×
Your cart is empty.

Hanácke tvarohové koláče

Hanácke tvarohové koláče s malinami a čučoriedkami

icon box image

Jana Malaga

FOODBLOGERKA

icon box image

Porcie

20-22

icon box image

Príprava

1,5 hod

icon box image

Úroveň

ľahká

Ingrediencie

100 ml mlieka
1 PL hnedého cukru
1 sušené droždie
250 g celozrnnej špaldovej múky
250 g hladkej špaldovej múky
2 PL práškového cukru
100 g rozpusteného masla Melina
2 PL cukru

200 ml vlažného mlieka
250 g hrudkovitého tvarohu od Meliny
2 žĺtka
vanilková esencia
čerstvé maliny a čučoriedky
soľ

 

Postup prípravy

Z teplého mlieka, cukru a sušeného droždia si urobíme kvások.

Kvások vlejeme do misky s múkou, pridáme, cukor, soľ, maslo a mlieko. Vypracujeme cesto.

Necháme kysnúť, kým nezdojnásobí svoju veľkosť.

Cesto rozdelíme na dve časti. Vyvaľkáme na hrúbku 8 mm a vykrajujeme krúžky s priemerom 7 cm. Opakom pohára vtlačíme do vyrojeného kolieska jamku.

Do jamky dáme tvarohovú plnku.

Plnku si urobíme z tvarohu, cukru, žĺtkov a vanilkovej esencie.

Na plnku dáme malinky alebo čučoriedky.

Pečieme vo vyhriatej rúre na 190 stupňov 20 – 25 minút.

Použité produkty od Meliny

 • Sold out

  Maslo čerstvé 82 % 250 g

  Čerstvé maslo od Meliny s vysokým obsahom tuku 82 % je vyrobené z kvalitného kravského mlieka vo forme emulzie vody v tuku, ktoré tvoria prevažne nasýtené mastné kyseliny. V podstate ide o zmes spomínaného mliečneho tuku, vodného roztoku, malého množstva laktózy a kyseliny mliečnej v kombinácii s kazeínom. Výrobok je bohatým zdrojom vitamínov A, D, E a K či rozpustných a nerozpustných minerálov.
  Už po stáročia je známe, že kyselina maslová priaznivo pôsobí na kompletnú črevnú mikroflóru a iné zažívacie procesy nášho organizmu. Nasýtené tuky majú protirakovinové účinky a sú známe aj tým, že efektne posilňujú celý imunitný systém. Fámy o tom, že z masla priberiete, podľa všetkého nie sú pravdivé. Čisto prírodné zloženie je hlavným dôvodom, prečo je čerstvé maslo od Meliny jedným z najkvalitnejších mliečnych výrobkov. Maslo neobsahuje žiadne pridané farbivá, konzervanty, stabilizátory, prehnané zahusťovadlá ani zvýrazňovače chuti či škodlivé antioxidanty. Natrieť si chlieb pravým čerstvým maslom bol po stáročia rituálom opisujúcim nadštandardné spoločenské postavenie. Dnes máte možnosť dosiahnuť podobných cností pomocou nadčasovej chuti čerstvého masla od Meliny, ktoré je neoddeliteľným a všestranne využiteľným prvkom každej kuchyne.
  Maslo medzi mliečnymi výrobkami v známych reťazcoch nájdete zabalené vo výrazne červenom, 250 g papierovom balení. Mliečny výrobok je potrebné skladovať pri teplote do +8 °C a samozrejme chrániť pred priamym slnečným žiarením.
  Tradičné maslo v červenom obale. Balenie 250 g Ďalšie informácie: Obsah tuku 82 % Skladovanie: Skladujte pri teplote do +8 °C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Current ProjectHanácke tvarohové koláče