×
Your cart is empty.

Cuketové cottage placky so šalátom

Cuketové cottage placky so šalátom

icon box image

Jana Malaga

FOODBLOGERKA

icon box image

Porcie

2

icon box image

Príprava

2 hod

icon box image

Úroveň

stredná

Ingrediencie

100 g opraženej slaninky
50 g múky
150 g cottage cheese MELINA
100 g fellada
200 g cherry paradajok
šťava z 1/2 citróna
olivový olej

1 stredne veľká nastrúhaná cuketa
nahrubo nasekaný kôpor
soľ
maslo na opraženie
zrelé avokádo
mladé cviklové listy

 

Postup prípravy

Slaninku si opražíme a dáme bokom. Do misy dáme nastrúhanú a vyžmýkanú cuketu, pridáme múku, kôpor, scedený cottage cheese a vychladnutú slaninku.

Na teflónovej panvici opražíme z oboch strán placky. Servírujeme so šalátom, ktorý si urobíme z cviklových listov, avokáda, syru fellada, cherry paradajok.

Tento šalát prekvapkáme olivovým olejom a citrónovou šťavou.

TIP: placky môžeme prípadne upiecť v rúre na papieri na pečenie.

Použité produkty od Meliny

  • Sold out

    Fellada 270g

    Druh mäkkého syra s typickou slanou príchuťou a bielou farbou vhodný do šalátov, podobný gréckemu syru feta, avšak vyrobený iba z kravského mlieka. V ponuke dva druhy s obsahom 45% tuku a v light verzii s obsahom tuku 30%. Zloženie: Pasterizované mlieko Jedlá soľ Regulátor kyslosti E 575 Mikrobiologické syridlo Ďalšie informácie: Tučný, 45 % tuku v sušine. Mlieko, mliečne výrobky a obľúbené syry patria medzi základné potraviny, ktoré dennodenne zaradzujeme do jedálnička. Rôzne syry si svoje postavenie zasluhujú právom, pretože sú bohatým zdrojom mnohých dôležitých živín pre náš zaťažovaný organizmus. Niet sa čomu čudovať, že patria medzi najstaršie, najvýživnejšie a najchutnejšie potraviny. Pri nákupe syrov je potrebné venovať pozornosť niekoľkým dôležitým kritériám. Na prvom mieste stojí určite čerstvosť a kvalita syru, potom chuťové preferencie konzumentov, možnosť kuchynského spracovania či jeho zdravotný prínos. Jedným z čoraz obľúbenejších syrov našich tradičných kuchýň je Fellada, ktorá sa do popredia v syrovom svete dostala predovšetkým pre jej výraznú, zaujímavú chuť, podporenú množstvom prospešných hodnôt. Ide o druh mäkkého syra s typickou slanou príchuťou a snehovo-bielou farbou. Syr, ktorý na pultoch s mliečnymi výrobkami ponúka aj Melina, je vhodný hlavne do zeleninových šalátov, pričom je podobný gréckemu syru feta, avšak vyrobený iba z pasterizovaného kravského mlieka. Kúsok Fellady pokryje asi pätinu množstva bielkovín a tretinu vápnika, ktoré by mal denne prijať dospelý človek. Syr obsahuje aj vitamín A, B a D a na úžitok sú nám aj zinok či fosfor. Vyvážený pomer týchto nenahraditeľných zložiek sú výbornou prevenciou pri osteoporóze, pričom veľmi efektne podporujú odolnosť zubov voči zubnému kazu. Felladu od Meliny s 45 % obsahom tuku nájdete v obchodoch v 270g balení pestrých farieb, ktorý výrobku zaručuje pomerne dlhú trvanlivosť.

Current ProjectCuketové cottage placky so šalátom