kruhy plátkov tohto syra sú v tom najčistejšom prostredí vyrábané zo smotany, ktorá je spracovaná z pasterizovaného kravského mlieka. Zaujímavú chuť a prívetivú arómu smotanovému syru dodávajú čerstvo nasekané bylinky, ktoré okrem ulahodeniu chuťovým bunkám zabezpečia prísun viacerých prospešných živín. Z vitamínov syr obsahuje predovšetkým vitamín D, ktorý je dôležitý pre ukladanie vápnika do kostí. Vápnik je jedným z najdôležitejších minerálov v tele, pretože je základom zdravých zubov a kostí. Je nenahraditeľný pre funkciu buniek či svalov. Spolu s horčíkom a fosforom je základným stavebným prvkom celej ľudskej kostry.
  • Sold out

    Tvaroh krémový 450 g

    Tvaroh je pre vás pripravený v roztierateľnej forme a tým je ideálny pre nátierky, plnky do koláčov alebo len tak na priamu konzumáciu. Vďaka kvalitnému obsahu tuku, ktorý zaručuje krémovitú štruktúru, je taktiež vhodný ako náhrada Mascarpone na prípravu Cheescake alebo Tiramisu. Krémový, 450 g tvaroh od Meliny nájdete v praktickom plastovom balení čierno-červenej farby, ktoré zaručuje výrobku dlhšiu trvanlivosť.Zloženie: Smotana, Bakteriálne kultúry mliečneho kvasenia.Vlastnosti:Prírodný produkt Bez konzervantov Bez stabilizátorov Bez zahusťovadielĎalšie informácie:Obsah tuku min. 26%. Obsah tuku v sušine 67%. Obsah sušiny min. 33%.Informácie o alergénoch: Mlieko – ObsahujeTvaroh je veľmi stará potravina, ktorá sa objavila už v starovekej Mezopotámii. Niet sa však čomu čudovať! Už aj vtedy vedeli o blahodarných účinkoch tohto „bieleho zlata“, ktoré si dnes môžeme dopriať od mnohých mliekarenských spoločností v rôznych podobách. A ako sa spoločnosť vyvíjala, tak pribúdalo receptov na výrobu tvarohu.Jedinečne krémový tvaroh ponúka aj Melina, ktorá spĺňa tie najvyššie nároky z hľadiska kvality a bezpečnosti výrobkov. Základnou surovinou na výrobu tvarohu je pasterizované kravské mlieko. Tento tvaroh je výživný mliečny výrobok práve v tom, že oplýva nízkym obsahom sacharidov a vysokým obsahom bielkovín. Rovnako ako iné, zdravšie druhy mliečnych výrobkov, je známy svojim nízkym obsahom tuku, čo ho predurčuje na ideálnu potravinu pri redukčných diétach. Tvaroh veľmi efektne zmierňuje pocit hladu na dlhú dobu. Tým napomáha udržiavať redukčný režim, čím je teda ideálnou potravinou pre každého, kto sa snaží schudnúť. Odborníci pripomínajú, že tvaroh navyše chráni svalovú hmotu, pretože obsahuje vyvážené živiny, toľko potrebné pre naše telo.

Current ProjectRolka z údeného lososa