×
Your cart is empty.

Pečený zemiak plnený syrom Havarti

Pečený zemiak plnený syrom Havarti a sušenými paradajkami

icon box image

Jana Malaga

FOODBLOGERKA

icon box image

Porcie

4

icon box image

Príprava

1 hod

icon box image

Úroveň

ľahká

Ingrediencie

4 veľké zemiaky
1 strúčik cesnaku
150 g masla Melina
200 g syra Havarti od Meliny

soľ
sušené paradajky
kyslá smotana od Meliny
jarná cibuľka

Postup prípravy

Zemiaky si umyjeme a narežeme do neho zárezy, ale tak, aby zostal zemiak pokope.

Rozpustené maslo zmiešame z roztlačeným cesnakom a soľou. Štetcom potrieme rezy v zemiaku.

Do každého rezu vložíme plátok syra Havarti a sušenú paradajku.

Pečieme vo vyhriatej rúre na 200 stupňov približne 45 minút.

Servírujeme s kyslou smotanou a jarnou cibuľkou.

Použité produkty od Meliny

 • Sold out

  Maslo čerstvé 82 % 250 g

  Čerstvé maslo od Meliny s vysokým obsahom tuku 82 % je vyrobené z kvalitného kravského mlieka vo forme emulzie vody v tuku, ktoré tvoria prevažne nasýtené mastné kyseliny. V podstate ide o zmes spomínaného mliečneho tuku, vodného roztoku, malého množstva laktózy a kyseliny mliečnej v kombinácii s kazeínom. Výrobok je bohatým zdrojom vitamínov A, D, E a K či rozpustných a nerozpustných minerálov.
  Už po stáročia je známe, že kyselina maslová priaznivo pôsobí na kompletnú črevnú mikroflóru a iné zažívacie procesy nášho organizmu. Nasýtené tuky majú protirakovinové účinky a sú známe aj tým, že efektne posilňujú celý imunitný systém. Fámy o tom, že z masla priberiete, podľa všetkého nie sú pravdivé. Čisto prírodné zloženie je hlavným dôvodom, prečo je čerstvé maslo od Meliny jedným z najkvalitnejších mliečnych výrobkov. Maslo neobsahuje žiadne pridané farbivá, konzervanty, stabilizátory, prehnané zahusťovadlá ani zvýrazňovače chuti či škodlivé antioxidanty. Natrieť si chlieb pravým čerstvým maslom bol po stáročia rituálom opisujúcim nadštandardné spoločenské postavenie. Dnes máte možnosť dosiahnuť podobných cností pomocou nadčasovej chuti čerstvého masla od Meliny, ktoré je neoddeliteľným a všestranne využiteľným prvkom každej kuchyne.
  Maslo medzi mliečnymi výrobkami v známych reťazcoch nájdete zabalené vo výrazne červenom, 250 g papierovom balení. Mliečny výrobok je potrebné skladovať pri teplote do +8 °C a samozrejme chrániť pred priamym slnečným žiarením.
  Tradičné maslo v červenom obale. Balenie 250 g Ďalšie informácie: Obsah tuku 82 % Skladovanie: Skladujte pri teplote do +8 °C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Current ProjectPečený zemiak plnený syrom Havarti