×
Your cart is empty.

Cviklová nátierka s tvarohom a chrenom

Cviklová nátierka s tvarohom a chrenom

icon box image

Stanley Šulc

ŠÉFKUCHÁR V REŠTAURÁCII

icon box image

Porcie

4-6

icon box image

Príprava

15 min

icon box image

Úroveň

ľahká

Ingrediencie

2ks Cvikla (upečená)
2 pl Olivový olej
1 ks Cesnak
45 g Vlašské orechy
100 g Extra jemný tvaroh

1 pl Citrónová šťava
20 g Chren
10 g Kôpor
2 ks Vajce (na ozdobu)
Rasca, soľ

Postup prípravy

Obe červené repy polejeme olivovým olejom, podlejeme trochou vody a dáme piecť na 180 stupňov na hodinu až hodinu a pol, obrátime v polovici pečenia.

Orechy nasekáme nadrobno, pridáme pretlačený alebo nastrúhaný cesnak, nastrúhaný chren a tvaroh.

Na jemno nastrúhame aj ošúpanú a vychladenú cviklu, dochutíme soľou, rascou, kôprom a citrónovou šťavou. Podávame s na tvrdo uvareným vajcom.

Použité produkty od Meliny

  • Sold out

    Tvaroh jemný krémový 250 g

    Zloženie: Výrobok obsahuje MLIEKO a výrobky z neho Text označenia alergénu: Alergény sú v zložení zvýraznené VEĽKÝM písmom Ďalšie informácie: Obsah tuku v sušine min. 8%. Obsah sušiny min. 23%. Informácie o alergénoch: Mlieko – Obsahuje Typ balenia: Tepelne utesnené Medzi tie najhodnotnejšie mliečne výrobky patrí tvaroh, ktorý oplýva množstvom prospešných látok. Ide o obľúbený mliečny výrobok, ktorý je súčasťou našich tradičných jedál už od nepamäti. Jemný a jedinečne krémový tvaroh prináša na pulty s mliečnymi výrobkami aj podtatranská spoločnosť Melina, ktorá si v tom najčistejšom regióne severného Spiša zakladá na tradičných hodnotách našich prarodičov. Tvaroh s 23 % obsahom tuku v sušine je tak výživnou a plnohodnotnou potravinou s minimálnym počtom kalórií. Tento tvaroh predstavuje celú škálu zdravotných výhod, pričom jednou z „top“ je určite tá, že je skvelým zdrojom vápnika, čo ocenia najmä ľudia, ktorí majú alergiu na laktózu a nemôžu si tak dopriať bežné mliečne výrobky. Tvaroh je ďalej výnimočný tým, že obsahuje veľmi silný koncentrát mliečnych bielkovín, ktoré sú dôležité pre fungovanie celého organizmu. Bielkovina je základnou jednotkou pri stavbe našich telesných buniek či svalových vlákien. Slúži takisto na obnovu a regeneráciu buniek, svalov, vnútorných orgánov a tkanív. Sú základom pre imunitný systém a hormonálnu reguláciu. Aj preto je tvaroh tak dôležitý pre malé deti či športovcov, pre ktorých je kvalitná svalová hmota prioritou číslo jeden. Tento tvaroh je vhodný nielen na priamu konzumáciu, ale aj na prípravu nátierok, hlavných jedál či rôznych koláčov. Jemný krémový tvaroh od Meliny hľadajte v obchodoch v 250 g papierovom balení modrej farby. Srdce na etikete znázorňuje zdravé fungovanie organizmu, ktoré môžete dosiahnuť práve pravidelnou konzumáciou tohto tvarohu.

Current ProjectCviklová nátierka s tvarohom a chrenom