×
Your cart is empty.

Zapekané toasty so syrom, šunkou a zeleninou

Zapekané toasty so syrom, šunkou a zeleninou

icon box image

Stanley Šulc

ŠÉFKUCHÁR V REŠTAURÁCII

icon box image

Porcie

4

icon box image

Príprava

15 min

icon box image

Úroveň

ľahká

Ingrediencie

4 ks pečiva
2 pl masla Melina
4 pl bio kečupu
1 ks cesnaku
5 g oregána
5 g bazalky

50 g plátkového syru Melina (Gouda, Eidam…)
50 g sladkej kukurice
50 g šunky
50 g sezónnej zeleniny
soľ a čierne korenie

Postup prípravy

Z kečupu, soli, korenia, cesnaku a čerstvej bazalky si pripravíme paradajkovú nátierku. Pečivo si rozkrojíme na polovice a potrieme ich pripravenou nátierkou. Na nátierku následne navrstvíme šunku, paradajku, VEĽA syra a nakoniec všetko prikryjeme druhou polovicou pečiva s nátierkou. Vonkajšie strany toastu potrieme maslom a pripravené toasty ukladáme do rozpáleného toastera alebo grillu. Toasty opekáme dozlatista alebo dokým nie sú dokonale chrumkavé.

Dobrú chuť!

Použité produkty od Meliny

 • Sold out

  Maslo čerstvé 82 % 250 g

  Čerstvé maslo od Meliny s vysokým obsahom tuku 82 % je vyrobené z kvalitného kravského mlieka vo forme emulzie vody v tuku, ktoré tvoria prevažne nasýtené mastné kyseliny. V podstate ide o zmes spomínaného mliečneho tuku, vodného roztoku, malého množstva laktózy a kyseliny mliečnej v kombinácii s kazeínom. Výrobok je bohatým zdrojom vitamínov A, D, E a K či rozpustných a nerozpustných minerálov.
  Už po stáročia je známe, že kyselina maslová priaznivo pôsobí na kompletnú črevnú mikroflóru a iné zažívacie procesy nášho organizmu. Nasýtené tuky majú protirakovinové účinky a sú známe aj tým, že efektne posilňujú celý imunitný systém. Fámy o tom, že z masla priberiete, podľa všetkého nie sú pravdivé. Čisto prírodné zloženie je hlavným dôvodom, prečo je čerstvé maslo od Meliny jedným z najkvalitnejších mliečnych výrobkov. Maslo neobsahuje žiadne pridané farbivá, konzervanty, stabilizátory, prehnané zahusťovadlá ani zvýrazňovače chuti či škodlivé antioxidanty. Natrieť si chlieb pravým čerstvým maslom bol po stáročia rituálom opisujúcim nadštandardné spoločenské postavenie. Dnes máte možnosť dosiahnuť podobných cností pomocou nadčasovej chuti čerstvého masla od Meliny, ktoré je neoddeliteľným a všestranne využiteľným prvkom každej kuchyne.
  Maslo medzi mliečnymi výrobkami v známych reťazcoch nájdete zabalené vo výrazne červenom, 250 g papierovom balení. Mliečny výrobok je potrebné skladovať pri teplote do +8 °C a samozrejme chrániť pred priamym slnečným žiarením.
  Tradičné maslo v červenom obale. Balenie 250 g Ďalšie informácie: Obsah tuku 82 % Skladovanie: Skladujte pri teplote do +8 °C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Current ProjectZapekané toasty so syrom, šunkou a zeleninou