×
Your cart is empty.

Zapekané toasty so syrom, šunkou a zeleninou

Zapekané toasty so syrom, šunkou a zeleninou

icon box image

Stanley Šulc

ŠÉFKUCHÁR V REŠTAURÁCII

icon box image

Porcie

4

icon box image

Príprava

15 min

icon box image

Úroveň

ľahká

Ingrediencie

4 ks pečiva
2 pl masla Melina
4 pl bio kečupu
1 ks cesnaku
5 g oregána
5 g bazalky

50 g plátkového syru Melina (Gouda, Eidam…)
50 g sladkej kukurice
50 g šunky
50 g sezónnej zeleniny
soľ a čierne korenie

Postup prípravy

Z kečupu, soli, korenia, cesnaku a čerstvej bazalky si pripravíme paradajkovú nátierku. Pečivo si rozkrojíme na polovice a potrieme ich pripravenou nátierkou. Na nátierku následne navrstvíme šunku, paradajku, VEĽA syra a nakoniec všetko prikryjeme druhou polovicou pečiva s nátierkou. Vonkajšie strany toastu potrieme maslom a pripravené toasty ukladáme do rozpáleného toastera alebo grillu. Toasty opekáme dozlatista alebo dokým nie sú dokonale chrumkavé.

Dobrú chuť!

Použité produkty od Meliny

 • Sold out

  Plátkový syr Gouda 150g – EXTRA JEMNÉ

  Extra jemné plátky nakrájané tak na tenko, že v ich je v 150 g balení 3x viac ako v štandartnom. Extra jemný plátok syra je lahodnej chuti, ktorá vynikne a je dosiahnutá spôsobom krájania…Prírodný lisovaný syr vyrobený z pasterizovaného kravského mlieka, balený v ochrannej atmosfére, v opakovane uzatvárateľnom obale, ktorý udrží syr čerstvý aj po jeho otvorení. Obsah tuku v sušine 48% Zloženie: – pasterizované mlieko – soľ – stabilizátor: chlorid vápenatý – bakteriálne kultúry – syridlo – farbivo: beta-karotén Syr je mliečny výrobok, ktorý sa po stáročia vyrába vyzrážaním mliečnej bielkoviny z mlieka za pomoci syridla, pričom prešiel prekýsaním a oddelením od srvátky. V obchodoch sa nachádza veľa druhov syrov, ktoré neobsahujú ani kvapku mlieka. Na každom syre musí byť uvedené % obsahu tuku v syre, alebo obsah tuku v sušine či obsah sušiny. Pri výbere tých správnych, kvalitných syrov si preto treba dať pozor, aby sme nekúpili niečo, čo nemá so syrom nič spoločné. Mliekarenská spoločnosť Melina s týmto nemá nič spoločné a na pultoch s výrobkami ponúka radu kvalitných a čerstvých syrov, ktoré sú vyrábané za tých najprísnejších hygienických opatrení. Medzi nimi sa nachádza aj plátkový syr gouda, ktorý sa preslávil svojou jedinečnou chuťou. Extra jemné plátky syra lahodnej chuti sa vyrábajú z pasterizovaného kravského mlieka. Nadčasovú chuť výrobok dosahuje vďaka plátkom, ktoré sú nakrájané na tenučké vrstvy, čím ich je v 150 g balení až 3x viac ako pri klasických plátkových syroch. Syr holandského pôvodu je určený buď k priamej konzumácii, alebo ako surovina pre ďalšie spracovanie. Tak ako sa výborne hodí k čerstvému pečivu, si vie svoje miesto vydobyť aj na pizzi či iných obľúbených jedlách. Prírodne lisovaná gouda od Meliny, ktorá obsahuje 48 % tuku, je balená v ochrannej, opakovane uzatvárateľnej atmosfére, ktorá udrží syr čerstvý aj dlhšiu dobu po jeho otvorení.
 • Sold out

  Plátkový syr Eidam 150g – EXTRA JEMNÉ

  Extra jemné plátky nakrájané tak na tenko, že ich je v 150 g balení 3x viac ako v štandartnom. Extra jemný plátok syra je lahodnej chuti, ktorá vynikne a je dosiahnutá spôsobom krájania…Prírodný lisovaný syr vyrobený z pasterizovaného kravského mlieka, balený v ochrannej atmosfére, v opakovane uzatvárateľnom obale, ktorý udrží syr čerstvý aj po jeho otvorení. Obsah tuku v sušine 40% Zloženie Pasterizované MLIEKO Soľ Stabilizátor: chlorid vápenatý Konzervačná látka: lyzozým (z VAJEČNÉHO bielka) Bakteriálne kultúry Syridlo Farbivo: beta-karotén Vlastnosti 3x viac plátkov Ďalšie informácie 100 g produktu obsahuje: 1389 kJ 334 kcal 17 % %RP – Referenčnej hodnoty príjmu priemernej dospelej osoby (8400 kJ/2000 kcal). Balené v ochrannej atmosfére. Text označenia alergénu Alergény sú v zložení zvýraznené VEĽKÝM písmom Informácie o alergénoch Vajcia – Obsahuje Mlieko – Obsahuje
 • Sold out

  Maslo čerstvé 82 % 250 g

  Čerstvé maslo od Meliny s vysokým obsahom tuku 82 % je vyrobené z kvalitného kravského mlieka vo forme emulzie vody v tuku, ktoré tvoria prevažne nasýtené mastné kyseliny. V podstate ide o zmes spomínaného mliečneho tuku, vodného roztoku, malého množstva laktózy a kyseliny mliečnej v kombinácii s kazeínom. Výrobok je bohatým zdrojom vitamínov A, D, E a K či rozpustných a nerozpustných minerálov.
  Už po stáročia je známe, že kyselina maslová priaznivo pôsobí na kompletnú črevnú mikroflóru a iné zažívacie procesy nášho organizmu. Nasýtené tuky majú protirakovinové účinky a sú známe aj tým, že efektne posilňujú celý imunitný systém. Fámy o tom, že z masla priberiete, podľa všetkého nie sú pravdivé. Čisto prírodné zloženie je hlavným dôvodom, prečo je čerstvé maslo od Meliny jedným z najkvalitnejších mliečnych výrobkov. Maslo neobsahuje žiadne pridané farbivá, konzervanty, stabilizátory, prehnané zahusťovadlá ani zvýrazňovače chuti či škodlivé antioxidanty. Natrieť si chlieb pravým čerstvým maslom bol po stáročia rituálom opisujúcim nadštandardné spoločenské postavenie. Dnes máte možnosť dosiahnuť podobných cností pomocou nadčasovej chuti čerstvého masla od Meliny, ktoré je neoddeliteľným a všestranne využiteľným prvkom každej kuchyne.
  Maslo medzi mliečnymi výrobkami v známych reťazcoch nájdete zabalené vo výrazne červenom, 250 g papierovom balení. Mliečny výrobok je potrebné skladovať pri teplote do +8 °C a samozrejme chrániť pred priamym slnečným žiarením.
  Tradičné maslo v červenom obale. Balenie 250 g Ďalšie informácie: Obsah tuku 82 % Skladovanie: Skladujte pri teplote do +8 °C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Current ProjectZapekané toasty so syrom, šunkou a zeleninou