×
Your cart is empty.

Sendvič Croque Monsieur/Madame

Sendvič Croque Monsieur/Madame

icon box image

Stanley Šulc

ŠÉFKUCHÁR V REŠTAURÁCII

icon box image

Porcie

2

icon box image

Príprava

20 min

icon box image

Úroveň

stredná

Ingrediencie

50 g Maslo Melina
50 g Hladká múka
100 ml Mlieko
4 krajce Chlieb
2 pl Horčica (dijónska)

4 plátky Syr Gouda
Bravčová šunka 80g
Gouda od Meliny(na strúhanie)
1 Vajce
Muškátový orech, soľ

Postup prípravy

Predhrejeme rúru na 180 °C na zapeknie. Pripravíme si bešamel, roztopením masla v panvici. Za stáleho miešania prisypávame múku, opražíme.

Postupne a za stáleho miešania prilievame studené mlieko. Miešame kým bešamel nezovrie, odstavíme na bok.

Krajce chleba potrieme tenkou vrstvou horčice, spodný krajec obložíme šunkou a plátkovým syrom, prikryjeme druhým krajcom.

Opečieme na masle na panvici, stredný plameň. Opečené toasty prelejeme bešamelom a zasypeme nastrúhaným syrom. Zapekáme v rúre asi 5 minút.

Použité produkty od Meliny

 • Sold out

  Gouda 250g

  Zloženie: Pasterizované MLIEKO Soľ Stabilizátor: chlorid vápenatý Konzervačná látka: lyzozým (z VAJEČNÉHO bielka) Bakteriálne kultúry Syridlo Farbivo: karotény Text označenia alergénu: Alergény sú v zložení zvýraznené VEĽKÝM písmom Ďalšie informácie: Jedna porcia 100 g obsahuje: 335 kcal 17%, Tuk 27,0 g 39%. % odporúčaného denného množstva pre dospelých. Balenie obsahuje 2,5 navrhovanej porcie produktu. Informácie o alergénoch: Vajcia – Obsahuje. Mlieko – Obsahuje Syry sú plnohodnotné potraviny, ktoré obsahujú všetky podstatné časti mlieka, bielkovín a tuku, pričom patria medzi ľahko stráviteľné potraviny. Syr sa vyrába zrážaním mlieka syridlom alebo kyselinou mliečnou. Používa sa mlieko kravské, ovčie alebo kozie. Medzi tie najobľúbenejšie syry sa jednoznačne radí Gouda, na ktorú nezabúda ani podtatranská mliekarenská spoločnosť Melina a na pultoch osvedčených predajní ponúka aj tento druh syra. Gouda vznikla na juhu Holandska v malej dedinke rovnakého mena, ktorá je doteraz považovaná za jednu z najslávnejších syrárskych obcí na svete. Dnes sa predsa tento výnimočný syr vyrába takmer v každej lokalite tejto planéty. Gouda je mimoriadne všestranný syr, ktorý má bohatú, maslovú, ľahko sladkastú chuť či hladkú, krémovú textúru. Takýto čerstvý syr, ktorý Melina vyrába podľa tradičnej receptúry, sa výborne hodí k mnohým klasickým jedlám, pričom najvyšší stupeň svojej chuti a arómy nadobúda po miernom zohriatí či roztavení. Goudu vyrába veľa výrobcov, existuje v rôznych variantoch a tiež má rôzne stupne zrelosti. Tá od Meliny je vyrábaná z pasterizovaného kravského mlieka, pričom obsahuje 48 % tuku v sušine. Prírodný, polomäkký syr Gouda holandského typu s tenkou žltou kôrou si môžete dopriať v podobe 250 g hranola, ktorý sa nachádza v tepelne izolovanom balení čiernej farby.
 • Sold out

