×
Your cart is empty.

Cmarový drink s jahodami, rebarborou a ružovou vodou

Cmarový drink s jahodami, rebarborou a ružovou vodou

icon box image

Stanley Šulc

ŠÉFKUCHÁR V REŠTAURÁCII

icon box image

Porcie

8-14

icon box image

Príprava

35 min

icon box image

Úroveň

ľahká

Ingrediencie

200 g jahôd
200 g rebarbory
2 pl ružovej vody

100 g hnedého cukru
15 g mäty
1 l cmaru Melina

Postup prípravy

Pripravíme si jednoduchý sirup, jeden diel vody zmiešame s jedným dielom cukru, a necháme ho zovrieť. Medzitým si dôkladne očistíme rebarboru, ktorú nasekáme a pridáme ju do vriaceho sirupu, rovnaký postup použijeme aj pri jahodách, ktoré následne pridáme k vriacemu sirupu a rebarbore. Pridáme ružovú vodu a mleté čierne korenie, ktoré drinku dodá jemnú pikantnosť. Sirup s rebarborou a jahodami odstavíme a necháme vychladnúť.

Po vychladnutí k zmesi pridáme nasekanú mätu a následne zmes rozmixujeme. Nakoniec pridáme cmar a celú zmes ešte raz rozmixujeme, môžeme podávať s ľadom, poprípade drink ozdobíme jahodou, alebo môžeme drink zaliať troškou cmaru.

Dobrú chuť!

Použité produkty od Meliny

  • Sold out

    Cmar NATUR

    Odborníci na výživu odporúčajú ľuďom pravidelne konzumovať potraviny na báze zakýsaného mlieka. Na mysli majú predovšetkým kyslomliečne nápoje a jogurty obsahujúce prospešné probiotické baktérie, ktoré osídľujú hrubé črevo a priaznivo tak pôsobia na zažívací trakt či imunitu celého organizmu. Jedným z najprospešnejších kyslo mliečnych výrobkov je odjakživa cmar, ktorý má nezastupiteľné miesto v každodennej výžive mnohých ľudí. Blahodarný nápoj nesmie samozrejme chýbať ani na pultoch spoločnosti Malina, ktorá v Spišskom regióne pod Tatrami pracuje s kvalitným kravským mliekom za tých najprísnejších hygienických opatrení. Pri výrobe tohto tradičného cmaru sa používajú špecifické mikroorganizmy a to prevažne kyslomliečne baktérie. Vyrába sa na moderných technologických linkách, čo zapríčiňuje napríklad dlhú dobu spotreby, pričom si zachováva vysoký počet živých mikroorganizmov. Cmar obsahuje vitamín A, vitamín C a rad vitamínov skupiny B, vrátane tiamínu, riboflavínu, niacínu a kyselinu pantoténovú. Okrem toho obsahuje konjugovanú kyselinu linolovú, ktorá je mimoriadne účinnou látkou v boji proti rakovine. Nápoj tiež obsahuje mnoho základných a stopových prvkov, vrátane železa, horčíka, fosforu, draslíka či zinku. Cmar účinne zaženie smäd a tiež dodá telu na nejaký čas energiu, aj preto ho osobní tréneri odporúčajú konzumovať po tréningu. Tradičný cmar bez príchute od Meliny je zabalený v tetrapacku s praktickým uzáverom, ktorá sa predáva o veľkosti objemu 1l.

Current ProjectCmarový drink s jahodami, rebarborou a ružovou vodou