×
Your cart is empty.

Nátierka z medvedieho cesnaku

Nátierka z medvedieho cesnaku

Regina Kopčová

FANÚŠIČKA MELINY

icon box image

Porcie

4-8

icon box image

Príprava

15 min

icon box image

Úroveň

ľahká

Ingrediencie

15-20 ks listov umytého medvedieho cesnaku
200 g kyslej smotany Melina
100 g taveného syru Gouda

100 g masla Melina
1 ks strúčiku cesnaku
soľ a čierne korenie

Postup prípravy

Medvedí cesnak dôkladne opláchneme, v sitku vysušíme a pokrájame na väčšie kúsky. Následne medvedí cesnak rozmixujeme ponorným mixérom v kyslej smotane. Pridáme maslo, tavený syr a zasa dôkladne rozmixujeme. Podľa chuti pridáme soľ a čierne korenie.

Hotovú nátierku natierame na chlieb, môžeme dozdobiť nakrájanými lístkami medvedieho cesnaku.

Dobru chuť!

Použité produkty od Meliny

 • Sold out

  Maslo čerstvé 82 % 250 g

  Čerstvé maslo od Meliny s vysokým obsahom tuku 82 % je vyrobené z kvalitného kravského mlieka vo forme emulzie vody v tuku, ktoré tvoria prevažne nasýtené mastné kyseliny. V podstate ide o zmes spomínaného mliečneho tuku, vodného roztoku, malého množstva laktózy a kyseliny mliečnej v kombinácii s kazeínom. Výrobok je bohatým zdrojom vitamínov A, D, E a K či rozpustných a nerozpustných minerálov.
  Už po stáročia je známe, že kyselina maslová priaznivo pôsobí na kompletnú črevnú mikroflóru a iné zažívacie procesy nášho organizmu. Nasýtené tuky majú protirakovinové účinky a sú známe aj tým, že efektne posilňujú celý imunitný systém. Fámy o tom, že z masla priberiete, podľa všetkého nie sú pravdivé. Čisto prírodné zloženie je hlavným dôvodom, prečo je čerstvé maslo od Meliny jedným z najkvalitnejších mliečnych výrobkov. Maslo neobsahuje žiadne pridané farbivá, konzervanty, stabilizátory, prehnané zahusťovadlá ani zvýrazňovače chuti či škodlivé antioxidanty. Natrieť si chlieb pravým čerstvým maslom bol po stáročia rituálom opisujúcim nadštandardné spoločenské postavenie. Dnes máte možnosť dosiahnuť podobných cností pomocou nadčasovej chuti čerstvého masla od Meliny, ktoré je neoddeliteľným a všestranne využiteľným prvkom každej kuchyne.
  Maslo medzi mliečnymi výrobkami v známych reťazcoch nájdete zabalené vo výrazne červenom, 250 g papierovom balení. Mliečny výrobok je potrebné skladovať pri teplote do +8 °C a samozrejme chrániť pred priamym slnečným žiarením.
  Tradičné maslo v červenom obale. Balenie 250 g Ďalšie informácie: Obsah tuku 82 % Skladovanie: Skladujte pri teplote do +8 °C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Current ProjectNátierka z medvedieho cesnaku