  Plátkový syr Gouda 100g

  Originálny syr sa vyrába tradičným spôsobom podľa špeciálnej receptúry s menším obsahom soli, pričom obsahuje 48 % tuku v sušine. Prírodný lisovaný syr gouda, vyrobený z pasterizovaného kravského mlieka od Meliny, sa v predajniach pri mliečnych výrobkoch nachádza v opakovane uzatvárateľnom obale, ktorý udrží syr čerstvý aj po jeho otvorení. Zloženie: Pasterizované MLIEKO Soľ Stabilizátor: chlorid vápenatý Konzervačná látka: lyzozým (z VAJEČNÉHO bielka) Bakteriálne kultúry Syridlo Farbivo: beta – karotén Text označenia alergénu: Alergény sú v zložení zvýraznené VEĽKÝM písmom Ďalšie informácie: Jedna porcia 100 g obsahuje 335 kcal 17%, Tuk 27,0g 39% odporúčaného denného množstva pre dospelých. Balenie obsahuje 1,5 navrhovanej porcie produktu. Balené v ochrannej atmosfére. Obsah tuku v sušine 48%. Obsah sušiny min. 55%. Informácie o alergénoch: Vajcia – Obsahuje, Mlieko – Obsahuje Syr je odjakživa nezastupiteľnou súčasťou nášho jedálnička. Obsahuje množstvo minerálnych látok a vitamínov. Syry sú žiadané najmä pre vysoký podiel plnohodnotných bielkovín a obsah vápnika. Okrem toho dodávajú do nášho tela i ďalšie cenné látky, ako napríklad fosfor, horčík či vitamíny A, D a B2. Prijatý vápnik sa navyše v našom tele veľmi dobre vstrebáva. Všetkými týmito prospešnými látkami oplýva aj syr Holandského pôvodu s názvom gouda, ktorý Melina ponúka zákazníkom v podobe chutných plátkov. Syr okrem vápnika a ďalších minerálnych látok, ktoré pozitívne ovplyvňujú naše kosti, má priaznivý vplyv aj na náš telesný metabolizmus. Aj preto lekári odporúčajú konzumovať tento syr v pravidelnom intervale. Plátky goudy nie sú prioritne určené len na čerstvé toasty, výborne sa tiež hodia k červenému vínu pri posedení s priateľmi a ochutnávaní výnimočných delikates. Okrem toho ideálne pasuje do syrových bufetov, pričom na pultoch s maškrtami ako prvé miznú z tanierov. Jemné a lahodné plátky syra sú obľúbené najmä pre ich mierne sladkastú chuť s ľahkou arašidovou arómou.
 • Sold out

  Maslo čerstvé 82 % 250 g

  Čerstvé maslo od Meliny s vysokým obsahom tuku 82 % je vyrobené z kvalitného kravského mlieka vo forme emulzie vody v tuku, ktoré tvoria prevažne nasýtené mastné kyseliny. V podstate ide o zmes spomínaného mliečneho tuku, vodného roztoku, malého množstva laktózy a kyseliny mliečnej v kombinácii s kazeínom. Výrobok je bohatým zdrojom vitamínov A, D, E a K či rozpustných a nerozpustných minerálov.
  Už po stáročia je známe, že kyselina maslová priaznivo pôsobí na kompletnú črevnú mikroflóru a iné zažívacie procesy nášho organizmu. Nasýtené tuky majú protirakovinové účinky a sú známe aj tým, že efektne posilňujú celý imunitný systém. Fámy o tom, že z masla priberiete, podľa všetkého nie sú pravdivé. Čisto prírodné zloženie je hlavným dôvodom, prečo je čerstvé maslo od Meliny jedným z najkvalitnejších mliečnych výrobkov. Maslo neobsahuje žiadne pridané farbivá, konzervanty, stabilizátory, prehnané zahusťovadlá ani zvýrazňovače chuti či škodlivé antioxidanty. Natrieť si chlieb pravým čerstvým maslom bol po stáročia rituálom opisujúcim nadštandardné spoločenské postavenie. Dnes máte možnosť dosiahnuť podobných cností pomocou nadčasovej chuti čerstvého masla od Meliny, ktoré je neoddeliteľným a všestranne využiteľným prvkom každej kuchyne.
  Maslo medzi mliečnymi výrobkami v známych reťazcoch nájdete zabalené vo výrazne červenom, 250 g papierovom balení. Mliečny výrobok je potrebné skladovať pri teplote do +8 °C a samozrejme chrániť pred priamym slnečným žiarením.
  Tradičné maslo v červenom obale. Balenie 250 g Ďalšie informácie: Obsah tuku 82 % Skladovanie: Skladujte pri teplote do +8 °C. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Current ProjectSendvič Croque Monsieur/Madame